Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

ÇOCUK GELİŞİMİ ÖĞRETMENLERİ SAĞLIK BİLİMLERİ LİSANSİYERİDİR.

YÖK

21-06-2011
Şeyma YILMAZ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
9 Yanıt
bızım ıstememızle olucak ımzlar toplanıyor davalar acılıyor merak etme yakında elınızden alınacak
13-05-2012
Yasemin GÜRBÜZ
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

sizin istemenizle olacak veya olmayacak şey değil,olmuş bile...
13-05-2012
Selma ÖZDEM
Çocuk Gelişimcisi

o zaman ne dıye cocuk gelısımı öğretmenlıgı okuyorsunuz??? madme cok severek yapıyorsunuz cocuk gelısımı ve egıtımı bölumunu kazanırsınız okursunuz.siz nasıl acıköğretımın sızın bransa atanmasını ıstemıyorsanız bız de sızın atanmanızı ıstemıyoruz ve bız formasyon falan almıyoruz.o zaman sıze de saglık alanında 1.5 yıl formasyon versınler atanın hastaneye shcek a.ben 4 yıl okucam bı de 1.5 yıl formasyon yapıcam öğretmen olucam.sız ıse 4 yıl okuyun aradakı farkı kapatıcak ne formasyon ne baska bı sey yapmayın bı de hoopp shçek hastaneye atanın aradakı 1.5 yıl nolucakk???ayrıca okul öncesı mezunları sızın onunuzu falan kapamıyor gelıp de kız meslek lısesı cocuk gelısımını yazmıyolar anaokullarını yazıyolar.sızler ıse hem kız meslek,hem anaokulu,hem bı de hastane shcek ne ıyıymıs ...hıc bı zaman onaylamadım ve onaylamıcamm daa!!ben nasıl egıtım alnını tercıh etmedıysem sız de saglık alanını tercıh etmeyınız hakkınz yokk !!gıdın öğretmenlıgınızı yapın o kadar anne baba olmak ıstıyorsanız o cocuklara gonullu olarak gıdersınız koruyucu aıle olursunz madem anne babasınız ya o cocuklara!!!
13-05-2012
Yasemin GÜRBÜZ
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

zaten sayı olarak az sayıdayız,benim bildiğim sizler de formasyon alınca öğretmenliğe atanıyosunuz...bizler mebe atanırken bir çok okul öncesi öğretmeni ile aynı sıralamaya girerken sesimiz çıkmadı..açık öğretim bile bizimle aynı kategoride atandı..artı ben şu an shçek'yim,bir sınıf arkadaşım da hastanede..işimizi severek ve fedakarlıkla yürütmeye çalışıyoruz..BİZE MÜFETTİŞ SHÇEK'TE HERŞEYDEN ÖNCE ANNE BABASINIZ DİYOR. eğitimciliğinizden önce diyolar..bilmem anlatabildim mi..herşey sevmekle başlar...
13-05-2012
Selma ÖZDEM
Çocuk Gelişimcisi

ee başka bı ıstegınız varmıydı?bır de shçek mı el atıcaksınız her yere el attıgınız yetmıyormus gıbı!!bız nasıl öğretmen olamıyorsak sız de hastanede shcek da calısmayın hıc onaylamıyorum.ohh ıstersenız ogretmen olun ıstersenız hastanede shcek da he ıyıymıs.adı ustunde oğretmenlıkte okuyorsunuz gıdın öğretmenlıgınızı yapın .sızın iş diş hekımının beyın amelıyatına gırmesı kadar sacma bı durum.
12-05-2012
Yasemin GÜRBÜZ
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

ben de selçuk üniversitesi çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği mezunuyum...2011 yılında shçek'e 4 Bli atandım.atandıktan sonra evrakları ankarada teslim ederken diplomayı görünce yök'e ve personel başkanlığına görüş soracaklarını atamamızın o zaman kesinleşeceğini söylediler.bu görüş sorma neticesi gelinceye kadar kadroya geçme zamanımız geçti 4 hazirandan önce atandık ama başlamamız geçikti..gün farkıyla 4 b li kaldık.velhasıl görüş olumluydu atamamız yapıldı çocuk gelişimcisi olarak.benim gibi çok kişi vardı.sanırım gaziden mezun olup okulöncesi öğretmenliği de yazan çocuk gelişimcilerinki kabul edilmedi diye duydum.yalnız bir sorun var sağlık bakanlığı nitelik kodu açmış ama shçek açmıyor bir selçuk mezunu çocuk gelişimcisi olarak kodunu bulamıyor.bunu ben telde ankaraya söylemiştim bir çok kişi söylerse kod ilave olur.
12-05-2012
Selma ÖZDEM
Çocuk Gelişimcisi

ÇOCUK GELİŞİMİ ÖĞRETMENLERİ 2011 HAZİRAN KADROLU ATAMALARDA SAĞLIK BAKANLIĞINA TERCİH HAKKI VERİLMİŞTİR.ÖSYM NİTELİK KODUMUZU VERMEKTEDİR. BU ATAMALARDA SELÇUK ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÖĞRETMENLİĞİ MEZUNLARI VE GAZİ ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÖĞRETMENLİĞİ MEZUNLARI SAĞLIK BAKANLIĞINA TERCİHTE BULUNABİLİYORLAR DUYURULUR. ÖSYM'NİN YAYINLADIĞI NİTELİK KODU:4151 ÇOCUK GELİŞİMİ VE EV YÖNETİMİ ÖĞRETMENLİĞİ(ÇOCUK GELİŞİMİ ÖĞRETMENLİĞİ) LİSANS PROGRAMINDAN MEZUN OLMAK.
21-06-2011
Şeyma YILMAZ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN, ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÖĞRETMENLİĞİ, ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ, ÇOCUK GELİŞİMİ VE OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ, ÇOCUK GELİŞİMİ VE OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ, ÇOCUK GELİŞİMİ, ÇOCUK SAĞLIĞI VE EĞİTİMİ, PROGRAMLARINDAN MEZUN OLANLARIN SAĞLIK BİLİMLERİ LİSANSİYERİ SAYILIP SAYILMADIĞI KONUSUNDAKİ YAZISI 02/03/2011 TARİHLİ YÜKSEKÖĞRETİM YÜRÜTME KURULU TOPLANTISINDA İNCELENMİŞ VE ÜNİVERSİTELERARASI KURUL BAŞKANLIĞI'NIN GÖRÜŞÜ İLE 16/04/2008 TARİHLİ YÜKSEKÖĞRETİM GENEL KURUL KARARI; 18/02/2009; 10/02/2010 TARİHLİ YÜKSEKÖĞRETİM YÜRÜTME KURULU KARARLARI UYARINCA 2547 SAYILI KANUN'UN 2880 SAYILI KANUN'LA DEĞİŞİK 43/B MADDESİ DİKKATE ALINARAK, YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI BÜNYESİNDE YER ALAN; ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİM ÖĞRETMENLİĞİ; ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ; ÇOCUK GELİŞİMİ VE OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ, ÇOCUK GELİŞİMİ VE OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ, ÇOCUK GELİŞİMİ, ÇOCUK SAĞLIĞI VE EĞİTİMİ LİSANS PROGRAMLARI MEZUNLARININ, 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNU'NUN 26. MADDESİ GEREĞİNCE SAĞLIK BİLİMLERİ LİSANSİYERİ SAYILDIĞINA KARAR VERİLMİŞTİR.
21-06-2011
Şeyma YILMAZ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

yök'ün ösym'ye-üniversiteye sağlık bakanlığına-adalet bakanlığına-valiliklere milli eğitim bakanlığına gönderdiği yazı şöyle: İlgi:milli eğitim bakanlığı personel genel müdürlüğünün 22/02/2011 tarih ve B.08.0.PGM.0.06.00-045.99-731/12130 sayılı yazısı KONU:SAĞLIK BİLİMLERİ LİSANSİYERİ devamı altta
21-06-2011
Şeyma YILMAZ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Kullanıcı Görüşleri...
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

EÇOP'ta MEBBİS Yıl Sonu Değerlendirme İşlemlerini (RAM Evrakları Gönderim) Hızlıca Yapın!