Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Biraz bilgi verebilir misiniz?

Abilerim, ablalarım birkaç sorum olacak cevap verirseniz çok sevinirim.
Ben anadolu lisesi son sınıf öğrencisiyim ve 2012 de sınava girecem.Yaklaşık 1 aydırda hukuk olan hedefim zihinsel engelliler öğretmenliğine doğru kaydı ve bu mesleği gerçekten benimsedim bana anlatılanlara göre bu meslek zaten kutsal olan öğretmenlik mesleğinin en kutsal bölümüymüş. Çoğu insan gibi karşındakine bişeyler vermek benimde hoşuma gidiyor. Bu meslek biraz gönül işiymiş araştırdım ve gerçekten bende olduğunu düşündüğüm özelliklerden dolayı bu meslekte karar kıldım.
Sorularımsa şunlar :

-üniversiteden sonra devlet kurumunda çalışmayı düşünmüyorum.Özelde çalışacam özel sektörde çalışma şartları tahmini maaş şartları(en az-en çok) tatiller sınıftaki eğitim araçları ve bu araçların yeterliliklerini biraz anlatabilir misiniz?
-Üniversite seçimi çok önemli mi? Anadolu üniversitesi ya da Osmangazi Üniversitesini düşünüyorum
-Bu meslekte aranan bir isim olmak için ne gibi eğitimler almalıyım gerçekten Türkiye'de bir isim yapmak istiyorum ileride.
-Hatay gibi bir ilde rehabilitasyon merkezi açmanın tahmini maliyeti nedir?

Bu sorulara cevap verebilirseniz çok sevinirim . 4. sorum biraz para biriktirdikten sonra ailemle birlikte açacağım rehabilitasyon merkezinin hayali :) o yüzden ilk 3 soru benim için çok daha önemli

10-08-2011
Ulas Fırat YESİLDAG
Öğrenci
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
1 Yanıt
öncelikle kararını can-ı gönülden kutlarım. cevap 1: ücretler çalışma şartları çalışılan bölge ve kişinin kendi yeterliliğine göre değişiklik gösterir.sınıf ortamı ve materyaller ise alışıla gelmiş materyallerden biraz farklı ve çeşitlidir. öyle olması gerektiği için tabi. cevap 2: üniversite tercihi pek önemli değil.özel eğitim okumak ve zihinsel engelliler sınıf öğretmeni olmak saygın bi kişiliğe erişmek ve düzgün bi iş için şu an için yeterli.Fakat üniversitede ders alacağın hocaların da kalite kalite dereceleri var. araştırma görevlilerinin dersleri doldurduğu bi üni den mezun olmak yerine köklü ve yeterli bir üni den mezun olmak daha bi başkadır tabi. bu konuda eskişehir başı çeker. ben marmara mezunuyum. çok da ii etmişim marmaraya girmekle. cevap 3: aranan isim olmak için yapman gereken şey akademik kariyerdir. el cevap 4: rehabilitasyon merkezi açmak artık cazibesini yitirdi. her önüne gelen dükkan maksatlı rehabilitasyon işine girdiği için işin suyu kaçtı artık.öyle ki bizler şu an güvenilir bir yer olup olmadığını araştırıp öyle anlaşmaya varıyoruz bi rehabilitasyon merkezi ile. çalışmalarında başarılar..
10-08-2011
Hasan MERT
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 586 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Gökhan G.
Psikolog

Dün

Berna T.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Mert S.
Okul Öncesi Öğretmeni

Dün

Esma A.
Dil ve Konuşma Terapisti

Dün

Canan Ö.
Uzman Öğretici