Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

EĞİTİM ÜCRETLERİ

1999 TARİHİNDEN BERİ ÇOCUĞUM REHABİLİTASYON MERKEZİNDE EĞİTİM ALMAKTA. SAĞLIK HİZMETLERİMİZ S.S.K. TARAFINDAN KARŞILANMAKTADIR. ÇOCUĞUMUN REHABİLİTASYON MERKEZİNE SERVİSLE GİDİP VE GELİYOR VE BU HİZMET KARŞISINDA  HERHANGİ BİR SERVİS ÜCRETİ ÖDEMİYORDUM, ANCAK REHABİLİTASYON MERKEZİ MASRAFLARIN YİNE S.S.K. TARAFINDAN KARŞILANDIĞINI AMA SERVİS ÜCRETİNİ BİZLERİN ÖDEMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYORLAR.

BU KONUDA BİZLERİ AYDINLATIRSANIZ MENMUN OLURUZ.

SAYGILARIMLA.

31-08-2004
Osman KİLİDAĞ
Diğer
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
5 Yanıt
servis ve vs ücretlerin aile tarafından ödenmesi gerekiyor. ancak rekabetten dolayı merkezler karşılıyor ancak bu hoş olmayan durumları beraberinde getiriyor. aileler bence servis ücreti almayan yerleri değil eğitimi kaliteli olan yerleri seçmelidir. bu konuda da görev merkez yöneticilerine düşüyor ve bu konuda ailelerin bilinçlendirilmesi gerekiyor.
26-03-2005
Ahmet YAVUZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

devlet okalların servis ve yemek ücretlerini karşılamamaktadır.Okullar kendi içlerinde rekabet halinde oldukları için bu hizmetleri kendileri karşılayarak öğrenci çekmektedirler.Benim size tavsiyem çocuğunuz için en iyi eğitimi verecek olan yer neresiyse orasını tercih edin servis veya yemek hizmetlerinin ücretli olaması çokta sorun olmaz önemli olan çocuğun kaliteli bir eğitim alması.
22-03-2005
Serdar ÜN
Özel Eğitim Öğretmeni

Osman bey çocuğunuzun bir eğitim kurumundan eğitim alması güzel bir olay ancak servisten dolayı bir yerden vazgeçmek yada sırf servis ücretini karşılıyor diye yeni bir yere geçmek fikri beni çok üzdü . Burda önemli olan nedir sizce eğer aldığı eğitimden memnunsanız hepimiz gibi sizde yapabildiğiniz kadar fedakarlık yapmalısınız. şöyle bir gerçekte var benzin ve şöför inanın bedava değil acaba bu masrafı üstlenen kurumlar nerelerden kısarak bu yükü kaldırıyorlar bunu öğrenin. servis hep ikinci planda kalsın önce eğitim kısmını gözden geçirin. kolay olmadığını biliyorum ancak siz aileler daha bilinçlenirse bu konuda eğitim merkezleri de eğitim yönünde rekabet yaparlar. rekabetin taşımacılık konusunda olması beni yarınlar için endişelendiriyor.

 

15-12-2004
Hakan SEZGİN
Diğer

Bazı Rehabilitasyon merkezleri yemek ve servis ücretlerini aileye yük olmasın ve çocuğun eğitim kurumuna devamını  sağlamak için kendileri karşılıyor. Bu bir yandan siz ailelerin avantajına. Ancak bazı kurumlarda bunları velilerin ödemesi taraftarı. Sonuçta eğitim hizmeti verildiği kadar da ticaret yapılıyor. Kısacası bunların yapılması Eğitim Kurumlarının insiyatifine kalmış bişey. Tabiki eğer kurumdaki diğer ailelerle ortak karar alıp bunu kurum sahibiyle de görüşebilirsiz.

Selamlar.

09-11-2004
Akın GÖNEN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

 Selam Osman Bey;
 Özel rehabilitasyon merkezlerini yakından takip eden birisi olarak şunu söyleyebilirim; Devlet servis için ekstra ücret ödememekte olduğu için merkezlerin bir kısmı bu ücreti veliden istiyor. Bununla beraber (özellikle rekabet olan şehirlerde) Merkezlerin çoğu bu ücretleri kendileri karşılamaktadır.
 Size tavsiyem, bulunduğun şehirlerde diğer merkezlere de uğrayarak bu ücreti karşılayıp karşılamadıklarını öğrenmeniz.
 Saygılarımla
31-08-2004
Rehabilitasyon. Com YÖNETİCİSİ
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Görüşleri...
İş Arayanlar

iş arayan 576 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

3 gün önce

Ezgi K.
Psikolog

Bugün

Ezgi B.
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Bugün

Aleyna Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

2 gün önce

Safiye K.
Özel Eğitim Öğretmeni

3 gün önce

Derya Ç.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!