Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

DHEB,ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ,OTİZM'DE NEUROFEEDBACK TERAPİSİ

Merkezimizde dikkat eksikliği,hiperaktivite,öğrenme güçlüğü,konsantrasyon sağlama,sınav başarısı arttırma gibi birçok konuda ciddi başarıları olan NEUROFEEDBACK yöntemi uygulanmaktadır.
NEUROFEEDBACK yöntemi kişinin kendi farkındalığını artıran bir beyin egzersizidir.Olumsuz olan beyin dalgalarının düzenli hale getirilmesini amaçlayan bir tekniktir. Kafaya ve kulaklara takılan elektrotlar vasıtasıyla kişinin beyin dalgaları ölçümlenir.Kişi görseller yardımıyla ekranda kendi beyin dalgalarını görür ve olması gereken değerlere getirmeye çalışır..Uygulama esnasında kişiye belirli yönergeler verilir örneğin ekranı büyük olarak izlemesi gibi...Kişi dikkatini topladığı sürece ekran büyür,dikkati dağıldığında ise ekran küçülmeye başlar,ekranın büyümesi bir ödüllendirme olarak kişiye geri döner.Kişinin beğenisine göre protokoller oluşturabildiğimiz uygulamamızda beyin dalgalarının istenilen seviyeye getirilmesiyle dikkat kalıcı hale getirilir.Uygulama seanslar halinde yerine getirilir,hiçbir şekilde beyne ışık,ışın,ilaç vs verilmesi söz konusu değildir,kesinlikle yan etkisi olmayan bir yöntemdir.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN LÜTFEN BİZE ULAŞIN;

ETKİN PERFORMANS MERKEZİ

0 232 421 40 70

www.etkinperformans.com

13-07-2010
Burcu ANGAY
Psikolojik Danışman
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
0 Yanıt
Bu soruya henüz bir yanıt verilmemiştir.
Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

Başka bir şehire taşınmayı düşünüyor, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.