Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

BAKICI KADIN SENDROMU MU YOKSA OTİSTİKMİ

BENİM KIZIM 2,5 YAŞINDA VE OTİSTİK TEŞHİSİ KONDU.6 AY ÖNCESİNE KADAR BARDAKTAN SU DAHİ İÇEMİYORDU.AĞZINDAN TEK BİR KELİME DAHİ ÇIKMIYORDU.FAKAT BU GÜN İTİBARİ İLE BARDAĞI İLE SU İÇEBİLİYOR.BAZI HAYVANLARI ARTIK TANIYOR.HAYVANLARIN BİLİYOR VE ÇIKARDIĞI SESİ TAKLİT EDİYOR.ANNE BABA,ANNANNE VEYA DEDE GİBİ KELİMELERİ SÖYLEYEBİLİYOR.VE CİSİMLERİ ARTIK TANIMAYA BAŞLADI.BİZ DOKTORUMUZA TEKRAR GÖTÜRDÜĞÜMÜZDE ÇOCUĞUNUZ BAKICI KADIN SENDROMU DA OLABİLİR DEDİ.OTİZM İLE BAKICI KADIN SENDROMU ARASINDAKİ FARKLILIKLAR VE BAĞLANTILAR NELERDİR.
29-05-2006
Mehmet DURMUŞ
Diğer
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
2 Yanıt
Bakıcı kadın sendromu da denilen ama asıl "Tepkisel Bağlanma Bozukluğu" olarak tanımlanan rahasızlık otizm ile çok sık karıştırılan bir rahatsızlık olup, tek ayıt edici özellik olarak tepkisel bağlanma bozukluğunda yaşam biçimindeki değişiklikle birlikte rahatsızlık gösteren çocukta ciddi gelişmelerin izlenmesidir. Tepkisel Bağlanmna bozukluğu olarak arama motorlarında ararsanız daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Asla şöyle bir yanılgıya düşülmemeli Otistik çocuk özel eğitime ihtiyaç duyar fakat tepkisel bağlanma bozukluğu gösteren çocuk özel eğitime ihtiyaç duymaz anlayışı çocuklarda kalıcı tedavisi mümkün olmayan sosyal-duygusal gelişim gerilikleri meydana getirebilir. Bu nedenle otistik belirtilerle takip edilen tüm çocukların özel eğitim alması gerekmektedir.
23-08-2006
Amir AKDAĞ
Eğitim Programcısı

DOKTORUNUZUN BAHSETTİĞİ SENDROMU DAHA ÖNCE HİÇ DUYMADIM ÇOCUĞUNUZU GÖRMEDENDE HERHANGİ BİR YORUM YAPMAK YANLIŞ OLUR FAKAT MUTLAKA TEKRAR DOKTORA GİDİN VE DETAYLI BİLGİ ALIN ÇÜNKÜ EĞER ÇOCUĞUNUZ OTİSTİK İSE BİRAN ÖNCE EĞİTİME BAŞLAMALISINIZ.OLABİLİR CÜMLELERİ SİZİN İÇİN YETERLİ DEĞİL TAM TEŞHİSİ KOYABİLECEK BİR DOKTOR BULMALISINIZ. SORUNUZU CEVAPLAYAMADIM FAKAT DURUMUNUZ COK DIKKATİMİ ÇEKTİ.
17-07-2006
Ümit Selçuk SELÇUK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.