Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Ceza ve Tev. Ev. Gn. Md. atamaları

Merhaba arkadaşlar, Sanırım kamu kurumlarına açıktan atanacakların atama izni kontenjanı ile ilgili izin Devlet Personel Başkanlığı'nca yayınlanmış bulunmakta. İzin ile ilgili ayrıntıları vermektense ilgili linki* veriyorum. Tıklayarak ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra Ceza ve Tev. Ev. Gn. Md.'nü 03122041312 ve 03122041313 no'lu telefon numaralarını arayarak gelişmeler konusunda bilgi alabilirsdiniz. Sevgilerle, Süleyman * http://www.dpb.gov.tr/H-831.pdf
24-02-2007
Süleyman KAÇMAZ
Sosyal Hizmet Uzmanı
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
23 Yanıt
400 ytl civarında olduğu söyleniyor, bence bu da gayet iyi bir iyileştirme. Hayırlısıyla kabul edilseydi, cezaevi daha da katlanılabilir bir yer olurdu belki:)
11-04-2007
Sabri ŞENTÜRK
Sosyal Hizmet Uzmanı

Evet ek ders geçmiş, ama bize ne boyutta yansıyacak yakında göreceğiz. Müdür bey ek ders geçtiğinden bu yana oldukça neşeli. Ek s,dersin beni en çok sevindiren yanı da bu oldu açıkçası. Adam nadir gülüyor zira:)
11-04-2007
Süleyman KAÇMAZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

Arkadaşlar ek dersle ilgili genelde maliyeden geçti bu kesin bi haber bundan sonra iş CTE Genel Müdürlüğüne kaldı. İnşallah bi an önce çıkar ek dersler ama çıkacak olan ek derslerinde kısıtlamalı olacağı söyleniyor, yani öğretmenler gibi 600 ytlye yakın ek ders alamayacağımız telaffuz ediliyor neyse inşallah bi an önce çıkar da en azından maaşlar arasındaki fark birazda olsun azalır
11-04-2007
Sabri HATİPOĞLU
Sosyal Hizmet Uzmanı

Ben de ek dersin Maliye Bakanlığı'ndan geçtiği konusunda bir söylenti duydum. Zaten çıkacak olursa kurum müdürlerimizin konuyla ilgili haberleri olacağından şüphem yok. Ama sanırım böyle bir şeyden sadece denetimli serbestlik ve ceza infaz kurumlarında çalışan arkadaşlar yararlanabilecekler. Bildiğim kadarıyla ek ders konusundaki girişimler cik'lerde çalışan uzmanların bu kurumlardaki öğetmenler ile aralarındaki ücret adaletsizliğine itirazları ile başlıyor.
17-03-2007
Süleyman KAÇMAZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

Ek ders CTE'yi kapsıyor da henüz belli olmadı bildiğim kadarıyla, en azından bu ay verilmeyeceği kesin. Bir dedikoduya göre maliye bk. kabul etmiş ancak kanunlaşıp, resmi gazetede yayınlanması gerekiyormuş ve biraz daha zaman alacakmış, cezaevlerindeki 1. ve 2. müdürler de faydalanacakmış. Zaten bu "mış"ları onlar anlattılar bize. Hamdi Hocam gel yer değiştirelim, sincan L tipindeyim, çay içmeye beklemem çünkü girmek bir dert, çıkmak başka bir dert:)
16-03-2007
Sabri ŞENTÜRK
Sosyal Hizmet Uzmanı

bu ek ders olayı sadece cte yi kapsıyor, biz mahkeme çalışanlarını kapsamıyormuş maalesef
15-03-2007
Özen ŞENTÜRK
Sosyal Hizmet Uzmanı

süleyman bey acaba bu ek ders sadece siz cte'lerde çalışan uzman arkadaşlara mı yoksa tüm adalet bakanlığında çalışan uzmanlara mı verilecek? ben çocuk mah'de çalışıyorum. Gerçi yarın ayın 15'i yarın belli olacak. şimdiden teşekkürler...
14-03-2007
Hamdi DEMİREL
Sosyal Hizmet Uzmanı

Teşekkürler Hamdi Bey, işe başladığım ilk gün kurum müdürü bana "hadi iyisiniz ek ödemeleriniz de Maliye Bakanlığı'ndan geçti" dedi. Bende "ek ödemeler?" diye sorunca "hani canım şu ek dersler var ya onu kastediyorum" dedi. Bu müdürlere kadar yayılmış bir söylenti mi bilemem, ama bu ek derslerden kendileri de yararlanabileceği için özel bir alaka gösterdiği kesin. Açıkçası bu konuda ciddi bir beklenti içerisinde değilim, ama olursa da kesinlikle hakettiğimiz bir şeye kavuşacağımız konusunda mutabıkım.
13-03-2007
Süleyman KAÇMAZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

tşk...
11-03-2007
Cesur CEYLAN
Sosyal Hizmet Uzmanı

arkadaşlar tekrar hepinize hayırlı olsun...biz adalet bakanlığında çalışan uzmanların belli sorunları var ve umarım sizde de aynı sorunlar olmaz. bu arada denetimli serbestlikte ek ücret alacak mısınız yani sizlere verilecek mi? herhangi bir gelişme var mı? herkese kolaylıklar diliyorum.
10-03-2007
Hamdi DEMİREL
Sosyal Hizmet Uzmanı

Aslında harflerin pek bir anlamı yok. Harfleri sadece sınıflandırma amacı ile kullanıyorlar. Bu farklılıklar ise, kurumun kişi kapasitesi, kurumda kalan gruplar (Çocuk, kadın, yetişkin, siyasi) ve açık, yarı açık ve kapalı olmasına göre belirleniyor. Yani F tipi diyince F tipinde bir bna şekli algılanmasın. Örneğin B Tipi diyince ( 130 kişi kapasiteli bir cezaevi kastedilmektedir)
09-03-2007
Süleyman KAÇMAZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

Ne kadar olumlu düşünebiliosun ya ne güzel:)) Bu arada hor görme ama bu cezaevleri neden M tipi F tipi bilmem ne tipi. Harfler neyi belirliyor. A diyince nasıl bir yer B diyince nasıl bir yer akla gelmeli.
09-03-2007
Cesur CEYLAN
Sosyal Hizmet Uzmanı

Bir diğer konu da, nasıl olsa bir yerlerden başlamak durumundaydım. Şans, tercih listemdeki tek CTE tercihi mesleğime başlayacağım yeri tayin etti. Pozantı M tipi cezaevindeyim. Gerek Poazantı gerek, çalışacağım cezaevi, içinde çalışan personele dair ilk izlenimlerim oldukça olumlu. Kendimi mesleğime ve çalışmalarıma kaptırdığım zaman bir çok şeyin daha iyi gideceğini düşünüyorum. Zaman ve mekanı çok önememiyorum açıkçası. İleride her şey daha da netleşecek. İlerleyen zamanlarda da paylaşıp gelişmelerden birbirimizi haberdar edebiliriz.
08-03-2007
Süleyman KAÇMAZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

Ceazaevlerinde durumlar biraz farklı. Orada ne yaptığını çok da bilmiyorlar açıkçası. Bunun iki türlü etkis var çalışma metotlarına ya da stratejine. 1. Kimse ne yapacağını bilmez, kafana göre takıl, kendini çok kasma 2.Yine kimse ne yapacağını pek bilmez, çalışmalarını daha özgürce yürüt ve sınırlarını göreli olarak sen belirle. Öte yandan, kapalı kurumlarda çalışacak olan meslek gruplarının çalışma koşullarının iyileştirilmesi konusunda birtakım çalışmaların yürütüldüğünü biliyorum.
08-03-2007
Süleyman KAÇMAZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

Göreve bugün başladım. Her şeyden önce bir tercij,h yapmak durumundaydım. Tercihleri nelerin etkilediğini az çok bilirsin, zira sen de yakın bir zamanda tercih yaptın. Cezaevleri kapalı kurumlar olmalarına karşın çalışma koşulları bakımında tahmin edilenin aksine o kadar da zor yerler değiller. Genellemek yanlış olabilir, bunu salt müracaatçı grubu açısından dillendirmedim. Sonuçta bir memursun, kanunlar, yönetmellikler tüzükle silsilesi içinde yer almaktasın. SHÇEK ve Adalet Bakanlığında çalışanlar bu silsileden daha bir muzdarip gruplar diye düşünüyorum.
08-03-2007
Süleyman KAÇMAZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

Antalya E Tipi :)
07-03-2007
Sabri HATİPOĞLU
Sosyal Hizmet Uzmanı

dostum neden cezaevi tercih ettin isteyerekmi...
07-03-2007
Cesur CEYLAN
Sosyal Hizmet Uzmanı

Pazartesi günü CTE'yi 03122041312 no'lu telefondan arayarak atamamın Pozantı M Tipi cezaevine çıktığını öğrendim. Tebligatımda Osmaniye Cumhriyet Savcılığına gönderilmiş. bir nüshasını faks yolu ile aldım. Bir-iki gün içerisinde de göreve başlamayı düşünüyorum. Peki sizlerden ne haber? Siz cephesinde herhangi bir gelişme var mı?
06-03-2007
Süleyman KAÇMAZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

Merhaba, Bugün CTE'yi arayarak atamalar konusunda bir gelişme olup olmadığını sordum. Sanırım 1-2 gün içerisinde atama kararlarımızın imzaları tamamlanıp, ikamet ettiğimiz ve çalışacağımız yerlerdeki cumhuriyet savcılıklarına postalanacak. Memurun söylediğine göre, önümüzdeki hafta görevlerimize başlayabileceğiz. Aşağıdaki numaralardan Ceza ve Tev. Ev. Gn. Md.'nü arayarak sizlerde bilgi edinebilirsiniz. 0 312 204 13 12-13
28-02-2007
Süleyman KAÇMAZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

tüm meslektaşlarımıza kolaylıklar diliyorum.. umarım güzel günler gecirirler gittikleri yerlerde..
27-02-2007
Seyhun AKAR
Sosyal Hizmet Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 665 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Gökhan G.
Psikolog

Bugün

Rümeysa I.
Fizyoterapist

Bugün

Ece Y.
Odyolog

Bugün

Öznur C.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Bugün

Melike M.
Çocuk Gelişimcisi

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.