Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİDE ÇIKTI ŞİMDİ

ben ozel eğitimci deılım sadece arkadasımın adresınden gırdım.artık ozel rehabılıtasyon merkezlerınde beden egıtımı ogretmenlerıde fızyoterapıstler gıbı calısabılecekmıs.vede dıplomaları gecıcekmıs(300 mılyon maasla) bu konuda bılgısı olan varmı acaba.
27-11-2005
Müberra DERİNGÖZ
Özel Eğitim Öğretmeni
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
Hulusi Arkadaşım ne yani birkaç makale okumak kendini geliştirmek(senin açından) fizyoterapistlerle beden eğitimcileri bir tutmak anlamına mı geliyor.Yok efendim fizyoterapistlerin işine gelmezmiş maaşları düşermiş.Kardeşim hangi çağda yaşıyoruz tabiki herkesin aldığı eğitim, ünvan ,çalışma alanı vb...faktörlere göre aldığı para değişecek.Her mesleğin aynı maaşı aldığı bir sistem var mı? Hem fizyoterapislerin aldığı maaştan size ne? Çok mu kıskanılıyorlar.Belli çok araştırıp çok okumuşsun, bana beden eğitimcilerin fizyoterapistlik yaptığına dair bir kayanak verebilir misin? İnsanlara araştırmadan kendini geliştirmeden bahsedeceğine biraz kendin oku,öğren..Burada insanlar mesleklerini, haklarını ,emeklerini savunuyor, gereksiz laf salatası yapmaya gerek yok..kolay gelsin...
11-02-2008
Erkin SANCAKLI
Sosyal Hizmet Uzmanı

arkadaşlar hangi ülkenin anlayışına sahipsiniz. almanlarda bir zamanlar beyaz ırkın üstün ırk olduğunu herşeyin en iyisini beyaz ırkın yapacağına inanıyordu. amerika bir dönemde amerika zenciler için sizin diğer eğitimciler için düşündüğünüz ilkel düşünce ve görüşlere sahipti. ama bunun böyle olmadığını anladılar. sizler birgün bir kurum açarsanız ya da düzeltelim bir hapisane oraya beden eğitimi öğretmeni almazsınız. bu arada yurt dışında ki çalışmaları takip etmediğiniz yazdığınız yorumlardan belli oluyor. kişiler araştırmaya yeniliğe açık olmazsa karşısındakinin gelişmesine nasıl faydalı olacak buda ?????? arkadaşlar size makale incelemenizi tavsiye ediyorum inceledikçe ve okudukça daha da gelişecek ve çocuklara daha faydalı olabileceksiniz. fizyoterapistler beden eğitimcileri istemez çünkü 3 ila 7 milyar maaş almak işlerine geliyor.kurumları böylelikle dize getirmeye çalışıyorlar. beden eğitimi öğretmeni oyun ve hareket eğitimi verebilir bu onların uzmanlık alanıdır.yine söylüyorum araştırın ve okuyun 1980 de değiliz 2008 deyiz; sizinde korku ve kaygınız aynı gibi duruyor.
11-02-2008
Hulusi ALP
Diğerakademisyen (Dr.)

Ben bir akademisyenim beden eğitimi ve spor öğretimi alanında tezimi de özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarla ilgili yaptığım için aynı anda eğitim uzmanıyım. herkesin fikrine ve düşüncesine benim fikir ve düşüncelerime saygı duyduğu sürece saygı duyarım. erdemli insan ve iyi bir eğitimci olmanın temel kuralıda saygı göstermek ve bu konuda bir rehber olabilmektir. özel eğitim okullarında da insanların hareket etmeye ihtiyacı var bunuda tabiki alanında uzman olan beden eğitimi öğretmenleri yapacak. sınıf öğretmenleri ve çoc.gelişim öğretmenleri beden eğitimi derslerine girince bir sorun yok beden eğitimi öğretmeni kendi dersine girince mi sorun var. ben çok özel eğitimciyim diyen insan gördüm ama sadece lafta ben aktif olarak 5 yıldır özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarla ilgileniyor ve çalışıyorum. çokta başarılı sonuçlar elde ettik. bu alan ayrıca kimsenin babasının tapulu çiftliği değil yapılan yorumlara baktığımda çocuklar için hiçte iyi şeyler düşünemiyorum. arkadaşlar yahudilerin savunduğu bir inanç vardır "yahudi olmak için yahudi doğmak gerekir" derler. ama sadece söylemde kalır bu özel eğitimci olmak içinde o bölümde okumak değil kendini o işe adayıp geliştirmekten geçer. tabiki herkes alınmamalı ama bunu şu branş bu branş diye değil işi bilen bilmeyen diye ayırmak gerektiğine bir akademisyen olarak inanıyor ve savunuyorum. ben bu alanda ki bir çok eğitimci arkadaşta görüyorum ki ciddi birşekilde sosyal uyum problemi var eğitim işi işbirliği içinde olmayı gerektirir. olayı rahatça para kazaanabileceğiniz bir meydan olarak değil önce ülkemizde ki sonrada tüm dünyada ki özel eğitime gereksinimi olan bireyler için düşünün...
11-02-2008
Hulusi ALP
Diğerakademisyen (Dr.)

bizler hiç bir zaman fizyoterapistlerden bir farkızımız yok demedik. Tabiki ikiside iki farklı meslek sadece bazı dersler içerik olarak birbirine çok yakın. ama tekrar söylüyorum bizim fizyoterapistlikte gözümüz yok. lütfen burdan yanlış aksetmeyelim. bizler fizyoterapistlere saygı duyuyoruz. ve beden eğitim öğretmenlerinin, hidroterapi teknikerlerinin ya da hemşirelerin fizyoterapistler gibi çalıştırılmalarını bizde doğru bulmuyoruz. ve bu konuda inanın bizlerde sizin destekçileriniziz. herkes kendi işini yapsın. bizde bunu savunuyoruz lütfen meslekler karıştırılmasın. Bizler Sadece egzersizler, elektroterapi, masaj ve su içi uygulamalarda devreye giriyoruz. Aldığımız eğitimde bunlara uygun. hoşçakal...
10-12-2007
Gülen BULUT
Hidroterapi Teknikeri

ben hidroterapistim evt ve Türkiyede biz şu anda 150 mezun bile değiliz hiçbir hidroterapist kendini fizyoterapist gibi göstermeye çalışmıyor sizin işiniz fizik tedavi ve rehabilitasyonsa bizim işimiz de elektroterapi, egzersiz ve havuz. elimizde kapı gibi diplomamız var biz sadece mesleğimizi gerekli kişilerden korumaya çalışıyoruz bir başka meslektekileri bilmem ama artık şu hidroterapistlerle uğraşmaktan vazgeçin yazık yaaa belli ki sizin amacınız burda birbirinizle iletişim sağlamak ve bilgi paylaşımı yapmak değil polemik yaratmak!!!!
12-10-2007
Seda YURDAER
Hidroterapi Teknikeri

ARKADAŞLAR HERKESE MERHABALAR; GEÇTİĞİMİZ AYLARDA SADECE BESYO MEZUNLARINA FİZYOTERAPİ EĞİTİMİ VERİLECEKTİ ANCAK FİZYOTERAPİSTLERİN ENGELLEMSİ SONUCU BU EĞİTİM BAŞLAMADAN BİTTİ.ŞİMDİ GÖREV BİZDE.AŞAĞIDA YAZDIĞIM DİLEKÇENİN BAŞLIĞINI DEĞİŞTİREREK BAŞTA YÖK OLMAK ÜZERE, SAĞLIK BAKANLIĞI VE T.B.M.M. NE FAKSLAYALIM.LÜTFEN BU KONU ÇOK ÖNEMLİ.DESTEKLERİNİZDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM. FAKS NUMARALARI ; YÖK : 0 312 266 4759 SAĞLIK BAKANLIĞI : 0 312 431 4879 T.B.M.M. : 0 312 420 5165
10-10-2007
Mehmet ACAROGLU
Beden Eğitimi Öğretmeni

zehra hanım birçok veli kuruma gelmiyor ki kaldıkı fizyoterapist mi beden eğitimi ögretmeni mi anlasın.
08-03-2006
Belirtilmemiş

Beden eğitimi öğretmenleri  ile  çalışan  fizyoterapistler  biliyorum.Sırf  fazla maaş almak için  mesleğimizi  bu kadar  kolay  harcamamalıyız bence.  Eğer bir fzt bunu kabul edip ,ona işi öğretiyorsa  bu çok büyük kayıptır.Ve çocukların da  hakkına girmektir. Veliler kurumlarda  çalışan  masörler  ya  da beden eğitimcileri  fzt  olarak sansalarda  seansların sonunda  onların  yetersiz ve bilgisiz olduklarını  anlayabiliyorlar.

07-03-2006
Zehra ERTAŞ
Fizyoterapist

Slm Syn. Fzt. Mustafa Sözen Bu ortamda bu espriden daha iyisi yapılamazdı. :-))
07-03-2006
Nurettin ALHAN
Fizyoterapist

Reabilitasyon merkezi açanlarda da paradan başka kriterler aranmalı.Yada iş buldum diye sevinen beden eğitimci arkadaş kendini fizyoterapist diye tanıtan kuruma insanlık dersi vermeli.
06-03-2006
Ayşe ÖZTÜRK
Fizyoterapist

Beden eğitimi öğretmenleri 20 yaş üzerinde çalışabilirmiş ama fizyotarapist imzası gerekiyormuş.Kurum sahibi ve fizyoterapist olan tanıdığıma sordum,bu cevabı verdi ve malum sertifkayı duymadım,olsa duyardım diye ekledi.Ona güveniyorum.Bana kalırsa fizyoterapist bulamayan kurumlar bu teklifi öneriyordur.Herhalükarda işimizi severek yapalım,aileleri bilgilendirelim ve beden eğitimi öğretmeni arkadaşları fizyoterapist diye tanıtan kurumlarda çalışmayalım.
06-03-2006
Ayşe ÖZTÜRK
Fizyoterapist

Merhaba değerli meslekdaşlarım... bende bu konuya farklı bir pencereden bakmak istiyorum; Bildiğiniz gibi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon  Türkiye' de yeni yeni yayılan bir bölüm, özel Rehabilitasyon alanında  ise yeni doğmuş ve henüz yerleşememiş bir bilim... dolayısıyla Ailelerin bu konuda yetersiz olması normal, bu nedenle özel rehabilitasyonda Fizyoterapinin önemi ve gerekliliğini anlatmak ve bunu ispat etmek bizlerin görevi... her meslekte olduğu gibi Mesleğin Etik prensiplerine uymayarak diğer meslekdaşlarına zarar veren ve Fizyoterapistin daha kim ve neler yapmakla yükümlü olduğunun farkında olmayan terapist diye geçinenler var... bir beden öğretmeni;bir hemşire  ile  Fizyoterapist arasında karşılaştırma yapılıyorsa birbirinden bu kadar farklı meslek dalları bir tutulabiliyorsa burada durup düşünmemiz gerekir... hata kimde acaba........   eğer kurumlar Fizyoterapist yerine beden öğretmeni,hemşire, kaloriferci, manav çalıştırmaya devam ederlerse hastalarda meydana gelen problemler zaman içerisinde çığlıklara dönüşecektir hiç şüpheniz olmasın……..

04-03-2006
Nurettin ALHAN
Fizyoterapist

ARKADAŞLAR NELER VAR DAHA BİLİYORMUSUNUZ.BAZI İLLERDE HEM DE BATI DA,SOKAKTA EGZERSİZCİ GELDİ DİYE SESLENEN İNSANLAR VAR.EHLİYETSİZ VE LİYAKATSIZ KİŞİLER.YANİ SEYYAR SATICI SANKİ.BENCE BİRLİK OLUP MESLEĞİMİZİ KORUYALIM.DERNEKLERLE OLMUYORSA BU GİBİ ORTAMLARDA BİRLEŞELİM.

04-03-2006
Suat SERÇE
Fizyoterapist

son zamanlarda yok beden eğitimciler şunu yapabilirmi, şunlar bunu yapar mı, bunlar bunu yapar mı gibi sorularla karşılaşırsanız bunlara da cevap vermeyin ...

müberra hn. böyle bir soru atmış ortaya ama sıfatı nedir yazmamış...

03-03-2006
Mehmet AKMAN
Fizyoterapist

Önce yazdığımı düzgünce okuyup amacımı anlayın...
27-02-2006
Kadirhan DOĞAN
Fizyoterapist

Bende kurum sahibi ve fizyoterapistim. Dediğiniz gibi meslekle ilgisi olmayan bir patronda değilim. Kadirhan Bey Eğer bu iş o kadar karlı ise sen neden yapmıyorsun. Bu iş arz-talep meselesidir. Arzu edersen çalışırsın etmezsen gidersin devlete. Çok şükür mesleğimiz ayağa da düşmedi. Bende 4 fzt. Çalışıyor ama sırf para kazanacam diye beden eğitimcileri alayım, fzt.leri çıkarayım mantığını gütmedim. Biz devletten zenginmiyiz ki devletin verdiğinin 2-3 katını verelim.
25-02-2006
Tuncay AKPINAR
Fizyoterapist

 çocukların fizyoterapi hizmeti YALNIZCA FİZYOTERAPİSTLER tarafından verilebilir.beden eğitimi öğretmeni yalnızca spor ile ilgili konularda yardımcı olabilir.herkes mesleğinin hudutlarını bilmeli.eee tabi cimri ve yüksek kar marjı güden patron tabakası düşük maaşla cahil ellere teslim etsinler.yüksek maaş istemek tabiki hakkımız FARKIMIZ BİLGİMİZ TECRÜBEMİZ VE MAAŞIMIZDIR.

 onun için lütfen herkes kendi işini yapsın istanbul piyasası için hazirandan itiraben HİÇ FZT 1600 altına çalışmasın.yazık olur emeğe.anlasın kendini akıllı zaneden boss kitlesine

25-02-2006
Cem KASIMOĞLU
Fizyoterapist

Sayın Devrim Deniz siz o kurumun sahibi ya da müdürü müsünüz bilemiyorum ama hiçbir kurum sahibinin delirmiş bunlar.Türkiye değilde başka bir... gibi sözler söyleyeceğini düşünmüyorum.Ortalıkta rehabilitasyon merkezi açan bir sürü ilgisiz meslekten patron var.Hiç ilgisi olmayan bir meslek dalından ayda 50 60 milyar para kazanmaları doğru oluyor da bire bir ilgili fizyoterapistlerin,özel eğitim uzmanlarının,çocuk gelişimi uzmanlarının,... kazandıkları veya istedikleri 1.2 milyar hata mı oluyor! İş maddiyatta değil ama ilgili meslek dallarının eleştirirken daha vicdanlı olmalıyız.Bence her fizyoterapist,özel eğitim uzmanı,çocuk gelişim uzmanı 3 er milyar talep etmeli,eğer patronlar işi ticarete döküyor ve çocukların eğitimini veya sağlığını önemsemiyorlarsa
04-01-2006
Kadirhan DOĞAN
Fizyoterapist

ben ondan bundan duymadim bizzat okudum.fizyoterapistler egitimci olarak geciyor.hatta milli egitim bakanligi fizyoterapist kadrosu acacak ilerki zamanlarda,normal ilkogretim okullarinda dahi fizyoterapist kadrosu acmayi dusunuyorlar.hakkimizda olumsuz bir dusunce yok.su an yururlukte olan yonetmeligi okuyun ,ben okudum bedensel engelliler ruhsati olan kurumlar icin mecburi elemaniz.

    lutfen arkadaslar ciddi bir calisma yapalim,sorunlarimizi dosyalayalim.ben saglik bakaniyla gorusme ayarlamaya calisaccam,en azindan bir milletvekili ayarlarim.meclise gidip derdimizi anlatalim.

01-01-2006
Sunguralp OZTURK
Fizyoterapist

Arkadaşlar konu neden maddi duruma dayandı anlamıyorum.Tamam paraya tapan arkadaşlar mutlaka vardır her meslekte olduğu gibi! ama konu pastadan pay koparmak değil.Meslek onuru var ortada ve en önemliside bu.Şimdi fizyoterapistlere yarın özel eğitim öğretmenlerine yada çocuk gelişim mezunlarına.Herkes kendi işini yapsa ve yaptığı işe sahip çıksa sorun yok.
29-12-2005
Arzu UMUT
Fizyoterapist

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.