Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİDE ÇIKTI ŞİMDİ

ben ozel eğitimci deılım sadece arkadasımın adresınden gırdım.artık ozel rehabılıtasyon merkezlerınde beden egıtımı ogretmenlerıde fızyoterapıstler gıbı calısabılecekmıs.vede dıplomaları gecıcekmıs(300 mılyon maasla) bu konuda bılgısı olan varmı acaba.
27-11-2005
Müberra DERİNGÖZ
Özel Eğitim Öğretmeni
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
58 Yanıt

SEVGİLİ FTR ARKADAŞLAR !!!  BENİM ÇALIŞTIĞIM KURUMA FİZYOTERAPİST ARANIYORDU. ÖYLE ÇOK ÖĞRENCİMİZDE YOK FİZİK İHTİYACI OLAN. 1-2 GÜN YETERLİ OLABİLECEK KADAR FTR İHTAİYACI İÇİN İLAN VERİLDİ. KURUM MÜDÜRÜ GELEN FTR LERLE HER GÖRÜŞMESİNDEN SONRA "DELİRMİŞ BUNLAR SANKİ TÜRKİYE DEĞİLDE BAŞKA BİR YERDE YAŞIYORLAR" DİYİP BURNUNDAN SOLUYORDU. NE OLDUĞUNU SORDUĞUMDA GELEN FTR LERİN HAFTADA 1 İŞ GÜNÜ (AYDA 4 GÜN) İÇİN -10 DAN 17 YE KADAR- 600 YTL İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ. 2 GÜN İÇİN 1200 YTL. VE GELENLERİN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU AYNI ZAMANDA DEVLET MEMURU. DEVLETTEN 25 GÜN ÇALIŞARAK KAZANDIKLARINI  4 GÜNDE İSTİYORLAR.( DEVLETTE 1 GECE NÖBETÇİ KALIP 2 GÜN ÇALIŞMAYANLAR -SİZ BİLİRSİNİZ)  

O ZAMAN BIRAKIN DEVLETİ. HEM DEVLETE SIRTINI DAYA HEMDE İŞİNM SUYUNU ÇIKAR. HER MESLEK GRUBU OKUYARAK ÇABALAYARAK BUGÜNLERE GELDİ. AMA BUNU "EEE NAPARSIN ŞU AN BİZE İHTİYAÇ VAR BİZDENDE AZ VAR YERSEN" MANTIĞINA GETİRİRSENİZ SİSTEM ALTERNATİFLERİNİZİ YARATIR HEMEN.

BEN ÖZEL EĞİTİMCİYİM. BU HATAYI BİRKAÇ YIL ÖNCE BİZ VE ÇGE BÖLÜMÜ MEZUNLARIDA YAPTI.2 YIL   ÖNCE 1500-2000 YTL YE ÇALIŞANLAR İŞİN İÇİNE SERTİFİKALI SINIF ÖĞRETMENLERİ VE OKULÖNCESİ ÖĞRETMENLER GİRİNCE ŞİMDİ 1000 YTL YE İŞ BULAMIYORLAR.

ÇÜNKÜ KURUMLAR ARTIK ÇOK GÜÇLENDİ. İSTEDİKLERİNİ YAPTIRABİLİYORLAR. KISA BİR ÖRNEKLE BİTİREYİM.

MEB KENDİ OKULLARINDAN ÖZEL EĞİTİM ALANLARIN ÖZEL KURUMLARI GİTMESİNİ ENGELLEYEN BİR YAZI YAYINLADI (HEMEN HEMEN 2 Ay ÖNCE) BU YAZI 2 HAFTA ÖNCE ÇALIŞTIĞIM KURUMA TEBLİĞ EDİLDİ. BUGÜNKÜ RESMİ GAZETEDE İSE BUNUN İPTAL EDİLDİĞİ İLE İLGİLİ KARAR VAR. BU KADAR KISA SÜREDE KURUMLAR İSTEDİKLERİNİ YAPTIRDI. BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ DE (BİLDİĞİM KADARI İLE BİR 10000 MEZUN VAR ATANAMAYAN) ELLERİNİ OĞUŞTURMUŞ BEKLİYOR.

HAYAT BÖYLE GALİBA

BİZ SERTİFİKALI SINIF ÖĞRETMENLERİNE

DOKTORLAR SİZE

SİZ BEDENCİLERE

HERKES HAKLI GALİBA, AMA BU ÜLKEDE HAKLI DEĞİL GÜÇLÜ GALİP OLUR BİLİYORSUNUZ.

29-12-2005
Devrim DENİZ
Özel Eğitim Öğretmeni

merhabalar

arkadaşlar yazılanları şaşkınlık içerisinde okuyorum.ben de rehabilitasyon merkezinde çalışmaktayım.ve merkezimizde bir beden eğitimi öğr. var.Ancak yapması gerekeni yapıyor. fizyoterapi ile hiç bir alakası yok.Çocuklara oyun öğretiyor resmi geçitlerde yürüyebilmesi için yürüyüşe hazırlıyor.takla attırıyor.masa tenisi öğretiyor.çocukları futbol turnuvalarına hazırlıyor. bu güne kadar kuruluşumuza 3 beden öğr. geldi ve işleyiş hep aynıdır.aksi bir durumda olamaz.bu biraz da çalışan fzt. nin kendine ve mesleğine olan saygısı ile alakalı bir durum.merkezin vereceği 1-2 milyara tamah edip bu olaya göz yumuyorsa bence diplomasını bıraksin.şikayetçi olan arkadaşlar neler yaptılar?savcılıkta yada il sağlıkta herhengi bir şikayet dilekçeleri var mı bence yok arkadaslar şu bir gerçek ki bugünün şartlarında fzt nin işsiz kalması gibi bir durum yok KORKMASINLAR 1 hafta içinde daha saygın bir yerde iş bulurlar hala KORKUYORLAR ise yazsınlar ispat için veri toplasınlar biz şikayet edelim

ARKADAŞLAR LÜTFEN PARA İÇİN ÇALIŞMAYALIM KİŞİLER SAYGINLIĞINI KENDİLERİ KAZANIRLAR SAYGI PARADAN ÖNCE GELİR VE LÜTFEN MERKEZ İSİMLERİNİ YAZSINLAR

27-12-2005
Belirtilmemiş

sinan beyin yazısını okudum peki fizik tedavi işini kim yapacak,malumunuz özel eğitim kurumlarına sağlıklı çocuk gelmiyor ve fizik tedaviye ihtiyaçları var.Doktorlarmı yapacakmış rehabilitasyonu yada beden eğitim öğretmenlerimi.Meb kendi personeliyle çalışacak ama mebde fizik tedavi işini yapacak elemen kim bunuda açıklarsanız sevinirim.AB ye uyum bumu oluyor yani beden eğitimi öğretmenleri açıkta kalmasın diye rehabilitasyonun temel taşı olan fizyoterapistlerinmi işsiz kalacağını söylüyorsunuz.Bence duyumunuz yanlış.
26-12-2005
Arzu UMUT
Fizyoterapist

ARKADAŞLAR İSTESEKTE İSTEMESEKTE 2007 YILINDA FİZYOTERAPİSTLER ÖZEL EĞİTİM KURUMLARINDA ÇALIŞAMAYACAKLAR BUNU BİZZAT GENEL MÜDÜRLÜK YETKİLİLERİNDEN DUYDUM MEB KENDİ PERSONELİYLE ÇALIŞMAK İSTİYOR. AYRICA ÇOCUK GELİŞİM UZMANI VEYA ÖĞRETMENİ YERİNE OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ,ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENİ YERİNE, ÖZEL EĞİTİM SINIF ÖĞRETMENİ, ÇALIŞABİLİYOR ONUN İÇİN ŞİMDİDEN HERKES YOLUNU ÇİZMEYE BAKSIN YOKSA HEPİMİZ AÇIKTA KALACAĞIZ BİR ÇARE BULALIM. TEŞEKKÜRLER
24-12-2005
Sinan ZORBEY
Fizyoterapist

MURAT KANATA KATILIYORUM İYİ ÇALIŞMALAR
20-12-2005
Enes GÜNEŞ
Fizyoterapist

kısacası arkadaslar benim karsıma benimmesleğimi yapan ve meslegime gözünü diken sinsarları yerin dibine sokup,gözünü oyup gönderiyorum...benimböyle olduğumu gören yaratıklar kuyruğunu bacaklarının arasına alıp kacıyor kısacası...sizde dişli olun...basarılar...

19-12-2005
Murat KANAT
Fizyoterapist

KENDİLERİNİ HİDROTERAPİST DIYE ADLANDIRAN VE FİZYOTERAPİSTLERDEN Bİ FARKIMIZ YOK DIYEN 2YILLIK HIDROTERAPİ MEZUNLARI, YINE 2YILLIK YANI ÖNLİSANSI TAMAMLAYAN FİZİK TEDAVİ TEKNİKERLERİ, MUHTELİF BÖLÜMLERDE ÇALIŞTIRILAN VEYA ÇALIŞMAK İSTEYEN; GÖĞÜS FİZYOTERAPİSİ BİLE YAPTIGINI İDDİA EDEN HEMŞİRELERDEN SONRA BİR DE BEDEN EĞİTİMCİLER ÇIKTI. BURASI TÜRKİYE ŞAŞIRMAMAK LAZIM FAKAT ASARIZ KESERİZ DEMEDEN BİLGİMİZ VE DENEYİMİMİZ KONUSMALI BİZİM BEDEN EĞİTİMCİLER GİBİ SADECE KAS KÜTLEMİZ GELİŞMEDİ,BİR FİZYOTERAPİSTİN ELİ, BİLGİSİ VE ALDIĞI EĞİTİM KONUŞMALI GERİSİ GELİR... HERKESE İYİ ÇALIŞMALAR.

06-12-2005
Burcu Tavşan TÜRKKAN
Fizyoterapist

ARKADAŞLAR BİZ HACETTEPE DE PROF.DR.AYŞE LİVANELİOĞLUYLA GÖRÜŞTÜK.KENDİSİ AYNI ZAMANDA DERNEK BAŞKANI.KABUL ETMEYİN DEDİ.GEREKİRSE BİZE BİLDİRİN,DAVA AÇALIM DEDİ.BİZ BİŞEYLERİ KABULLENDİKÇE DAHA YENİLERİ GELİCEK.OYÜZDEN ŞİMDİDEN DUR DEMEK LAZIM.BÖYLE YAPAN YERLERİ UYARALIM.GEREKİRSE İSTİFA EDELİM.İŞ Mİ YOK PİYASADA.ASIL BÖYLE DAVRANDIKÇA BİRSÜRÜ FZT İŞSİZ KALICAK.

06-12-2005
Müberra DERİNGÖZ
Özel Eğitim Öğretmeni

Arkadaşlar biz yıllarımızı verelim, üniversiteyi kazanıcaz diye çırpınalım sonrasında öss'yi bile barajla geçmiş insanlar bizimle aynı işi yapsın.Bu ne büyük bir saçmalık.Ne yapmamız gerekiyorsa ortak hareket edelim ve yapalım.Bu işte tüm fizyoterapistlere sorumluluk düşüyor.
05-12-2005
Nedim Ugur KAYA
Odyolog

 arkadaşlar beden egitimcinin ,fizyoterapi yardımcı elemanın çalıştığı kurumlarda çalışmayın

  mümkünse çalışacagımız kurumu araştıralım yerinde gidip konuşalım işimize gelmiyorsa çalışmayalım. araştırmadan öğrenmeden pazarlık yapmadan çalışmaya başlıyoruz .sonrada beden eğitimciye, lise mezunu kıza bozuluyoruz. bu şekilde usulsüz çalışan kurumlarda çalışmayalım arkadaşlarımıza tavsiye etmiyelim.

  beden eğitimci olayını fizyoterapistler derneğine bildirelim derneklede işi çözemessek milli eğitimi dava edelim.

05-12-2005
Ahmet KELEŞ
Fizyoterapist

TÜRKİYEDE ZİRAAT MÜHENDİSİ ÖĞRETMEN OLARAK ATANIYORSA, BEDEN EĞİTİMİ MEZUNUNDA FİZYOTERAPİST OLARAK GÖREV ALMASINA ÇOKDA ŞAŞIRMADIM AÇIKÇASI.. HERKES KENDİ MESLEĞİYLE İLGİLENMELİ... O MADDE YÖNETMELİKLERE NASIL GEÇTİYSE BİLMİYORUM AMA ORTADA BİR RANT OLDUĞUNU SEZİYORUM...  BÜTÜN FİZYOTERAPİST ARKADAŞLAR BU UYGULAMAYI KINAMALI VE BU UYGULAMANIN DURDURULMASI İÇİN MÜCADELE ETMELİ.. BU TÜR UYGULAMALARIN DURMASI İÇİNDE SONUNA KADAR SİZLERLEYİM...

 

04-12-2005
Murat İPEK
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

merhaba arkadaşlar.bu konuyla ilgili söyleyeceklerim var.MEB.e bağlı özel eğitim okulları ve rahabilitasyon merkezlerinde malesef ki beden eğitimi öğretmeni çalıştırılıyor.yönetmelikte MEB.e bağlı okul olduğundan beden eğitimi derslerine giriyor gibi gösterilyor.oysa ilköğretim programındaki çocuklara ve bireysel fizyoterapi alan çocuklara da fizyoterapi yaptırıyorlar.--sözde fizyoterapi--- elbet bir fizyoterapistte var.o da bireysel fizyoterapi yapıyor,imzaları o atıyor ama beden eğitimi öğretmenleri de çalışıyor.bahsettiğim yer benim geçen yıl çalıştığım kurum.bu sebepten dolayı ayrıldım ordan.bu yapılan mesleğime yapılan bir saygısızlıktır ben bunu kabul edemem dedim ve ayrıldım.ben ayrıldıktan sonra yeni öğretişm yılında 2 tane beden eğitimi öğretmeni aldılar işe.gerçi şuan çalıştığım yerde de lise mezunu bir çocuk gelişimci arkadaş çalışıyor ama.gerçekten bişi yapamıyoruz.ya işinden olacaksın ya da çekeceksin.ancak olayın garibi aileler de ses çıkarmıyor bu olaya.kabul ediyorlar.hatta daha önce bir fizyoterapist arkadaş yerine çocuk gelişimci arkadaşı tercih eden bir vel ide olmuş.biz şuan 3 fizyoterapist ve 1 çocuk gelişimci yaklaşık 80 çocuğa rehabilitasyon yapmaya çalışıyoruz.türkiye nin gerçekleri malesef.

04-12-2005
Ayşegül ÇETİN
Fizyoterapist

BU MEB DA GEÇERLİ DİYE DUYMUSTUM.NEZAMANDAN BERİ BOYLE BU.BİRDE ARKADASLAR BİZİM İMZAMIZ OLMADAN CALISAMAZLARMIŞ...

30-11-2005
Müberra DERİNGÖZ
Özel Eğitim Öğretmeni

evet ssk'nın beden ögretmenlerinin diplomasını kabul ettigini ben gördüm.rehabilitasyon merkezlerinde diploması geçerli olan uzmanlar listesinde fizyoterapistin yaptıgı görevler bölümünde yazan maddelerin aynısı beden ögretmeni bölümündede yazıyor.siz her ne kadar bunlar uydurma haber desenizde ssk'nın listesinde bu yazıyor.devlet iş kapısını arttırmak için böyke yapmıştşr maalesef.evet biz her ne kadar onlar detaylı anatomi,fizyoloji,kinetik analiz,kinematik,nöroanatami,nörofizyoloji,mobilizasyon ve fizyoterapinin gereken diger yöntem ve metodlarını almadılar veya cok yetersiz aldı desekte devlet bunu görmüyor ve bilmiyor.bizim ve bizim meslekte akademisyen görevinde olan insanlarla ssk ve bu konuda yetkili olan bütün birimleri faks,dilekçe hatta dava açarak bilgilendirmemiz gerekiyor.meslegimizi ve gelecek günlerdeki yaşayacagımız sıkıntıları düşünen arkadaşlara duyurulur.ortak hareket etmeliyiz.........
30-11-2005
Belirtilmemiş

ARKADAŞLAR GEREKİRSE DAVA AÇALIM.BİZ BİŞEYLERİ KABULLENDİKÇE BUNLAR DAHA FAZLASINI YAPICAK.BEDEN EĞT.ÖĞRETMENLERİ SAĞLAM KİŞİLERE HAREKET YAPTIRIR.LÜTFEN BUNU KİMSE KABUL ETMESİN.BU YASA MEB NA BAĞLI KURUMLARDA GEÇERLİYMİŞ.ASLI VARSA TABİ.KOSKOCA TÜRKİYEDE 3 GÜNDÜR CVP YAZAN KİŞİ SAYISI 3 Ü GEÇEMEDİ.BÖYLE DEVAM EDERSE İLKOKUL MEZUNLARI ALCAK MESLEĞİ ELİMİZDEN.NASILSA ÖNEMLİ OLAN PARA DEĞİLMİ BAZILARI İÇİN...
29-11-2005
Müberra DERİNGÖZ
Özel Eğitim Öğretmeni

Ben çocuk gelişimi ve eğitimi mezunuyum daha düne kadar çocuk gelişimi ve eğitimcisi, çocuk eğiticisi, okul öncesi gibi gibi gibi şeyleri tartışırken bu günde beden eğitimi öğretmeni fizyoterapist tartışması çıktı arkadaşlar herkes kendi mesleğine sahip çıksın.Fizyoterapist arkadaşıma katılıyorum neden herkes bir diğerinin işine atlıyorda kendi mesleğine sahip çıkmıyor???Neden kendi unvanuna sahip çıkmıyorsunda gölge oluyorsun

29-11-2005
Funda ERMİŞ
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

oldu arkadaşım dışarda çalışçan çöpcülerde yakında çocuklara cevre temizli vermek için derse girerse şaşırma o zaman.........ALAH ALLAH KİM UYDURUYOR BUNLARI YAHU  YAKIN ZAMANDA HERKES ÖZEL EĞİTİMDE ÇALIŞABİLEÇEK  ÖZELLİK ARANMADAN HERKES BAŞKA MESLEK GRUPLARININ YAPTIGI İŞEE  ATLAMAYI NE ÇOK SEVER OLDU YAHU  BENDE YAKINDA MEB NA BEDEN ÖGRETMENİ OLARAK ATANMAK İSTEYECEGİM OLDUMU ŞİMDİ... 
29-11-2005
Enes GÜNEŞ
Fizyoterapist

bunun doğru olduğuna inanmak istemiyorum...olmazda zaten..
28-11-2005
Pınar ERSOY
Fizyoterapist

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 566 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Rahime Ç.
Sosyal Hizmetler

Bugün

Merve N. Ç.
Uzman Öğretici

Dün

Ayşe A.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Dün

İrem E.
Eğitim Koordinatörü

Bugün

Merve N. Ş.
Uzman Öğretici