HAFTALIK DERS SAATİ SAYISI 30 A İNDİ

HAFTALIK DERS SAATİ SAYISI 30 A İNDİ

HAFTALIK DERS SAATİ SAYISI 30 A İNDİ

OCAK 2013 İtibarıyla Özel Eğitim Okullarında ve bünyelerindeki Rehabilitasyon Merkezlerinde Haftalık Ders Saati sayısı 40 tan 30 a indi.bu konuda hiçbir resmi yazı olmamasına rağmen MEBSİS 40 saatlik atamaları kabul etmiyor.30 saatlik atamaları kabul ediyor.bu konuda neler yapılmalı.

17-01-2013
Hasan AŞIK
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
PKT, KDF, BEP ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın
14 Yanıt
Arkadaşlar biz özel eğitim okuluyuz ve rehabilitasyon merkezine dönmek istiyoruz. Kurum dönüşümü yapan okullar var mı varssa iletişime geçmek itiyorum. Teşekkür edrim
31-07-2013
Koray KOPARAN
Mesleki Rehabilitasyon Öğretmeni

bu konu üzerine herkes konuşuyor.ama avrupada bu okulllarda yada rehabilitasyon merkezlerinde öğretmen günde 3 saat bireysel derse giriyor eğer öğrencilere,kursiyerlere faydalı olunacaksa sayın bakanımız en doğrusunu hayata geçirecektir bekleyelim .
01-02-2013
Halil TERİM
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Arkadaşlar bu konuyla ilgili bizzat mağdur duruma düşen bir okul olarak uyarıda bulunmak istiyorum. 21.07.2012 tarihli Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin 26. Maddenin 5.bendinde yazıldığı gibi" Okullar dışındaki kurumlarda eğitim personeli haftada en fazla 40 saate kadar ders okutabilir" ibaresi olayı bitirmektedir. Önceki yönetmeliğin aynı paragrafında Rehabilitasyon birimi olan okullar 40 saat ders verebilir diyordu. Bu ibarenin yönetmelikten kaldırılmasıyla, okul adı altında hizmet veren bütün rehabilitasyonların okul gibi algılanmasına sebebiyet vermiştir. Bu yüzden devlet okullarındaki ders saatleri gibi 30 saate indirilmiştir. Bu okullarda öğretmen atamaları yeni yönetmeliğe uygun olarak 30 saat üzerinden yapılmaktadır, fakat önceden atanan öğretmenler 40 saat olarak devam etmektedir. Onlarında sözleşme yenileme zamanlarında aynı 30 saate göre yenilemeleri yapılacaktır. Bu durumda Okul olarak çalışmak isteyen kurumlar ya 30 saat üzerinden çalışacak yada rehabilitasyona dönüşüm gerçekleştirecek. Bu durumun düzeltileceği ümidi ile herkese iyi çalışmalar.
01-02-2013
Belirtilmemiş

Halil Bey, bu şekilde hareket edilirse okullar da Rehabilitasyona döner.Okul çağındaki öğrenciler yine eve kapatılacak.
01-02-2013
Emin KÜÇÜK
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

ben anlamakta zorlanıyorum bu nasıl oluyor rehabilitasyon olunca 40 özel eğitim okulu olunca haftada 30 saat öğretmene bireysel ders yazılıyormuş.her iki durumdada öğretmen bireysel ders yapmıyormu nitelik olarak ne fark ediyor.Umarım bakanlık bu saçma uygulamayı düzeltecek ve her iki durumdada öğretmene haftada 30 saat bireysel ders yazılmasında karar kılacaktır.doğrusuda budur.
01-02-2013
Halil TERİM
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

geçmiş olsun...doğruları buluyoruz
27-01-2013
H. Nedim KULAKSIZ
Uzman Özel Eğitimci Yazar Dr. Nedim Kulaksız

anlaşılan her an herşey olabilr :=)))
27-01-2013
Nur KAHTALI
İşitme Engelliler Öğretmeni

arkadaşlar yıllardır uygulanan bir yanlış uygulama böylece yani haftalık 40 saat uygulaması ister özel eğitim okulu ister rehabilitasyon merkezleri olsun sonlandırılır.30 saate indirilir doğru bir karardır.hangi arkdaşımız günlük 8 saat bireysel derse girerken 6.ıncı saatten sonra verimli olabiliyor elinizi vicdanınıza koyun.umarım uygulama hayata geçirilir genel müdürlük doğru bir uygulamayı hayata geçirir.
19-01-2013
Halil TERİM
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

ocak-2013 itibarıyla sözleşmesi devam eden öğretmenler 40 saat üzerinden devam ediyor..sözleşmesi bitenlerin uzatma isteği durumunda 30 saatten fazla yazılamıyor..sanırım bakanlık bu konuda ya bir açıklama yapacak veya durumu eski haline getirecek bir çalışma yapacak..bekliyoruz.
18-01-2013
Hasan AŞIK
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

evet arkadaşlar..bilgi doğru ama sadece rehabilitasyon merkezi olanları bağlamıyor..yazıda da belirttiğim gibi -özel eğitim okulu ve bünyesindeki rehabilitasyon merkezlerini kapsıyor..
18-01-2013
Hasan AŞIK
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

benim bildiğim kadarı ile hem okul olup hemde rehabilitasyon merkezi olan kurumlarda çift görevlendirme gibi olduğu için 30 saat...okulu olmayan özel eğitim ve rehb merkezleri için geçerli değil.kısaca okullular 30, diğerleri 40 saat yazabiliyor şu an
18-01-2013
Serkan KANKURDAN
Fizyoterapist

sayın meslektaşım büyük ihtimalle program kullanıyorsun haftalık girişi yanlışlıkla 30 yazmışsındır onun için kabul etmiyordur.iyi çalışmalar
18-01-2013
Hayrettin BAYRAKTAR
Okul Müdürü

BEN BU AYKİ TÜM İŞ PLANI GİRİŞLERİNİ BİTİRDİM ..SİSTEM ÖYLE BİR UYARI VERMEDİ.İNŞALLAH SONRADAN BİR ŞOK YAŞATMAZLAR BİZE.
17-01-2013
Sonay AKBULUT
Büro Yönetimi ve Sekreterlik Meslek Elemanı

hocam emin misin? haberin kaynağı var mı?
17-01-2013
Şinasi ÇINAR
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 1201 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Müge S.
Çocuk Gelişimcisi

Bugün

Ayşe C. A.
Psikolog

Bugün

Sinem Ç.
Psikolog

Bugün

Müge P.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Bugün

Bennurhan B.
Psikolog

PKT, KDF, BEP ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir TAMAMEN ÜCRETSİZ otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin tüm ihtiyacı olan yazılımlar RemSis.net sayfası üzerinden TAMAMEN ÜCRETSİZ olarak kullanabilirsiniz.
TAMAMEN ÜCRETSİZ, hemen üye ol, kullanmaya başla.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • 7/24 Heryerden Erişim
  • Masaüstü, Tablet ve Mobil Uyumlu
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF, BEP ve diğer formların kolayca üretimi
  • Servis Programı
  • Ön Muhasebe ve Futura İşlemleri
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.