Çocuk Gelişimi Ve Eğitimcisi

Çocuk Gelişimi Ve Eğitimcisi

Çocuk Gelişimi Ve Eğitimcisi

Merhaba 23 yaşındayım , çocuk gelişimi bölümünü lise ve önlisansta bitirdim. Şu an da özel eğitim uygulama okulunda çalışıyorum, lisans eğitimime de devam ediyorum meslekte kendi branşımda 38 civarı sertifikaya sahibim, mezun olunca rehabilitasyon merkezine geçiş yapacağım fakat şimdiden hangi yayınevi kaynaklarını almamı önerirsiniz, bir çocuk gelişimci olarak çocuklarla nasıl çalışıp ilerleniyor? 

Pencere-Sey yayınlarının kaynakları iyi diye duydum setini temin edin diyenler oldu almalı mıyım, rehabilitasyon merkezin de kaynakları bulur muyum, kendime ait etkinlik dosyam var fakat siz tecrübeli hocalarımdan da yararlanmak isterim, çok teşekkürler. 

17-05-2020
Büşra ŞENYÜREK
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni
PKT, KDF, BEP ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın
1 Yanıt

Mrb hocam. Eğer rehabilitasyonda çalışmayı düşünüyorsanız daha çok zihinsel engelli bireylerle çalışacağınız için onlara yönelik kaynaklara yönelseniz daha iyi olur diye düşünüyorum. Bide meb'in belli aralıklarla açtığı özel eğitim uzmanlığı kursları oluyor onu takip etmenizi öneririm. kursa gitmeniz meslek hayatnızda size birçok konuda katkısı olacaktır kesinlikle..

21-05-2020
Cihan EKEN
Sınıf Öğretmeni

Yorumlar

Teşekkür ederim hocam, sağolun yorumunuz için bu bahsettiğiniz kurs 240 saatlik uzman öğretici kursları sanırım ama ona kurumlar kendileri gönderiyor diye biliyorum , biz kendimiz başvurabilir miyiz ki? Ben şu an lisans öğrencisiyim ama lisans tamamlayınca bittiğinde tabi ki :) 

Büşra ŞENYÜREK   -   21-05-2020

Evet bahsettiğim o kurs.doğru o kursa kurumlar kendileri gönderiyor. bireysel başvuru olmuyor. siz şimdiden bi kurumla irtibata geçseniz iyi olur. sizde takip edersiniz zaten ne başlayacağını..

Cihan EKEN   -   21-05-2020

Merhaba bahsedilen kursa katılabilmeniz için pedagojik formasyon sertifikaniz olması lazım yada eğitim fakültesi mezunu olmalısınız

Hülya YILDIZ ERSON   -   04-06-2020

Pedagojik formasyon alıyorum şu an da 2021 de bitecek Marmara Üniversitesi'nden alıyorum formasyonu. 

Büşra ŞENYÜREK   -   15-06-2020

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

Kurulum, donanım, güncelleme derdi yok, doğrudan kullanımınıza hazır kapsamlı bir otomasyon...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir TAMAMEN ÜCRETSİZ otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin tüm ihtiyacı olan yazılımlar RemSis.net sayfası üzerinden TAMAMEN ÜCRETSİZ olarak kullanabilirsiniz.
TAMAMEN ÜCRETSİZ, hemen üye ol, kullanmaya başla.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • 7/24 Heryerden Erişim
  • Masaüstü, Tablet ve Mobil Uyumlu
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF, BEP ve diğer formların kolayca üretimi
  • Servis Programı
  • Ön Muhasebe ve Futura İşlemleri
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.