Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

ÇOCUK ESİRGEME KURUMLARINDAKİ ENGELLİLER ÖĞRETMENLERİ

ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLERİ ÇOCUK ESİRGEME KURUMLARINA NASIL ALINIYOR? ÇALIŞMA ŞARTLARI NELER VE ASIL ÖNEMLİSİ NELER YAPILABİLİYOR?NELER YAPILAMIYOR/ İMKANLARI VE SINIRLILIKLARI NELER HEM ÖĞRENCİ HEM DE ÖĞRETMEN ADIĞNA.BİLGİSİ OLANLARI BEKLİYORUM. ÖĞRENMEK ADINA . GEÇEN GÜN ANNESİ ÖLMÜŞ 30 YAŞLARINDA ZİHİNSEL ENGELLİ BİR ÖĞRENCİ GELDİ. YAŞLI ANNEANNESİ BAKIYORMUŞ BABASI DA YATALAKMIŞ. ANNEANNESİ BAKAMAYACAĞINI SÖYLEDİ. BUNLARA DEVLETİN HANGİ KURUMUNA YÖNLENDİREBİLİRİZ/ REHABİLİTASYON ?BİLGİNİZ VARSA LÜTFEN YAZINIZ.
09-04-2008
Jale SARITOPRAK
Görme Engelliler Öğretmeni
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
7 Yanıt
arkadaslar bu kurumda öğretmen branş ayrımı diye bir şey yok sadece öğretmen kadrosuyla çalışıyosun eğer ki yatılı rehabilitasyonlara veya benzeri kuruluşlara atanırsan ücretlerde farklılık var.ancak shcek in eğitimciler için uygun olmadığını düşünüyorum.Tamamen bakıma yönelik.Buraya atanmak kolay amma burdan başka kurumlara nakil olmak çoook zorrrrrrrr.Siyasi çevren varsa tabi herşey mümkün....Bu kuruma gelmek isteyenler daha fazla düşnmesi lazım alternatifiniz varsa ona yönelmenizi tavsiye ederim.saygılar...
02-04-2009
Cebrail YILDIRIM
Anaokulu Öğretmeni

görme engelliler öğretmenliği mezunları sosyal hizmetlere gerçekten atanabiliyor mu ? eğer öyle bir durum varsa tam olarak statüsü nedir ? şimdiden tşkler...
03-03-2009
Kübra BURSALI
Görme Engelliler Öğretmeni

arkadaşlar yeni atamalarda 3 görme engelliler öğretmeni sosyal hizmetlere atanacak diye duydum. bilgisi olan var mı? bakanlıklar arası geçiş zor deniyor. hani sosyal hizmetlere atanıp sonrada öğretmenlik için başvurulduğunda... yeni atanacak arkadaşlar için yazıyorum bunları. duyumların ötesinde yazılı kaynakla destekleyecekler varsa okuruz.
06-01-2009
Jale SARITOPRAK
Görme Engelliler Öğretmeni

jale Hanım, eğer özürlünün kalacağı yer ve bakım sorunu varsa. bir yakını veya siz bir dilekçe ile İstanbul İl sosyal hizmetle rmüdürlüğüne müracaat edebilirsiniz. bundan sonrasını İl Müdürlüğü takip edecektir. aciliyet durumuna göre hareket edeceklerdir. başka altarnatif öneriler de verebilirler.
28-12-2008
Recep GÜMÜŞ
Sosyal Hizmet Uzmanı

SHÇEK te özel eğitim öğretmeni çalışabilmektedir. ancak şu anda SHÇEK e rehabilitasyon ve eğitim görevi verilmediğinden (bakım görevi vardır) özel eğitim öğretmenleri için cazip (ücret ve çalışma ortamı) değildir.
28-12-2008
Recep GÜMÜŞ
Sosyal Hizmet Uzmanı

sadece çocuk esirgeme kurumlarında özel eğitimcilerin çalıştığını bilip şartlarını merak ettiğim için sordum. bilgilendirdiğiniz için gerçekten sağolun. iyi çalışmalar.
27-04-2008
Jale SARITOPRAK
Görme Engelliler Öğretmeni

ben istanbul da çalışıyorum , SHÇEK e bağlı bir rehabilitasyon merkezinden bazı çocukları eğitime alıyoruz. ama özel özel rehabilitasyon merkezinde. bizim çalıştığımız yerde hiçbir özel eğitim öğretmeni yok zaten özel eğitimci çalıştırabilecek ödenekleri olmadığını söylüyorlar. çalışanlar lise mezunu çocuk gelişimciler ve eğitimcilikten çok çocuklara bakıcılık yapıyorlar. ama kendilerini yönlendirecek kişilere ihtiyaçları olduğunu söylüyorlar. belki genel merkez yerine bölge bölge görüşebilirsin müdürleriyle. sanırım sözleşmeli eleman alıyorlar ve haftada 6 gün çalışıyorlar. sabah 8:00-akşam 17:30 gibi. ama dediğim gibi çalışanlar lise mezunları . belki özel eğitimciler için farklı olabilir. çünkü fizyoterapistleri eğer gece nöbete kalırsa 2 gün izinli sayılıyor bildiğim kadarıyla.
26-04-2008
Özden Öztaş SELÇUK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...