Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Emekli sınıf öğretmenleri

2000-2006 yılları arasında alt özel sınıfta atamalı olarak çalıştım.
emekli olduktan sonra özel eğitim kurumlarında 160 saat olmadığı halde aldığım belgeyle zih eng sınıf öğretmenliği yaptım.Fakat son günlerde 160 ssati doldurmayan emekli öğretmenlerin işine son verildiğini duydum.ve sanırım son üç ay içinde sigortalı olmakta gerekiyormuş.çalıstığım kurumdan 15 eylülde ayrıldım.yeni kurum açma belgeleri hazırlayan bir kuruma belgelerimi teslim ettim hala kurum açılamadı ..sizce nasıl bir yol izlemeliyim gerçek bilgiler neler yönetmelikleri taradım ama bu denilenleri bulamadım.Şşkınım .Yardım edebilirseniz sevinirim.

21-11-2014
Suna ÇAPA
Sınıf Öğretmeni
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
2 Yanıt
Merhabalar Ramazan bey size yardımcı olmuş sagolsun ,başka sorularınız olursa www.ozerkder.com sorulariniza cevap bulabilirsiniz..
22-11-2014
Belirtilmemiş

Suna Hanım;Devlette Özel Sınıf öğretmeni olarak çalıştığınız hizmet cetvelinde yazılı mı?Yani M.Eğitimde çalışırken kadronuz çalıştığınız okulda Özel Eğitim Sınıf Öğretmeni olarak atamanız yapılmış mı?Yok; Sınıf öğretmeni ünvanı ile Özel sınıfta görevlendirilmişseniz,bu sizin Özel Eğitim öğretmeni sayılmanıza yetmez.Bu müktesep hak olmaz.Ayrıca Milli Eğitim Müdürlüklerinin vermiş olduğu belgeler iptal edildi.M. E. Bakanlığı' nın 160 saatlik kurs belgesi almamış olanlar Özel Eğitim rehabilitasyon Merkezlerinde Özel Eğitim Sınıf Öğretmeni olarak çalıştırılamazlar.Eğer Özel Eğitim Merkezlerinde/Kurumlarında kesintisiz iki yıl çalışmışsanız bu sizin kazanılmış hakkınız olur. Atamanızın yapılması gerekir.Yoksa atamanız yapılamaz.M.Eğitim Bakanlığının 2010/2011 yıllarında yayınlanan genelgeleri okuyunuz.Dahada aydınlanmadım diyorsanız beni arayabilirsiniz.05324015765
21-11-2014
Ramazan ÇAVDAR
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

İş Arayanlar

iş arayan 579 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Emine Ö.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Bugün

Rahime Ç.
Sosyal Hizmetler

Dün

Sude Ç.
Dil ve Konuşma Terapisti

Dün

Sümeyye Ç.
Sosyal Hizmetler

Dün

İdil K.
Dil ve Konuşma Terapisti

Kullanıcı Görüşleri...
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.