Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

BİLGİ EDİNMEK İSTİYORUM

ARKADAŞLAR,OKULÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ 2005 MEZUNUYUM.ÖZEL EĞİTİMDE ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAĞIM FAKAT ÖZEL EĞİTİMDE TECRÜBEM YOK.GELEN İŞ TEKLİFİNDE KADROSUZ OLACAĞIMI,DIŞARIDAN GELEN EK DERS ÖĞRETMENİ OLARAK GÖRÜNECEĞİMİ VE İŞ SÖZLEŞMEMDE ÜCRETİN ASGARİDEN GÖRÜNECEĞİNİ SÖYLEDİLER.STAJERLİĞİM DE KALKMAYACAKMIŞ.BU ALANDA TECRÜBESİZ OLMAM,HEM DE DAHA ÖNCE SÖZLEŞME İMZALAMAMIŞ OLMAMDAN KAYNAKLANAN BİR ACEMİLİĞİM SÖZ KONUSU.DUYDUĞUM BAZI RİVAYETLERE GÖRE SALDIRGAN ÖĞRENCİLER,ZEKA YAŞI KÜÇÜK NÜFUS YAŞI BÜYÜK OLAN ÖĞRENCİLER OLUYORMUŞ.HEPSİ DE BANA ÖZEL KORKUTUCU HİKAYELER Mİ YOKSA GERÇEKLİĞİ VARM I BİLMEDİĞİMDEN ÇEKİNİYORUM DA.ÖZEL EĞİTİMDE BİR OKULÖNCESİ ÖĞRETMENİ TAM OLARAK NE YAPAR,PLANLAR NASILDIR,SÖZLEŞME METNİNDE NELERE DİKKAT ETMELİYİM,KURUMUN GÜVENİRLİĞİNİ NASIL ANLARIM VB GİBİ KONULARDA YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.HEPİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM.SAYGILAR.
30-10-2007
Feraye AKAY
Özel Eğitim Öğretmeni
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
5 Yanıt
stajyerlığınız kalkar neden asgarı ücretı kabul edıyorsunuz daha fazla yatmalı sıgortanız gözyummayın.siz zorunlu personeller arasındasınız unutmayın bu kadar hafıfe aldırmamalıyız kendımızı yapılmayacak iş değil bence anaokullarından daha zevklı sakın unutmayın..
31-10-2007
Buket KASAR
Okul Öncesi Öğretmeni

ben de okul öncesi öpretmenıyım ve kurum müdürüyüm dıyeceğim su dur kesınlıkle sızı usta öğretıcı yerıne koymuşlar asla çalışmayın özel eğitimdekendınızı yetiştirin öncelıkle bu alan devlete atanamazsam yaparım gecıcı dıye düşünülüp yapılacak alan değildir çok seyden feragat edeceksınız.kendınızı süreklı geliştireceksınız bazı arkadaşlar gıbı ıvırızıvırı yazıp okul öncesi mezunları ne kadar da boş aslında dedırtmeyeceksınız ispat çok önemlı..
31-10-2007
Buket KASAR
Okul Öncesi Öğretmeni

bir de kuruma başlamadan önce sözleşme imzalamadan on beş gün kurumda kendi iyiliğiniz için gidip gözlem yapın.özel kurumlarda kurum sahibinden tutunda sekretere kadar başınıza bela olmaya kalkışan tipler olabiliyor.ama her kurum bir olmamakla birlikte iyileri de olabiliyor.plan konusunda da tereddüt etmeyin.her kurumun kendine göre bir plan sistemi var ama özleri sonuçta aynı.size iş arkadaşlarınızdan birileri muhakkak yardımcı olacaktır.ama tekrar uyarmak istiyorum,stajyerlik olayını kesinlikle konuşun.zararlı siz olursunuz.
31-10-2007
Aysegül SAVAŞ
İşitme Engelliler Öğretmeni

size öncelikle şunu söylemek istiyorum.kesinlikle ama kesinlikle stajyerliğiniz kaldırma garantisi vermeyen kurumla çalışmayın.çünkü;devlete atanamazsanız ve seneye de çalıştığınız kurumla anlaşamaz da başka bir kuruma geçmek isterseniz ikinci sınıf insan muamelesi görürsünüz.başta söylenen şeyler inanın zamanla yalan oluyor.birçok okul öncesi öğretmeni arkadaşım var ve çalışma şartları çok farklı tabii stajyerlik durumlarına göre.ayrıca çocukları seviyorsanız ve anlatılanlar size caydırıcı geliyorsa en azından şunu yapabilirsiniz başlangıç olarak kavram eğitimi verilecek öğrencileri alabilirsiniz.zamanla performansınız artacak ve korktuğunuz birçok şeyi aşabilirsiniz.
31-10-2007
Aysegül SAVAŞ
İşitme Engelliler Öğretmeni

hevesinizi kırmak istemem ama önünüzde aşmanız gereken koca bir dağ var bu alanda hiç bulunmamışsınız anladığım kadarıylda söylenenler sizi çok korkutmuş özellikle çocuklarımız için olan kısım, canım özel eğitim bu söylediklerinden ibaret değil daha fazlası var baştan kesinlkle yapıp yapmayacağına karar vermen gerek... sözleşme metnini çok iyi oku maddeleri çok iyi araştır bazı maddeler senin lehine olabilir, 1 yılın ardından stajının kalkması konusunda ısrarcı ol, çocuklar için söylenenler kısmen doğru saldırgan öğrencilerinin yanında ağır mr tanılı alıcı ve ifade edici dili güç olan çocuklarla karşılaşacaksın bir çoguyla belki kavram yönerge vs çalışacaksın fakat uygulama aşamasında bocalayabilirsin...ki bu da çok normal ama kurumunuzda varsa bir özel eğitimci mutlaka yardım iste... ve alanımız kolay değil çok iyi düşün eğer daha önce okul öncesi kurum da çalıştıysan lütfen alan değiştirme kendini o alanda yetiştirmeye çalış...
30-10-2007
Dilara GÜNAL
Okul Öncesi Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...