Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Down ve Dil Gelişimi İle İlgili Önerileriniz

Merhabalar Eylül 5'de 2 yaşına girecek olan DS'li bir kızım var. 15 aylık iken özel eğitime başladık. Kendi başına bağımsız olarak yürüyemiyor 1 haftadır kendi başına yaklaşık 10 adım atmaya başladı. Yürümesi yakın. Bu arada dil gelişimi için birşeyler yapmak istiyorum. Anne, agi, dede, gel, yok, ne gibi kelimeleri tam yerinde kullanıyor.Bazen söylediğim kelimelerin aynısını söyleyebiliyor. Ama bu sürekli olmuyor. Yani devam etmiyo bir kez söyleyip sonra tekrar etmiyor. Kitap okuyoruz, şarkı öylüyoruz bunlara çok iyi cevap veriyor. Parmak oyunları vs. kısacası taklit yeteneği çok iyi. Yaptığımı yapıyor. Onunla konuşurken yavaş konuşuyorum. Dudak hareketleri yapmaya çalışıyorum. Dil gelişimine katkıda bulunmak için ne yapabilirim. Dil terapistlerinden bahsediliyor. Bunlara nasıl ulaşabilirim. Yada kaynak vs. var mı? İlgilenirseniz çok memnun kalırım. Teşekkürler. Kızımın öğretmeni çocuk gelişimi bölümü mezunu.İnternetten okuduğumuz yenikler vs. bahsettiğimde kurumda bu pek bilinmiyor.
25-06-2007
Ahsen GEDİKLİ
Diğer
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
1 Yanıt
dost yaşam down sendromu vakfından erken eğitimle ilgili sorularınıza cevap alabilirsiniz. konuşma ile ilgili yaptığınız çalışmalar güzel. konuşma terapisti araştırırken de bulduğunuz kişinin gerçek konuşma terapisti olmasına dikkat edin. daha planlı ve düzenli çalışıyorlar.
25-06-2007
Sevim ŞEN
Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

EÇOP'ta MEBBİS Yıl Sonu Değerlendirme İşlemlerini (RAM Evrakları Gönderim) Hızlıca Yapın!

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...