Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

BEDEN EGİTİMİ ÖGRETMELERİİ

BEDEN EGİTİMİN DE OKUYANLARIN HASTANEDE FTR BÖLUMUN DE STAJ YAPMALARI ZORUNLU OLMUŞ DİYE BIR YAZI OKUDUM BUNUN SONUCUN DA YAKINDA ÖZEL EGİTİMDE FİZYOTERAPİST OLARAK ÇALIŞABİLME İMKANLARI OLACAK BU KONUDA DERNEGİN YAPMASI VE FİZYOTERAPİST LERE DÜŞEN GÖREV NEDİR...??? YAKINDA BU İŞİ BİZDEN BAŞKA HER KES YAPACAN SANIRIM ..?????
12-07-2006
Enes GÜNEŞ
Fizyoterapist
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
20 Yanıt
ARKADAŞLAR HERKESE MERHABALAR; GEÇTİĞİMİZ AYLARDA SADECE BESYO MEZUNLARINA FİZYOTERAPİ EĞİTİMİ VERİLECEKTİ ANCAK FİZYOTERAPİSTLERİN ENGELLEMSİ SONUCU BU EĞİTİM BAŞLAMADAN BİTTİ.ŞİMDİ GÖREV BİZDE.AŞAĞIDA YAZDIĞIM DİLEKÇENİN BAŞLIĞINI DEĞİŞTİREREK BAŞTA YÖK OLMAK ÜZERE, SAĞLIK BAKANLIĞI VE T.B.M.M. NE FAKSLAYALIM.LÜTFEN BU KONU ÇOK ÖNEMLİ.DESTEKLERİNİZDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM. FAKS NUMARALARI ; YÖK : 0 312 266 4759 SAĞLIK BAKANLIĞI : 0 312 431 4879 T.B.M.M. : 0 312 420 5165
10-10-2007
Mehmet ACAROGLU
Beden Eğitimi Öğretmeni

BAKIN BEN SİZE SİZİN GİBİ KABA HİTAP ETMİYORUM.AMA LÜTFEN DAHA SEVİYELİ TARTIŞIN.NE DEMEK YAA. BURASI ÖZGÜR BİR FORM.EĞER SİZ BURADA BENİM MESLEĞİMLE İLGİLİ YAZILAR YAZAR VE TARTIŞIRSANIZ BENDE CEVAP HAKKIMI SAYGI ÇERÇEVESİNDE KULLANIRIM.KARŞILIĞINDA DA AYNI SAYGIYI BEKLERİM.UTANACAK BİRİ VARSA ODA SİZSİNİZ. SİZ KİMSİNİZDE MESLEĞİMİ KÜÇÜMSER BİR TAVIRLA HİTAP EDİYORSUNUZ.İSTEDİĞİM YERDE YORUM YAPARIM.BU SİZİ İLGİLENDİRMEZ.SANIRIM BİR ÖZÜR BORÇLUSUNUZ.
24-08-2006
Gülşah TEKİN
Sorumlu Müdür

Esra hanım heralde yazılanları tam okumadınız.Ben size fizyoterapist olmak istiyorum demiyorum.Ben de herkesin kendi mesleğini yapması taraftarıyım.Sadece konuşmalarınızdaki küçümsemeler.Sanki her beden eğitimci sizin işinizi kapmak istiyor gibi bakmanız beni rahatsız ediyor.Siz ne zannediyorsunuz beden eğitimi öğretmenliğini bunu söylermisiniz.Biz işsiz kalmayız merak etmeyin.Sizin işinizi de elinizden alıcakmışz gibi tavır takınmayın.Lütfen biraz daha empati yeteneğinizi geliştirin.
23-08-2006
Gülşah TEKİN
Sorumlu Müdür

arkadaşlar bu durum mesleğimiz açısından çok kötü ama ben açıkça korkmuyorum 2 yıldır özel eğitim merkezinde çalışıyorum aileler bu durumu kabul edecek kadar saf ve cahil değiller ben besçilerin çalıştırılabileceğini düşünmüyorum.
18-08-2006
Pınar KAVAKLI
Fizyoterapist

meslektaşlarım kendinize güvenin.herhangi bire branşın sizin yerinizi alamayacağını bu kadar iyi biliyorken bu konularda gereksiz sorular sormayın ve gereksiz polemiklere girmeyin..çünkü bu konulardaki yanlış her iki tarafında suçudur yani eğer ortada suç unsuru olan ve etik olmayan bir durum varsa bu hem o kişinin hemde kurum sahibinin hatasıdır.bizlerin yapması gereken insanları bu konuda bilinçlendirmek ve bu tarz yanlışları gördüğümüzde susmayıp hakkımızı aramak ve gerekli merciilere ,ki milli eğitim bu konuda çok katı,durumu bildirmek.hastalarınızla,onların aileleriyle, etrafınızdaki insanlarla konuşun ve kendinizi doğru anlatın..zaten bu şekilde bi yerlere varabileceksiniz..
18-08-2006
Öznur KÜÇÜKOĞLU
Fizyoterapist

arkadaşlar hakkaten bu kadar alerjik davranmaya gerek yok..beden eğitimi öğretmenleri eğer bu konuda kendi lerine güveniyorlarsa ( bu konudan kastım zihinsel engellilerle çalışma konusu) özel eğitim ilköğretim okullarında genelde ders ücretli olarak beden eğitimi ve spor öğretmeni olarak çalışabiliyoslar ki bence bu konuda problem yok..çocuklar hakkında bilgi alıp bir gözlem sürecinden sonra spor yada dans aktivitelerinde çocuklara eğitmenlik yapabilirler tabiki..bu süreçte diğer öğretmenler, psikologlar ve fizyoterapistlerle de iletişim halinde olmaları ve danışarak hareket etmeleri zorunludur..
18-08-2006
Öznur KÜÇÜKOĞLU
Fizyoterapist

son zamanlarda bu durum da bir artma oldu.Bir sürü beden eğitimi mezunu arkadaş gelip de sorabiliyor biz nasıl rehabilitasyon merkezlerinde çalışabiliriz diye...Ne güzel atamalar az diye herkes çalışsın.Gerçekten fzt olmak istiyorlarsa bölümümüzü tavsiye edrim aksi takdirde biz safmı oluyoruz yani?
17-08-2006
Esra KARAASLAN
Fizyoterapist

her işsiz kalan fizik tedavimi yapacak...yeterince sorunumuz var.meseleğini yapan herkese saygımız sonsuz,fizyoterapistcilik oynamayada kimse kalkışmasın .yaptığımız iş çok özel ve manevi tarafı vicdani sorumluluk gerektiren bir iş,oyun değil.fizyoterapist arkadaşlara kolay gelsin.
02-08-2006
E. Esin ERBAŞ
Fizyoterapist

Öncelikle bu kadar kibar karşılanmak mutlu etti beni.Ama üzgünümki bir yanlış anlama var.Ben rehabilitasyon merkezinde egzersizci ya da fizyoterapist olarak çalışmıyorum.Ben kendi mesleğim olan beden eğitimi öğretmenliği ve grup eğitimi derslerine giriyorum.Ayrıca aldığım öğrenciler bedensel engeli olmayan öğrenciler.Özellikle benim uzmanlık alanlarımdan biri olan otistik çocuklarla çalışıyorum.Bir de futbol takımım var ve çok başarılılar.Ve kurumumuzda 2 tane fizyoterapist arkadaşım var.Çok başarılılar.Ne ben onların yerine geçmek isterim nede onlar benim.Ama iş yardımsa her iki arkadaşımda bana takımım da çok yardımcılar.Çünkü çok sakatlanıyo minikler:))) Umarım yanlış anlamaları düzeltmişimdir.
31-07-2006
Gülşah TEKİN
Sorumlu Müdür

açık açık beyan edebiliyorsanız bu kurumu buyrum bir de biz görüşelim şu kurum sahibi ile...germe yaparken bir çocuğun ayak bileğini kırdığınızda merak ediyorum o kurum sahibi bu işten nasıl kurtulacak.yağ satarım bal satarım oynatırken ayağını mı burktu diyecek?evet diyebilir nasılsa ordaki çocukların yüzde sekseni zihinsel engelli.ne kadar etik değil mi?..sırf siz iş bulamıyorsunuz diye rehabilitasyon merkezlerinde egzersizci olarak çalışmanız insan haklarıyla ne kadar uyumlu değil mi!
31-07-2006
Nazmiye AKBEY
Fizyoterapist

bir şey beni çok sevindiriyor:herkes bizim işmizi yapmaya çalışıyor bu arada da merak ediyor bu fizyoterapistler kendi aralarında ne konuşuyor ne yapıyor diye.ilginiz için sağolun.bu arada emin olun hiç bir fizyotepist fizyoterapistlik dışında bişey yapmayı ne tercih eder ne de yapar.takımlarda çalışan o kadar arkadaşım var ve hiç biri ne teknik direktörle tartışmalı ne de masörle.evet bir rehabilitasyo merkezinde çalışıyor olabilirsiniz ama eğer orda grup oyunları dışında başka bişey yapmanıza müsade ediliyor ise yazık diyorum...
31-07-2006
Nazmiye AKBEY
Fizyoterapist

öncelikle sayfamıza hoş geldiniz gülşah hanım; merakımdan soruyorum,bağışlayınız; acaba bir rehabilitasyon merkezinde rehabilitasyon işini fizyoterapist yaparsa beden eğitimi öğretmeni ne iş yapar? 3 yıl bu tür kurumlarda çalıştım çeşitli engel gruplarıyla bireysel ve grup terapisinde ilgilendim ancak ben olduğum sürece kurumlarda bir beden eğitimi mezunu arkadaşa hiç ihtiyaç duyulmadı,şu an bu iş alanında çalışabildiğinize göre acaba ihtiyaçlar mı yoksa meslek tanımları mı değişti?
31-07-2006
Hatice ÇETİNKAYA
Fizyoterapist

Merhabalar ben bir beden eğitimi öğretmeniyim.Öncelikle yazdıklarınızın hepsinin okudum.ve çok fazla katı buldum.Tamam haklı olabilirsiniz.Ama bu konuya bi de şu yönden bakın.Mezun sayımız 20 bin atamamız 300 kişi.Bizde kendimize ek bir iş bulmak zorundayız.Ben beden eğitimciler fizyoterapist olsun demiyorum.Bende sizin beden eğitimi öğretmeni olmanıza karşı çıkarım.Ama bu konuyla ilgili yorumlarınızdaki aşagalamaları da tasvip etmiyorum.Bende bir rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum.Ve kendi branşımda.Buyrun fizik tedavi sizin olsun.
30-07-2006
Gülşah TEKİN
Sorumlu Müdür

yalnız hacettepe değil hiçbir fzt böyle birşeye müsade etmez!
18-07-2006
E. Esin ERBAŞ
Fizyoterapist

Ben Hacettepe'nin bu konularda cok hassas davrandıgına ve böyle birseye müsade etmeyecegine inanıyorum zaten.
15-07-2006
Esma DELİGÖZ
Fizyoterapist

Olay Marmara Üniversitesi FTR Anabilim Dalı'nda oldu. Pazartesi staja başlayan öğrenci ilk etapta fizyoterapistler tarafından pasifize edildi ve Hatice Hanımın dediği gibi perşembe günü öğrencinin stajı iptal edildi.
14-07-2006
H. Seren GÜRKAN
Fizyoterapist

hayır hasan bey konu derneğin sayfasına tanık olan bir fzt tarafından gündeme getirildi ve orada çözüme kavuşturuldu, bu sayfanın etkinliği insallah vardır demek isterdim ama maalesef olay bittikten sonra buraya taşındı...
14-07-2006
Hatice ÇETİNKAYA
Fizyoterapist

demek ki dernek bizim burada yazdıklarımızı dikkate alıyor.helal olsun.işte bizim dernekten bekledigimiz atılımlar ve icraatlar bunlar.
14-07-2006
Belirtilmemiş

evet bu hafta derneğin mail grubu sayfalarında döndü dolaştı bu konu, üniversite hastanelerinden birinde (sanırım hacettepe) rehabilitasyon dersi stajına başlayan beden eğitimci bir arkadaşın hafta ortasında derneğin veya okul yönetiminin haberi olması ve başlatılan girişimler neticesinde stajına son verildi, bilginize...
14-07-2006
Hatice ÇETİNKAYA
Fizyoterapist

ftr.bölümünde elektroterapi mi yapacaklar,kırık rehabilitasyonuna mı katılacaklar,yoksa yardımcı cihaz kararını mı verecekler?beden eğitimi bölümü mezunları ftr.konusunda bilgili olsalardı,hergün meniskopati,ACL tamiri teşhisiyle onlarca beden eğitimi öğrencisini yada mezununu tedavi proğramına almazdım.onlarda sanırım"kendi tedavimi kendim yaparım fizyoterapist hanım.nasıl olsa ben de fzt.sayılırım"derlerdi herhalde!böyle saçmalık olamaz.
13-07-2006
Nuray ÇAKIR
Fizyoterapist

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.