Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Elif Ayşem Gerçekten Şanslımı?

Elif ayşem gerçekten şanslı downlulardan birimi. Kızım artık yürüyor . İlk adımını 15 aylıkken attı ve şu an 21 aylık ve istediği her yere gidiyor. Tüm hareketleri normal, gelişimi çok iyi. Papağan gibi söylediklerimizi taklit edip,çok düzgün kelimeler konuşabiliyor.Bir bebeğin kasları ne kadar gelişmiş olursa olsun, beyin hazır değilse asla yürüyüp konuşamazmış diye okumuştum. Bu durumda elifimin beyininde bir problem olmadığınımı gösterir? Bir sitede Neurofeedback diye bir yöntem okudum. Bu yöntem ile tedavi olan varmı, varsa lütfen bizimle paylaşsın.
04-02-2007
Ayse İSCEN
Diğer
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
5 Yanıt
Öncelikle o hayatta olduğu için ve başka sağlık problemi plmadığı için çok şanslısınız.Biz downlu meleğimizi henüz 6 aylıkken kalp ameliyatında kaybettik.Allah sağlıklı hayırlı uzun ömürler versin yavrularınıza.sevginin ve sabrın aşamayacağı hiçbirşey yoktur.İnancınızı yitirmeyin ve yavrunuzu yarışa hazırlar gibi acele etmeyin.Herşey zamanla Allah'ın izniyle olur.
27-04-2007
Seray SAYIN
Diğer

Ben aslen tokatlıyım yani orada hiç bir akrabağım yok . ben istanbulda yaşıyorum. bu eeg meselesine gelince elif henüz 22 aylık ve hiç yerinde durmuyor bu eeg hangi yaşlarda yapılabilinir bir bilginiz varmı bu konuda selen hanım varsa benimle paylaşırsanız çok memnun olurum
22-02-2007
Ayse İSCEN
Diğer

200 seans mı? 50 seans özel eğitim, 50 seans da fizyoterapi alsaydı çocuk daha fazla gelişmezmiydi :) Ayrıca bu tip beyne müdahale yöntemlerini psikiyatristlerin değil nörologların uygulaması daha doğru olmaz mı? güvenilir ve yan etkileri olmayan bir yöntem olduğu kanıtlandıysa tabi! Ayşe hanım eğitim çocuğun beyin gelişimine katkıda bulunan en etkili ve zararsız yöntemdir. Yurt dışında gelişmiş ülkelerde de bu tip yöntemler değil eğitimle tedavi benimseniyor. Down sendromunda çocuğun zekası az yada çok mutlaka etkilenir ama doğru özel eğitim teknikleri, doğru amaçlar ve tabi doğru özel eğitim öğretmeni(zihin engelliler öğretmeni) ile birlikte çocuğunuzu desteklerseniz beyin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.
21-02-2007
Sevim ŞEN
Eğitim Uzmanı

sevgili ayşe hanım daha önce bir eeg çektirdiniz mi bilmiyorum ama renkli beyin eeg si çektirmeniz ve değerlendirmesi için bir psikiyatriste götürmeniz çok iyi olur eeg ile beynin problemli alanları tespit edilir daha sonra tedaviye başlanır . nörofeedback tedavisi ile hiperaktif çocuklar,kekemeler otistik çocuklar ve öğrenme güçlüğü gösteren çocuklarda ayrıca cp nedeniyle kaslarını tutmayan çocuklarda uygulandığını biliyorum 200 seans sonra başını tutmayan çocuk eliyle nesne kavrayamayan çocuğun düzeldiğine biizzat şahit oldum memory center da bu tedavi yapılıyor araştırın
10-02-2007
Selen ÜSKÜPLÜ
Özel Eğitim Öğretmeni

Ayşe hanım benimde 4,5 yaşında Ebubekir adında dawnlu bir oğlum var.Bu yöntemi bende sitede okudum.Ama bizim çocuklarımıza ne derece fayda sağlayacağını bilmiyorum.Çocuğunuzun doktoruna danışabilirsiniz.Biz Rize Çayelinde yaşıyoruz.Çayelinde İşçen soyadlı aileler var bunlarla bir akrabalığınız varmı.Sizler nerde yaşıyorsunuz.
10-02-2007
Şuayip YILANCI
Diğer

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 637 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Gökhan G.
Psikolog

Bugün

Öznur C.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Bugün

Aylin A.
Psikolog

Bugün

Serap Ç.
Sosyal Hizmetler

Bugün

Mehtap B.
Fizyoterapist

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın