Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

FTR Uzman Hekimleri Danıştaydaki Davayı Kazanmış...

Derneğimiz bu konuda ne yapmayı düşünüyor? "T.C.Saglik Bakanligi 1 Eylul 2006 tarihinde bir genelge yayinlayarak Türkiye capindaki tüm illere dagitimini yapmistir.Bu genelge fizyoterapistlerin diger branslardan tabipler ile calisarak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uygulamalari yapabilmelerine olanak tanimistir. Avrupa Birligi tanimlarina ,bilimsel ve hukuksal gerceklere uygun olmayan ve mesleki haklarimizi zedeleyen bu genelge icin Turkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimleri Dernegi 2 eylul 2006 tarihinde Danistay 10.Dairesine dava acmistir. Dava gectigimiz ay icinde lehimize sonuclanarak bu genelgenin yürütmesi durdurulmustur.
26-04-2007
Burçin KAYNAK
Fizyoterapist
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
1 Yanıt
www.tsprm.org adresinden tumu gorulebilecek kararda ozetle; "Tıp alanındaki uygulamaların bilimsel olarak o dalda gerekli ve yeterli eğitimi almayı gerektirdiği , dolayısıyla her uzman hekimin yalnızca kendi uzmanlık alanında uygulama yapma yetkisinde oldugu" belirtilerek genelgenin yürütmesi durdurulmustur. Bu kararin pratik sonucu fizyoterapistlerin sadece FTR uzman hekimiyle calisabilmeleridir. Kararin uygulanmasinda problem yasayan meslektaslarimizin dernegimize basvurusu halinde geregi yapilacaktir. Saygilarimizla Turkiye FTR Uzman Hekimleri Dernegi Yonetim Kurulu Adina Prof.Dr.Oktay Arpacioglu"
27-04-2007
Burçin KAYNAK
Fizyoterapist

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

21 yıllık birikim ve tecrübeyi içeren EÇOP ile tüm işlemlerinizi hızlıca yapın!

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 827 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

İrem N. B.
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Dün

Fatma T.
Çocuk Gelişimcisi

Bugün

Zeynep D.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Dün

Cansu Ö.
Uzman Öğretici

Dün

Büşra K.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni