Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

BU FİZYOTERAPİSSTLER NİYE BEKAR?!?!

sizce fizyoterapistlerin psikolojisi normalmi? bu hususta bir araştırma yapılmış ve tüm fizyoterapisslerin günlük psikolojilerinin çok değişken olduğu saptanmış ve bayan fizyoterapistlerin %48 i bekar,%80 i kaprisli ve cok düşünen insanlar oluyormuşş.Bunun nedenini hiç kendinize sordunuz mu?

05-03-2006
Sinan NAS
Fizyoterapist
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
41 Yanıt
sabahtan akşama kadar özellikle cp de çalışan arkadaşlar inanılmaz yoruluyolar,evet derlerki 'çok yorulan çok para alsa en çok parayı hamallar alırdı.. 'ama bizler yalnızca beden de yormuyoruz bir çocuğun aktivite çıtasını yükseltmek için yalnızca bir metaryel kullanıp 45 dakika bununla uğraşmıyoruz!!!!!! .hem fiziki hem zihnen hemde psikolojik olarak yoruluyoruz .sizce hala hak ettiğimizden fazla mı alıyoruz .ve asla bir özel eğitim merkezi fizyoterapistsiz yapamaz ;bunu meslektaşlarım çok daha iyi bilirki zihinsel bir problemi olan bir çocuğunda koordinasyon ve var olan potansiyelini doğru kullanmak adına mutlaka bir fizyoterapiste ihtiyacı olacaktır.bence buraya yazmadan önce dikkatli düşünün çünkü bu işi iyi yapanlar bu siteleri ziyaret ederler ve asla susmazlar....fizyoterapist esra
19-06-2006
Esra FARIMAZ
Fizyoterapist

Çiftçi ve oğulları öyküsünü bilirmisiniz diye sorunca bazı tepkiler aldım.Öyküyü anlatayım. Bir çiftçi ölüm döşeğinde oğullarını yanına çağırır.En büyük oğluna bir tane çubu verir."Bunu kır." der.Oğlu kırar.2 tane verir.Bunu kır diye.Oğlu zorlansa da gene kırar.3,4,5 devam eder.Çubuklar deste oluşturdukça kırılma zorlaşır.En sonunda oğul kıramaz.Diğer oğlanlarına aynı desteyi kırmasını söyler.Tabii ki hiçbirisi kıramaz. "Ben öldükten sonra birlik olursanız,hiç kimse size zarar veremez.Ama tek tek birey olarak davranırsanız çabucak kırılır,yok olursunuz ,der. Ben öyküyü anlattım.Anlamayanlara sözüm yok.Bir örgütte birleşip dayanışma içinde,birlik beraberlik içinde olanlar ise zaten bu öyküyü anlamış olanlardır.
09-06-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

ben uygun,okuldan hatırlarsın umarım...katılıyorum sana yıllarca taviz verilmiş adamlar tepemize çıkmış çoğu zaman bizde diyoruz niye böyle,gayet açık aslında,derneğin durumu malum,bireysel olarakta birşeyler yapabilmek zor.avrupa birliği umut... DÜRDANE hanımla ilgili artık birşey söylemeyeceğim kendime yakıştırmıyorum...önemli biri sanmasın kendini,dikkat çekmek istiyorsa bunu argo kullanarak yapmasın.saygılar mehtapcım
09-06-2006
Hatice ÇETİNKAYA
Fizyoterapist

bu arada ben (uygun) tanırsın :) fikirlerine aynen katılıyorum zira kimsenin maaşını kıskanıyor değiliz ama bu bizim kanayan yaramız. yıllardır verilen tavizlerin ceremesini biz çekiyoruz. ve kimsenin sesi çıkmıyor artık umut avrupa birliğine... dürdaneye gelinceee şiddetle kınıyoruz bu tip insanların bu sitede yeri olmamalı!!!
09-06-2006
Hatice ÇETİNKAYA
Fizyoterapist

ben burada kimsenin maasını konu almak istemezdim.ama orneği sadece çarpıcı buldugum için fiziatristlerden verdim.arada cok buyuk bir ucurum var.bunu dile getirmek istedim.arkadaslar..dr hastayı muayene edıyor,size gonderiyor.terapist olarak onun ajanından egzersızıne kadar tum takıbını sız yapıyorsunuz.belkı on onbes gun ugrasıyorsunuz aynı hastayla.ama performans sadece dr.a verılıyor..bu hakmı sızce?bızım emegımız somuruluyor.bız donanımlı meslek elemanlarıyız.4yıl bu işin egıtımını aldık.bızı kucumseyen zihniyeti kınıyorum.performans hastanelerın hasta kapasıtelerını artırmak ıcın yapıldı.elbet dr lar daha fazla hasta alınca daha yuksek maas alacaklar.ama bunun bızıde kapsaması gerekır.cunku bizde cok yorucu bır tempoda alın terı dokuyoruz.ben bu haksızlıga karsıyım.ozellıkle sendıka yonetıcılıgı yapmıs bırının bunu daha ıyı anlamasını beklerdım.. bu arada durdane arkadasım..sizı guzel uslupla konusmaya davet edıyorum.hepımız medenı ınsanlarız.ustelık meslaktasız.unutmayalım
08-06-2006
Mehtap AYAZ
Fizyoterapist

beni daha fazla çıldırtmayın arkadaşlar.sizler hangi akla hizmet bir fizyoterapiste kartşı yazı yazan diger meslek elemanlarını desleklersiniz anlamıyorum.bir fizyoterapist ne olursa olsun ister gördügü bildi yaşadıgı işitti sıkıntıları farklı bir tarz ve sertlikle anlatabilir ama hiçbir zaman mesleki haklarının körelmesini elinden alınmasını şuan bulundugumuz durumdan daha kötüye gitmesini istemez.o zaman neden herkes sunguralp beye karşı yapılan yorumlarda hep birlik oluyor hatta yorum yapan diger meslek elemanı dahi olsa.kendinize gelin.fizyoterapistin çektigi sıkıntıyı düştügü durumu yaşadıgı olayları sadece bir fizyoterapist anlar meslek,i anlamda.son sözüm fizyoterapistin fizyoterapisten başka dostu olmaz mesleki anlamda.herkes kendine çeki düzen versin.
07-06-2006
Belirtilmemiş

sayın meslek taşlarım araya girip bu konuda yorum yapan diğer meslek gruplarına uyup meslektaşlarımızı üzmeyelim.eger herkes konu nerden başlamış ve kimler sayesinde bu seviyeye gelmiş diye form7u tekrar baştan bir incelerse görülüyor ki konunun maaşlara getirilmesi hep diger meslek elemanlarının sayesinde buraya geldi.mustafa altuntaş,hasan saglam...v.b. bey efendiler eger siz kendi meslek elemanlarınızla diyalog kuramayıp fizyoterapistlerin sayfalarına giriyorsanız sunguralp beyden saygı ve seviyeli bir yazışma beklemeniz yanlış.mustafa bey bende size melek görünümlü şeytan isimli eseri okumanızı tavsiye ederim.çünkü artık şundan o kadar eminim ki;fizyoterapistin aldıgı maaşda,çalışöa şartlarıda... herşeyide herkes tarafından içten içe yargılanıyor göze batıyor.bende çok gördüm sizin gibi yüzümüze karşı ya gerçektende fizyoterapist şöyle haklı böyle haklı diyor ama arkamızdan komuştukları gerçektende vahim.onun için melek yüzlü şeytan diyorum.....
07-06-2006
Belirtilmemiş

mustafa beyin soylediklerine tamamen katılıyorum...
05-06-2006
Durdane SEVER
Fizyoterapist

arkadaslar yazılanları hayretle okudum ve inanın sastım kaldım.konu nereden baslamıs nereye gitmiş.pes doğrusu
05-06-2006
Ramazan YAĞCIOĞLU
Fizyoterapist

işiniz mi yok anlamadım...buarada maden işçisi alınıyomuş 17 tane:)başvurun isterseniz..
05-06-2006
Hatice ÇETİNKAYA
Fizyoterapist

Önce tüm mesleklere,sonra emeğe saygılı olmasını ve biraz da insanlarla nasıl konuşulmasını gerektiğini öğrenmenizi önereceğim size.Tabii seviyenizi bozmadan.Benim yazdığımı lütfen iyi okuyun.Bu forumlarda lütfen ne yazdığımı okumanızı da öneririm.Boş teneke çok tıngırdar.Başkalarına saygılı olmayan insanlar saygıyı haketmiyenlerdir.Siz sürekli konuşan ama çözüm üretmeyen, insanlarla bildiklerinizi paylaşmayan bir anlayışı temsil eder hale geliyorsunuz.Ben 36 yıllık bir eğitimciyim.Oğlum da doktor.Fizyatrislerin aldığı maaşı eleştiren bir anlayışı eleştirdim sadece."O kadar kolaysa neden fizyatrist olmadın diye." Yıllarca TÖS,TÖB-DER ve Eğitim-sen üyeliği ve yöneticiliği yaptım.Hep sizin gibilerle mücadele etmekten neredeyse işimizi yapamadık. Sizin de "çifçi ve oğulları" öyküsünü okumanızı öneriyorum bir öğretmeniniz olarak.
04-06-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

bir sınıf ogretmeni bir ozel egitimci kalkmıs yorum yazıyo.ya siz bizim meslegimizin durmundan ne anlarsınız ki.herkes haddini sınırını bilsin.
04-06-2006
Sunguralp OZTURK
Fizyoterapist

Arkadaşlar ewet çok kolay bir meslik değil fizyoterapistlik ama dün madende göçük altında kalan 17 işçidendemi zor mesleğiniz ve onların aldıkları maaş 650 YTL.Emek harcamadan para kazanılmıyor. Lütfen biraz etrafınıza bakın ve tekrar düşünün.
03-06-2006
Özgür Melih KADIOĞLU
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Hasan Saglam Bey yaşınıza saygım sonsuz ama yaptığımız iş dışardan bakıldığı kadar kolay değil.Bahsettiginiz kurum sahipleri de fizyoterapi bölümlerini kapatabilirler bizlik birşey yok yeni çıkan yasaya göre biz değil onlar kaybedecek çünkü.
01-06-2006
Pınar KAVAKLI
Fizyoterapist

arkadaşlar kim ne derse desin biz işimize bakalım gerçekten hem ruhsal hem bedensel yönden çok zor bir iş yapıyoruz. cp de 2,5 senedir çalışıyorum ama artık tahammül edemiyorum.Hasan Sağlam Bey e de iletmek istiyorum hakkımızın karşılığını alıyoruz.....
01-06-2006
Pınar KAVAKLI
Fizyoterapist

O halde niye fiziyatrist olamadınız.Çok karlı bir işmiş anlattığınız kadarıyla. İyi bir puanla tıp fakültesini kazanıp 6 yıl okuduktan,tus sınavını kazanıp en az 4 yıl daha okuyup (1150 YTL ye çalışarak) 4 yıl uzmanlık yapmak zor olmasa gerek.Ne de olsa fiziyatristlik!!!!
25-05-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

sevgili arkadaslar.. fizyoterapistlerin aldigi maas aslında emegının karsılıgı bıle degıl. devlet kurumlarında gelene gecene infraruj hot pack us.. kartı yazıp fizik tedaviye yollayip,5 kalem ılac yazan fiziyatristler ayda 5-7 milyar arası doner sermayeyi cebe ındıriyor.uzerıne de maaslarını alıyorlar.cp de gunde kac tane engellı cocukla ugrasan fzt ye ne verseler az..bu arada devlete gecmek hıcte cazip degil..dr lar performans alıyor.fzt ye bısey yok..bu arada performansı yukseltmek ıcın cok hasta bakıyorlar..tedavılerı de fzt ye kalıyor..onlar performans yapıyorda fzt yapmıyormu??
25-05-2006
Mehtap AYAZ
Fizyoterapist

para konusunda hiçbir meslek gurubu drlarla yarışamaz!:)
24-05-2006
Hatice ÇETİNKAYA
Fizyoterapist

fiziken ve ruhen çok ağır bir meslekte çalışılıyor. ben de parası az olsun, günde 3-4 saat olsun diye iş aradım ama kabul edilmedi hiç bir yerde. onu bırakın 6'ya kadar değil 5'e kadar çalışayım dedim onu da kabul etmediler. o kadar yorulmuştum ki evde çalışmadan oturup dinlenmeyi seçtim en sonunda. 1 yıl oturduktan sonra da devlete geçtim. ben evlendim ama CP'de çalışırken çocuk yapmayı göze alamadım. en iyisi devlete atın kapağı. kaldı ki devlet de çok yoğun ama psikolojiniz bozulmuyor. maaş az da olsa garanti ve bereketli. herkesin sandığı gibi fzt'ler o kadar paracı insanlar değiller. herkes karşımıza geçip bizi ne kadar sömürebileceğini düşünürken bizim de hayrımıza çalışacak halimiz yok. kaldı ki motor tamircisi bile 'PARA VAR' diye kurum açıp bizi yönetirken?!!..
23-05-2006
Özgür KARAMAN
Fizyoterapist

çok haklısınız arkadaşlarım bence mesleğimiz gerçekten psikolojimizi ve bedenimizi yoruyor.bekar olup sadece kendi başımızı ağrıtalım başkasınıda yakmayalım diyoruzdur belki,ama kapris konusuna katılamıycam bence ziyadesiyle taviz bile veriyoruz bize,mesleğimize,şahsımıza diilde sadece attığımız imzaya değer verenlere taviz vermediğimiz günler dileğiyle...
23-05-2006
Ahu SÜRME
Fizyoterapist

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş Arayanlar

iş arayan 586 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Elifnur K.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Esma A.
Dil ve Konuşma Terapisti

Dün

Canan Ö.
Uzman Öğretici

Dün

Didem G.
Uzman Öğretici

Bugün

Mebrure F.
Çocuk Gelişimcisi