Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

EŞ DURUMU

Merhabalar, ben şubat 2007 ataması ile istanbul zeytinburnu ram a özel eğitim öğretmeni olarak atandım . ancak evim ve eşim ankarada. çocuğumla birlikte istanbula gelip göreve başladım. eş durumundan tayin istemek için ne kadar beklemem gerekior, yada başka türlü bir özür durumu söz konusu mu? nasıl ankaraya dönebilirim. bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim:)
20-03-2007
Şenay EGEDEMİR
Özel Eğitim Öğretmeni
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
7 Yanıt
adaylığım kalkınca yani şubat ayında atama isteyebilmem için o tarihin atama tarihiyle çakışması gerkiyormuş bir gün önce bile bitse başvurular haziran ayına kalacağımı ilçe mili eğitim söyledi. hemen hemen 1,5 yıl ediyı buda benim için uzun bir süre . birde atama istemek için ankaradaki açık durumu buradan alacağım hizmet puanı eşimin iş durumu gibi etkenler göz önüne alınıyormuş. tüm bunlar bana gerçekten çok anormal geliyor. türk aile yapısına sekte vuran uygulamalar olarak görüyorum. ayrıca eylül ayında kızımı anasınıfına göndermem gerekior ancak bulunduğum cevrede anasınıfı yok ve işe 2 araç değiştirerek gidiyorum. keşke bir çıkar yol osla da cihan beyin de dediği gibi yazın gelebilsem . çünkü buna gerçekten ihtiyacım var... bununla ilgili detaylı bilgiyi nerden edinebilirim? ilginize teşekkür ederim...
11-04-2007
Şenay EGEDEMİR
Özel Eğitim Öğretmeni

eşim aynı şirkette 3 yıldır sigortalı ancak kurum müdürümüz ve diğer ilgililer tayin isteyebilmem için adaylığımın kalkması gerektiğini söylediler. Dün kurumumuza ziyaret için gelen müfettişlerede sordum. Ancak çok net cevap alamadım. Göreve (şubat ayında başladım) başlayalı 1,5 ay olmuş hoca hanım bunlarla kafanızı yormayın 1,5 yıl burdasınız dediler. Eğer gerçekten söylediğiniz gibi ağustosta atama isteyebilirsem süper olur. Bununla ilgili bilgiyi nerden edinebileceğimi ve bununla ilgili neler yapmam gerektiği hakında bilgi verirseniz çok sevinirim. saygılar...
11-04-2007
Şenay EGEDEMİR
Özel Eğitim Öğretmeni

adaylıgınızın kalkmasına gerek yok sayın hocam yeterki esiniz sigortalı olarak 2 yılını doldurmus olsunn. agustosta ankaradasınız.
04-04-2007
Cihan SAHİN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Adaylığınız kalktıktan sonra eş durumundan Ankara'ya gidebilirsiniz.Eşinizin özel sektörde çalışması sorun değil.Ankara'ya özür durumundan gitmek sizin yasal hakkınız.Ankara'da da bu alanda çok açık var.Hemen hemen istediğiniz her yerinede gidebilirsiniz.
02-04-2007
Mehmet Akif AKPINAR
Özel Eğitim Öğretmeni

Moralinizi bozmak istemem ama 2008 Haziranından önce atanmanız mümkün değil.http://mevzuat.meb.gov.tr/html/24076_0.html adresindeki MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMENLERİNİN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ ni inceleyiniz.Ayrıca bilginiz olması bakımından 2007 İli İçi yer değiştirme klavuzunu da incelemenizde yarar var.Bilhassa yönetmeliğin 23.maddesini iyi inceleyin.Çünkü bu madde "Özür durumuna bağlı yer değiştirmeler" i kapsamaktadır. Ama öncelikle de madde 20/8 e dikkat ediniz. Kolaylıklar dilerim.
23-03-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

benim adaylığım 1 yıl sonra yani şubat 2008 de kalkacak. ancak eşim özel sektörde çalışıyor. devlet memuru değil ! bir rivayete görede eş durumu bu durumda geçerli olmuyor. hele ankaraya çok zor deniliyor. tayin işlemleri ocakta başlıyor ve siz şubatta asil oluyorsunuz böylelikle haziran dönemine kalırsınız diyenler var. hiç bir yerden net bir bilgi alamadım. ilginize teşekkür ederim.
23-03-2007
Şenay EGEDEMİR
Özel Eğitim Öğretmeni

Öncelikle eşinizin ve sizin adaylığınızın olmaması gerekiyor.
21-03-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.