Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Artık Herşey Sertifikalı!

Milli Eğitim Bakanlığı, özel dershanelerde görevlendirilecek rehber öğretmen temininde güçlük yaşandığı için bu sorunu gidermek adına "rehberlik kursu" açacak. Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Öner Güney, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik adına 81 il valiliğine konuya ilişkin bir genelge gönderdi. Rehber öğretmen ihtiyacının, kaynak olarak belirlenen yüksek öğretim programlarından karşılanamaması halinde yüksek öğretim kurumlarının felsefe grubu öğretmenliği ya da orta öğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans ya da pedagojik formasyon programını tamamlayan felsefe bölümü ve sosyoloji bölümü mezunlarından karşılanacağı belirtildi YUKARIDAKİ HABER SANIRIM HERKESE TANIDIK GELMİŞTİR!
10-04-2007
Süleyman ÇUKURÇAYIR
Sosyal Hizmet Uzmanı
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
3 Yanıt
Mesleğimiz ister sosyal hizmet uzmanlığı isterse psikolojik danışmanlık olsun dört yıl dirsek çürütüp diploma sahibi, bundan önemlisi profesyonel bir meslek sahibi oluyoruz.Ama zamanında ziraat mühendisinden sınıf öğretmeni yapan, emekli öğretmeni öğretmen açığı var diye tekrar sistemin içine sokan anlayış yeni bir mantıkla ister 1 hafta isterse 2 ayda kendince eksik görülen yerlere sözde meslek elemanı yetiştirmektedir.Artık meslekle uzaktan yakından bağlantısı olmayan insanlar meslek elemanı olarak yetiştirilecek ve devletimiz profesyonel meslek elemanlarına bile teslim etmekte çekindiği çocukları,yaşlıları,özürlüleri vb. ihtiyaç gruplarını bu kişilere teslim edecektir.Sanırım bundan sonra yapılacak tek birşey kalıyor:Mesleklerimize Sahip Çıkmak!
11-04-2007
Süleyman ÇUKURÇAYIR
Sosyal Hizmet Uzmanı

Milli Eğitim Bakanlığı tarihinde seçimler yaklaşırken yaşanan genel durum bunlar. İşi ehil olanlara vermek yerine kısa zamanda ehil olmayandan işi kotarma uyanıklığı yoluyla oy kazanma sevdasıdır bu uygulamaların altında yatan. Hayırlısı olsun demekten başka birşey gelmiyor maalesef elimizden.Zira devlet büyüklerimizin vardır bu işte de bir bildiği!!!!
10-04-2007
Hidayet ATASOY
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

NE BU ŞİMDİ?
10-04-2007
Şaban ÇAKIROĞLU
Diğer

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.