Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Çocuk ,Gelişimcilerinin YÖK talebi red edildi(Sağlık Bilimleri lisansiyeli hakkı)

YÖK kurulu tarafından 20.11.07 tarih ve 4380 sayılı yazıları doğrultusunda Hacettepe Üniversitesi Ev konomisi Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Mezunlarının Sağlık Bilimleri Lisansiyeli olma talebi Yüksel Öğrenim Kurumunca red edildi.
YÖK kararınca Sağlık Lisansiyeli olma hakkı kabul edilmeyen Çocuk Gelişimcilerin Eğitim hizmetleri sınıfında, Bu karar doğrultusunda Çocuk Gelişimcilerin sadece 0-6 yaş hizmet veren eğitim kurumlarında ve yahut kreşlerde çalıştırılması gerekirken gerek Sosyal Hizmetlerde gerekse Sağlık Bakanlığında saglık hizmeti sınıfında çalıştırılması bana komedi olarak geliyor.
kolay gelsin başarılar
18-07-2008
Hüsnü Sidar ÇİFTÇİ
Psikolog
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
8 Yanıt
0-6 yas grubu degıl cocuk gelısımcıler 0-18 yas grubuna kadar tam anlamıyla egıtımlerını alıyorlar ve adı ustunde çocuk gelısımı sızce gelısım denılınce ılk akla saglık mı gelır yoksa egıtım mı? saglıkta cok daha basarılı olacaklarına ınanıyorum bu hosunuza gıtsın ya da gıtmesın.. gercekten boyle bısey ıcın ret kararı alındıysa da yıne bızım ulkemızde hıc bırseyın saglıklı dusunulup karara baglanmamasına yoruyorum cunku bu ış asıl cocuk gelısımcılerın işidir
28-10-2008
Gülistan MUTLU
Okul Öncesi Öğretmeni

meltem hanım size katılıyorum. kime neyi kanıtlamaya çalışıyoruz anlamıyorum.biz çocuk gelişimciyiz , siz ögretmen , bi başkası uzman , bir digeri okul öncesi ögretmeni........ hepimizin işleri ayrı ama ortak noktamız çocuk. ve hepimiz işlerimizi en iyi şekilde yapmalıyızzz. başka söze gerek kalmayacak bence:)))))))))
28-09-2008
Tuğba KIZIL
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Sürekli okuyordum ve halinize gülüyordum ama sayenizde ilk defa yazmaya başladım. artık sınır kavramını yitirdiniz bu iş bölümü konusu senin görevin benim görevim konusunu bırakın da birazda bu çocuklar için neler yapılabilir diye düşünüp konuşun. herkesin işi ayrı ki aynı işi yapan meslektaşlar dahi anlaşamayıp eğitime farklı yorumlar getirirler ki iyi ki de getirirler böylece işte yaratıcılığı eğitim bilgisi iyi olanlar başarılı ve takdir görürler. lütfen hiçbirimiz diğerinin maaşını vermiyoruz siz anlamamışsınız anlaşılan ama iş verenler , veliler , bu sektörde çalışan diğer herkes bizlerin ne olduğunu sizden daha iyi biliyor. şimdi üniversite mezunu olmanın güvenini yeniden bulup, umarım sadece yaptığınız iş her ne ise hangi sektör ise onu en iyi yapmak için çalışmalarınıza geri dönersiniz. unutmayın hepiniz çok değerli ve gereklisiniz ki bu kadar ihtiyaç duyuluyorsunuz. hepinize başarılar diliyorum.
26-09-2008
Belirtilmemiş

hüsnü bey sanırım psikologsunuz nedne bu alan bukadar ilgilendirdi sizleri.. yoksa yeni yasada çıkacak olan zorunlu elaman olmama sorunundan dolayı diğer mesleklerinde açıklıklarını aramakmı bu.. ve belirteyim biz eğitimle ilgili olduğu kadar sağlık alanında çalışacak bilgiye sahip olarak mezun oluyoruz.. onun eğitimini almasak sağlık alanında çalışamayız dimi.. lütfen hacettepenin sitesine girerek aldığımız eğitimi ve çalışma alanlarımızı inceleyiniz.. teşekkürler..
20-07-2008
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

16.04.2008 tarihindeki YÖK toplatı kararına tepki olarak yazdım zaten kurulunun bir önceki toplantıda red gerekçeleri ile 14.04.2008 tarhindeki toplantı kabul gerekçlerinin bir birine zıt olması, kararların tutarsızlığı, nedeniyle yazdım. kaldı ki Egitim Öğretim hizmetleri kapsamında çalışması gerekirken Anaokulu ögretmeni ve Okul öncesi eğitmenide artık saglık ınıfı personeli yapıldı.. olan yine sizlere oldu... çocuk gelişimi ve eğitimi adı üstünde eğitim ögretim hizmetleri içinde gelişimsel gerilikleri belirlemek ve gelişimsel eğitim vermek olan meslek elamanını sağlık sınıfından sayılmayacağı konusunda halen aynı görüşteyim. saygılarımla....
19-07-2008
Hüsnü Sidar ÇİFTÇİ
Psikolog

16.04.2008 TARİHLİ YÜKSEKÖĞRETİM GENEL KURUL TOPLANTISINDA; HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ EV EKONOMİSİ YÜKSEKOKULU ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ BÖLÜMÜ MEZUNLARININ SAĞLIK BİLİMLERİ LİSANSİYERİ SAYILMALARINA KARAR VERİLMİŞTİR. Lütfen gündemi takip edelim, ondan sonra konular hakkında yorum yapalım. Saygılar.
18-07-2008
Sema TAN
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

hüsnü bey kaynak gösterirmisiniz? dediğiniz olay hayli eski gibi
18-07-2008
Tuğba ERGÜN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Arkadaşım bu kararı da incelemeni tavsiye ederim. http://www.memurlar.net/haber/110719/
18-07-2008
Sheref EKİCİ
Diğer

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 635 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Melike N. D.
Uzman Öğretici

Dün

Aysu E.
Uzman Öğretici

Dün

Beyza U.
Psikolog

Dün

Mehmet M.
Uzman Öğretici

Dün

Beyza C.
Çocuk Gelişimcisi

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Görüşleri...