Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

HACETTEPELİ ÇGE'CİLERİN DİKKATİNE;

Arkadaşlar ben dün Birgül hoca ile görüşmeye gittim.Hastanelerde yaşadığımız sıkıntılardan bahsettim.Birgül hoca da "Bahara yada yaza doğru hastanede çalışan arkadaşlar biraraya gelebilirseniz ve tarih belirlerseniz ben,Banu hoca ve bölüm hocalarınız biraraya gelip sempozyum verebiliriz.Hastane ile ilgili tüm sorularınızı cevaplarız."dedi.
26-01-2008
Derya ŞİMŞEK(ÖNCEL)
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
5 Yanıt
nuraycım bu hani bana yolladığın görev ve yetki listesimi..bi zahmet bidaha yollarmısın? hastanedeki sorunlar mutlaka toplanıp çözülmeli.başta özelle kıyaslıyorduk ve çok iyi diyorduk ama herkes şuan çok sıkıntıda sanırım(benim gibi)hastanede önemli olan hep hastanın fiziksel sağlığı olmuş ve dr.un önünde yada yanında kimse duramamış!!! şimdi birileri biz de varız diyor ve onlarda dengeler sarsılmasın diye bizi işe yaramaz yada gereksiz ilanediveriyor!!! bunlar konuşulup hallolmalı! aslında sağlık bakanlığı ile görüşülüp bizim görev ve sorumluluklarımız hakkında hastaneye bilgilendirici yazı falan gönderse çok daha mantıklı olacak ama...nerdeee..bizim hocalar bile bizim yanımızda değil, ki bakanlık olsun!!!Ahhh be Nuraycıım depreştirdin bak gene beni =(((
29-01-2008
Banu KILINÇ
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

nuray yukarıdaki yazında 15 kasımda yayınlanan görev yetki listesinden bahsetmişsin. bu yazıyı nerede bulabilirim? birde özel eğitim için sağlık kurulunda tam olarak nasıl bir görevin var? şuana kadar bizim yapamadığımızı mı yaptın öyle ise yürekten tebrik ederim.cevabını bekliyorum.
28-01-2008
Nagihan E. DİLBAZ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

bir yıldır beslenme sorunu olan 8 yaşındaki kız çocuğu iştah açıcı şurup yazılarak eve yollanıyor. anne ısrarla bana sevk edilmek isteniyor ama doktor: bu soruna çge bakmaz deyip bana sevketmiyor. Hasta kayıt dışı bana ulaşıyor ve durumunu açıklayınca anlıyorum ki eşiyle 1 yıl dır boşanma eşiğinde oldukalrı için çocuklarda beslenme vb. sorunlar ortaya çıkmış. yani bizim yardımcı olabileceğimiz bir vaka. beslenme sorununun fizyolojik değil davranışsal olduğunu yazarak birde beslenme öneri programını ekleyerek doktora yolladım. ancak böyle bilinçlendireceğiz bu cahil doktorları.
27-01-2008
Nuray Özkul YÜCEL
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

nevşehir çocuk hastanesinde yine olumsuz bir olay: psikiyatrinin test için bana yolladığı rapor alacak çocukların benimle görüşmesini çok sevgili doktorlarımız uygun bulmadışar. bu hastaların Kayseri ye yollanması gerektiğini söylediler. Bölümün 15 kasımda yayınladığı görev yetki listesini gösterdimde ikna oldular. ve sonra öğrendimki ben oraya atandığımdan beri özel eğitim çocukları kayseriye gitmek zorunda kalmıyorlarmış.yani nevşehir insanının böyle bir şansı var ama uzman başımız derde girer diye bana hastayı yollamıyor. neyse bunlaruı çözdüm.ama başıma ağrılar girdi.benden sonra gelecek arkadaş ki zannetmiyorum biz gidince yrimize gelsin......heralde biraz rahat eder.
27-01-2008
Nuray Özkul YÜCEL
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

canım çok iyi yapmışsın. ben şahsen nevşehirde bölümümüz hakkında kimse bilgi sahibi olmadığı için çok zorlanıyorum.özellikle çocuk uzmanları bizim çalışma alanlarımızı hiç bilmiyor. Normal ama öğrenmeyi de reddediyor. yeniliklere çok kapalılar. kendimi onlara anlatmamı gerektirecek hergün bir olumsuzluk yaşıyorum.B,r örnek vereyim. 3 yaş 10aylık bir kız çocuğu mastürbasyon şikayeti ile hastaneye ve bana geliyor. sistem gereği o hastayı önce çocuk doktoru görüyor. idrar tahlili yapılmadan aileyle görüşülmeden doktor çocuğa antidepresan yazıp yolluyor. ve çocukta daha sonra idrar yolu enfeksiyonu çıkıyor.anne babanın da bu konuda çok bilinçsiz olduğu anlaşoılıyor. bu olay beni çok üzdü.
27-01-2008
Nuray Özkul YÜCEL
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.