Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Çocuk Gelişimi Çalışma Alanları

Önlisans çocuk gelişimi bölümü mezunuyum (bu sene mezun oldum) Çalışma alanları mı tam olarak bilmiyorum.Özel yuva ,kreşler dışında nereler de çalışabilirim ?Bir de diplomalarımız sağlık bakanlıgı onaylı olucakmış bunun bana ne gibi bir yararı olabilir?
Yuva ve kreşler dışında çalışabiliceğim bir alan biliyorsanız başvuruyu nasıl yapıcagımı da anlatırmısınız?Şimdiden teşekkürler.

17-07-2012
Tuba GÜL
Çocuk Gelişimcisi
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
8 Yanıt

Çocuk gelişimi aşamalarında, kendinizi çocuğunuzla tıkanmış ve çaresiz hissettiğiniz anlar olabilir. Bu normal bir durumdur; ancak, bu durum içinden çıkamadığınız bir rutin halini aldıysa, burada biraz durup düşünmek faydalı olacaktır.Çocuğunuzla sürekli inatlaşıp bir güç savaşına giriyorsanız,  Aile düzeniniz ve yaşayışınızı çocuğunuz şekillendiriyorsa, Belirgin net kurallarınız yok ise, Anne baba ortak hareket edemiyorsanız, bunlar bir problemin varlığını gösteriyor olabilir.Önemli olan çocuğunuzun gelişimsel dönem ve özelliklerini tanıyıp ona göre davranabilmektir. Örneğin, çocuk gelişimi aşamalarından olan Özerklik Döneminde olan bir çocuğa katı kurallar koymak hiçbir işe yaramayacağı gibi olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Ya da, çocuğun sosyal kuralları ve sınırları öğrenmesi gereken çocuk gelişimi döneminde, kurallardan yoksun kalması da çok yanlış olacaktır. Önemli olan, çocuğunuza doğru zamanda doğru yaklaşımı gösterebilmenizdir. Genel hatlarıyla çocuk gelişimi dönemleri ve ihtiyaçları şunlardır:0-18 Ay Çocuk Gelişimi Temel güven dönemidir. Anne bebek arasındaki ilişki çok önemlidir.Anne ve bebek birbirini ne kadar anlayabiliyor? Bebeğin karnının aç olduğunu ya da altının kirli olduğunu anne anlayabiliyor mu? Genelde bir kaç aylıkken anneler, bebeklerinin neden ağladığını anlayıp ihtiyaçlarını giderebildikleri gibi bazı anneler bunu anlayamayabilirler. Önemli olan anne bebek iletişiminin doğru olarak sağlanabilmesidir. İlk iki ay bebeğin ihtiyaçlarının hemen giderilmesi güven duygusu için çok önemlidir. Ancak 3. ve 4. aydan sonra bebeğin ihtiyaçlarını kısa bir süre beklettikten sonra karşılamak daha sağlıklı olacaktır. Bebek bunla baş edebilmeli ve ihtiyaçlarının farkında olabilmelidir.2-3 Yaş Çocuk Gelişimi Bu yaş çocukları artık yürüyüp konuşmaya başlamıştır ve özerk olma ihtiyaçları vardır.

22-11-2012
Oya ŞENER
Yardımcı Eğitmen

Arkadaşlar beylik düzünde cennet özel eğitim kurumu ö ğretmen arıyor rehabilitasyon.com da ilanları var yanlış hatırlamıyorsam sizlerde açıp bakarsanız faydalı olacağını düşünüyorum kolay gelsin.
02-08-2012
Hülya ÖCAL
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Tesekkür ederim
29-07-2012
Seda KACIR
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

özel eğitim merkezlerine giderek başvuru yapmalısınız...
27-07-2012
Gülümser ARSLAN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Ben yeni mezun oldum. Acıköğretim okucam ama özel eğitim rehabilitasyon merkezinde grup öğretmeni olarak calısmak istiyorum. bildiğiniz bi yer varmı ?
25-07-2012
Seda KACIR
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Teşekkür ederim.Ben de özel eğitim alanında çalışmak istiyorum bununla ilgili nerelere başvuru yapabilirim acaba bilginiz var mı?
20-07-2012
Tuba GÜL
Çocuk Gelişimcisi

merhaba özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde grup öğretmenliği yapabilirsiniz .sağlıkla ilgili bölümlerinde de sadece 4 yıllıkların görev alacağını duymuştum.atanırsanız da iş olanağınız olmuş olur iyi günler.
20-07-2012
Hülya ÖCAL
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Kimse bilmiyor mu?
18-07-2012
Tuba GÜL
Çocuk Gelişimcisi

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş Arayanlar

iş arayan 1055 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Sümeyye Ş.
Uzman Öğretici

Dün

Halil E. Ç.
Dil ve Konuşma Terapisti

Bugün

Kahraman A.
Sosyolog

Bugün

Canan Ö.
Uzman Öğretici

Dün

Tuğba N.
Sosyal Hizmet Uzmanı

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.