Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Acill cevapp bilenden...

özel eğitim merkezlerinde rehber öğretmen ve psikologların zorunlu personel olmaktan çıkarıldığı haberleri yayılıyor.Bilgisi olan hayır sahıbı bırısı şura gerçekleri yazsaa yaaa...
19-09-2008
Şahabettin ÇEKİÇ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
3 Yanıt
Rehabilitasyon Merkezlerinde Psikolojik Danışmanlar<BR><BR>Uzun zamandır psikolojik danışmanların rehabilitasyon merkezlerinde çalışmalarıyla ilgili tartışma devam etmektedir. Derneğimiz olarak sürece müdahale ederek meslektaşlarımızın yaşadıkları sorunları ortadan kaldırmaya çalıştık. Bu süreçte Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı ile görüşülmüştür. Ayrıca TTK Başkanlığınca konuyu dile getirmek ve Kurul Üyelerini bilgilendirmek üzere davet edildiğimiz Kurul Toplantısına da katılım sağlanmıştır. Ancak yaptığımız tüm bu girişimler, rehabilitasyon merkezlerindeki meslektaşlarımız açısından beklentilerimize karşılayacak şekilde sonuçlanmamıştır.(Son aşamada MEB e açılan davada yürütmeyi durdurma kararı alınmıştır.herhalde lehimize sonuçlanır.)
11-08-2009
Ahmet KORKUTATA
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Şu anda özel eğitimlerde sadece psikologlara ders yazılabiliyor.Psikolojik danışmanlık ve rehber öğretmenlerine ders yazılmıyor. Bu yüzden psikologlar daha fazla tercih ediliyor. Bu durum ilerleyen zamanlarda ne olur bilmiyorum ama şimdilik böyle. Geçen sene özel eğitimde çalıştığım için biliyorum.
08-10-2008
Nazım NUR
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

BU KONUDA KESİN BİR ŞEY YOK. ANCAK BAHSETTİĞİNİZ KONU ÖZEL ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZLERİ TASLAK YÖNETMELİĞİNİN 7. MADDESİNDE GEÇİYOR. BU MADDE DE ZORUNLU PERSONEL OLARAK SADECE ZİHİNSEL,İŞİTME VE GÖRME ENGELLİLER ÖĞRETMENLERİ İLE OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİ-ÇGEU GEÇİYOR. REHBER ÖĞRETMEN VE PSİKOLOGLARDA İSTEĞE BAĞLI PERSONEL ARASINDA GEÇİYOR. TEKRAR EDİYORUM.BU YÖNETMELİK TASLAK YÖNETMELİKTİR.KASIM AYINA KADAR ÇIKARILACAĞI UMUDUNDAYIM.O ZAMAN GÖRECEĞİZ NEYİN NE OLDUĞUNU.
19-09-2008
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş mi Arıyorsunuz?

Başka bir şehire taşınmayı düşünüyor, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...