Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

ERKEK ÖZEL EĞİTİMCİ ARKADAŞLAR STRESE SONNNNN.

ALANDA ÇALIŞAN ÖZEL EĞİTİMCİ ERKEK ARKADAŞLARA SESLENİYORUM.ALANDA BAYANLARA GÖRE AZIZ VE EN AĞIR ÖĞRENCİLERLE HEP BİZ ÇALIŞIYORUZ..BUNUDA YIL İÇİNDE YÜKÜNÜ TAŞIMAK ZOR OLUYOR VE ERKEKLER YIL İÇİNDE DAHA FAZLA YORULUYOR.ARKADAŞLAR BİR ÖNERİM VAR .BİR ORTAK HESAP AÇTIRIP ARAMIZDA BİR OLUŞTURALIM AYLIK PARA YATIRALIM HER HAFTA BİR ERKEK ÖZEL EĞİTİMCİ ARKADAŞIMIZI SONU RAHATLAMAYLA BİTEN TÜRKİYENİN ÜNLÜ MASAJ SALONLARINA GÖDERELİM...İSTABUL KADIKÖY İŞ BANKASINDA ORTAK HESABA VAR MISINIZ? BU SAYEDE ÇOCUKLARA DAHA İYİ EĞİTİM VEREBİLİRİZ..
28-11-2008
Serkan ALİŞ
Özel Eğitim Uzmanı
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
8 Yanıt
Değerli Hocalarım... Öncelikle duyarlılığınız için çok teşekkür ederim. Öğrencisi olduğum bölümü bu derece sahipenilmesi beni cesaretlendirdi. Yanlız belirmeliyim ki Serkan Hocam salt yanlışı savunmuyor... Tabiki özel eğitim cinsiyet işi değil ama bazı kurumlarda bu yönde bir yapılanma var. Şu ana kadar gözlemlediğim bazı kurumda ağır engelli öğrenciler erkek öğretmenlere veriliyor. Bu durum dediğim gibi BAZI kurumlarda böyle. Ama yanlış veya doğru olduğunu tartışmak bence yersiz. Şu anda ağır engelli çocuklar eğitim alabiliyorsa bunu erkeğin veya bayanın vermesi çok da önemli değil. Ayrıca Serkan Hocamın önerisi kesinlikle çok zor (neredeyse imkansız) uygulanacak bir öneri ;)
30-05-2010
Uğur YILDIZBAŞ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

kurumumda tek özel eğitimci olarak çalışıyorum ve bahsedilen ısırılmalar dayaklar zorlanmalar bizimde karşılaştığımız bir durum ama kimse tüm çocukları tek öğretmene yazmıyor ki zihinsel engelliler bölümümüzde erkek öğretmen yok sizin proğramları yapan hocanız size acımasız davranıyor olabilir ayrıca yaptığımız iş sadece kaynaştırma öğrencilerini kapsamıyor sanıyorum ki zorlanmak bu tarz problem davranışlarla sınırlı kalmıyor daha ağır durumda problem davranış sergileyen ama bana saldırmayan öğrencilerde var rahatlamak derken fikriniz sadece şakadan ibaret diye düşündüm ve yazmadan geçemedim hocam saygılar
10-06-2009
Necla ALTINOK
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

HAYRET BİR ŞEY YAA.. BİZİM ALAN ELİMİZDEN GİTMİŞ SİZLER ERKEK KADIN TARTIŞMASINDASINIZ. HİÇ OLACAK ŞEYMİ BU? ŞAKA YAPTINIZI DÜŞÜNEREK SADECE GÜLÜYORUM.
12-04-2009
Sultan IŞIK
Özel Eğitim Öğretmeni

Harun hocam çok haklısınız.
08-04-2009
Erva GUNES
Diğer

arkadaşım yapacak işin mi kalmadı, çok mu boşsun çalıştığın kurumda? ben de erkek özel eğitimciyim ama bahsettiğin sorunları yaşamıyorum. bence problemlerin senin kabiliyetinden ve çalıştığın yerden kaynaklanıyordur,bir check et kendini bence... bu saçma işleri boşver de bence sen zamanını işine ayır...
08-04-2009
Harun DEMİRCAN
Özel Eğitim Uzmanı

bu sözlere aldırmayın arkadaşlar doğruluk payı var yada yok ama bunu söylemek saçmalıktır.sonuçta hepimiz eğitimciyiz ve bu çocuklar için çalışıyoruz.
23-02-2009
Tuncay ARAS
Özel Eğitim Öğretmeni

şaka yaptıgınızı düşünüyorum bu konuda çünkü hiç bir kurumda ağır öğrenciler erkek özel eğitimciye verilir diye bı kural yok zaten çogu özel eğitim kurumunda erkek yok ne yapalım erkek yok bunlar ağır biz eğitemeyiz deyip servis şoförlerıne falan mı bırakalım bence erkek yada bayan olmakla alakası yok bu durumun
23-02-2009
Tuğba OĞUZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Çok komiksiniz... Ben bayan halimleeeee öğrencimden dayak da yedim 32 dişini koluma da batırdı dişleri ile beraber morluk ve kan oturdu. 2 senedir de hala izi geçmedi. Ve tanıdığımm bi çok evli ve hamile özel eğitimci öğretmelerimiz o ağır dediğiniz çocuklarla çocuğuna hasar verme riski ile hamilelik mecburi izne ayrılıncaya kadar çalıştılar. Özel eğitim yürek işidirr, cinsiyet işi değil. Ben de bir bayanım ve yeri geldiği zaman da erkeklerin yapacağını da yaparım yani sizin deyiminizle önce o ağır deyip dalga ile masaj salonu teklifi verdiğiniz ve aşırı strest yüklediğiniz canım öğrencilerimden önce gerekirse dayak da yerim daha sonra eğitimci kişiliğimin farkını göstererek eğitirim de eee dedim ya özel eğitim cinsşyet işi değil, yürek işi :)
01-01-2009
Nafiye AKSOY
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 626 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

İrem E.
Eğitim Koordinatörü

Dün

Melike N. D.
Uzman Öğretici

Bugün

Cansu Ş. K.
Fizyoterapist

Bugün

Rabia A.
Çocuk Gelişimcisi

Bugün

Fatma Z. Y.
Psikolog

EÇOP'ta MEBBİS Yıl Sonu Değerlendirme İşlemlerini (RAM Evrakları Gönderim) Hızlıca Yapın!