Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Görme Engelliler Öğretmenliği

ben üniverste tercihi yapacam. görme eng. mi zihinsel eng. mi yoksa okul öncesine mi gideyim. tavsiyeniz nedir. iş bulma imkanı nedir?
21-07-2007
Fatih GÜNGÖR
Görme Engelliler Öğretmeni
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
2 Yanıt
işitme veya zihinsel eng öğret daha cazip...
28-08-2007
Levent KAYA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Fatih ben üniversite son sınıf öğrencisiyim..Belki faydam olur diye yazmak istedim.Ama baştan şunu bilmeni isterimki yazacaklarım tamamen kendi fikirlerim ve tecrübelerim sonucu oluşturduğum görüşler.Çünkü bende 3 yıl önce tercih yaparken aynı senin durumundaydım.Yani zihin eng,görme eng.,işitme eng. ve okul öncesi öğretmenliğininden birini tercih etmek durumundaydım.Ve zihin engelliler öğretmenliğini seçtim.Sana kesinlikle şu bölümü seç diyemem.Türkiye'de her an herşey değişebiliyor.Atamalara bakacak olursak görme engelliler öğret. için bilgim yok.Fakat zihin eng.öğretmenliğinin okul öncesi öğr. göre kpss barajı daha düşük.Ve özel sökterde daha aranılan bir meslek gurubu.Özel eğitim ülkemizde daha yeni yeni gelişiyor.Ve fazlasıyla bu alanda öğretmen ve akademisyen açığı var.Ben sana derimki çok yönlü düşün.Seçecegın bölümün öğretmenliğini yapmak ıstemezsen akademısyen olarakta kalman şansın olsun..İyi araştır..İyi düşün..
26-07-2007
Merve KIRŞEHİRLİ
Özel Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Kullanıcı Görüşleri...