Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

BRANŞ ÖĞRENMENLERİ(?)

Merhaba.Resim-iş öğretmenlerine rehabilitasyon merkezlerinde kadro veriliyor mu? Çalışmaları için sertifika,belge vs. almaları mümkün mü?
28-08-2006
Sera EĞER
Okul Öncesi Öğretmeni
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
13 Yanıt
Tabiki size katılıyorum. Ancak; kendisini kanıtlamış bir uygulamalı alan(el işi, el sanatları,müzik,beden eğt.resim) ders öğretmenleri imza yetkisi olmasa da çok önem verilen bir konumda çalışabiliyor. Ben Devlette çalışıyorum üç yıl fahri-ücretsiz olarak çalıştım. şuan ders ücreti ile çalışıyorum. ayrıca bir spor kulübünde zihinsel engelliler antrenörlüğü yapıyorum. BAŞARILAR DİLERİM
09-02-2007
Alper TEKALP
Beden Eğitimi Öğretmeni

Kurumlar imza yetkimiz olmadığı için çalıştıracağı öğretmenin maddi yükümlülüğünün altına girmiyorlar. Branş öğretmenlerine de imza yetkisi verilmesi gerekir diye düşünüyorum. Branş derslerinin normal bir insan üzerindeki olumlu etkileri ortada, engelli çocuklarında sosyal ve duygusal açıdan olumlu gelişmeler göstereceği yapılan çalışmalarla kanıtlanmış olmaktadır. Özel eğitimin sadece masa başı bireysel derslerin ötesine geçme zamanı geldi umarım MEB buna bir çare bulur.
07-02-2007
Ergün BÖRÜ
Beden Eğitimi Öğretmeni

imza yetkisi yok ancak; Normal bireylerde de sosyal yönden insanı diğer insanlardan farklı kılan özellikler müzik,resim ve beden eğitimi gibi uygulamalı alanlardır. imza yetkiniz olmayabilir ancak siz çalışabilir ve öğrencilerinize birçok farklı değişme ve gelişme sağlayabilirsiniz. Zaten bunları yapmışsanız öğretmişsinizdir imza atmasanız ne yazar siz o kurumda öğrenciler gözünde ilk imza alınacak kişi olursunuz...... kurum sahibi de size hakkınızı BEP imzalamasınız bile verir.
21-01-2007
Alper TEKALP
Beden Eğitimi Öğretmeni

Gerekli sertifikaları almak için açılan kuslara sadece sınıf öğretmenleri başvuruda bulunabilmektedirler.Bunun dışındakilerin başvuru dilekçeleri geri çevrilmektedir.Rehabilitasyon merkezlerinde sınıf öğretmenleri çalışamaz.Çalışsa dahi imza yetkisi yoktur.Ancak "zihinsel engellilerin eğitimi" sertifikasına sahip olan sınıf öğretmenleri çalışabilir.Bunun da sebebi Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 119 sayılı kararıdır.
29-11-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Benim sorum şu? Sadece sınıf öğretmenleri mi rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilirler. Gerekli sertifikalar alındığında( ki bu sertifikalar neredn alınıyor ) başka bramşlardan mezun eğitim fakültelilerde çalışabilir mi?
29-11-2006
Tuğba GÜNEŞ
Sosyal Bilgiler Öğretmeni

http://ookgm.meb.gov.tr/Mevzuat_htm/yonetmelikler/OOKooekrst%C4%B1pyon.htm bu adresi adres çubuğuna kopyalyıp mevzuata ulaşabilirsiniz
13-09-2006
Tuğba KAYA
Psikolog

i) Zorunlu olmayıp isteğe bağlı personel; 1) Branş öğretmenleri (müzik, resim, beden eğitimi, iş ve teknik eğitimi), 2) Uzman ve usta öğretici, 3) Odyolog veya eğitim odyoloğu, 4) İşitme-konuşma terapisti, 5) Okul öncesi eğitimi öğretmeni, 6) Fizyoterapist görevlendirilir. Fizyoterapi gerektiren bireylerin kayıtlarını yapabilmeleri için kurslarda fizyoterapist zorunlu personel olarak görevlendirilir.
13-09-2006
Tuğba KAYA
Psikolog

f) İşitme engelli bireylerin eğitimi için zorunlu personel; 1) Özel eğitim sınıf öğretmeni, 2) Rehber öğretmen veya psikolog, 3) Okul öncesi öğretmeni/ Çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni veya uzmanı, g) Bedensel engellilerin eğitimi için zorunlu personel; 1) Özel eğitim sınıf öğretmeni, 2) Rehber öğretmen veya psikolog, 3) Fizyoterapist, 4) Okul öncesi öğretmeni/ Çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni veya uzmanı, h) Görme engelli bireylerin eğitimi için zorunlu personel; 1) Özel eğitim sınıf öğretmeni, 2) Rehber öğretmen veya psikolog, 3) Okul öncesi öğretmeni/ Çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni veya uzmanı,
13-09-2006
Tuğba KAYA
Psikolog

Kurum Personeli Görev, Yetki ve Sorumlulukları Kursta görevlendirilecek personel Madde 6- Kursta; a) Müdür, b) Müdür yardımcısı (Kontenjanı 150 kursiyerden fazla olan kurslarda zorunlu), c) Gerekli koşullar oluşturulduğunda, genel müdür ve genel müdür yardımcısı, d) Zihinsel engelliler eğitimi için zorunlu personel; 1) Özel eğitim sınıf öğretmeni, 2) Rehber öğretmen veya psikolog, 3) Okul öncesi öğretmeni/ Çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni veya uzmanı, e) Otistik bireylerin eğitimi için zorunlu personel; 1) Özel eğitim sınıf öğretmeni, 2) Rehber öğretmen veya psikolog, 3) Okul öncesi öğretmeni/ Çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni veya uzmanı,
13-09-2006
Tuğba KAYA
Psikolog

meb e baglı özel eğitim kurumlarında shu çalısabilirmi?imza yetkisi varmı?özel eğitim hizmetleri yönetmeliğinde kurumda çalısabilen meslek elemenları arasında mevcut shu.konu hakkında bilginiz varmı?tesekürler.
04-09-2006
Hasan KIR
Sosyal Hizmet Uzmanı

MEB.Özel özel eğitim kurslarında zorunlu personelin ne olduğu özel özel eğitim kursları yönetmeliğinin 6. maddesinde belirtilmiştir.Bunun dışında söylenenler "şimdilik" dedikodu veya rivayettir.Kurum sahipleri isterse çalıştırabilir.İmza yetkileri yoktur.
04-09-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

MUSTAFA BEY SELAMLAR.BİGİNİZ DAHİLİNE Mİ ACABA MEB'E GEÇİNCE REHABİLİTASYON MERKEZLERİNDE BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİNE İMZA YETKİSİ VERİLECEK Mİ.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
02-09-2006
Gülşah TEKİN
Sorumlu Müdür

Usta öğretici statüsünde çalışabilirsiniz.İmza yetkiniz yoktur.Sertifika vb. belge verilmemektedir.
02-09-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

Başka bir şehire taşınmayı düşünüyor, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

İş Arayanlar

iş arayan 1032 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Aydan Ç.
Sekreter

Dün

Büşra M. M.
Psikolog

Dün

Ayça Ç.
Psikolog

Bugün

Yağmur S.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Ferhat E.
Fizyoterapist

Öğrencilere verilen eğitimleri(terapileri) MEBBİS'e otomatik aktarın.

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.