Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

ARKADAŞLAR BUYRUN GELİN ÇOCUK GELİŞİMCİSİ, SINIF ÖĞRETMENLERİ,OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİ.....

SERTİFA PROGRAMI ARALIKTA BAŞLIYOR GAZİ ÜNİVERSİTESİ VERİYOR.BU SAYEDE ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENİ AÇINI KAPANACAK VE DİĞER ÖĞRETMENLERİMİZ DE MADUR KALMAYACAK VE ÖZEL EĞİTİM KAZANIP YÜKSELECEK........
18-11-2008
Abdullah Lütfullah SEYFULLAH
Sertifikalı Engelli Uzmanı
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
17 Yanıt
4 yıl okuyoruz adımız sadece öğretmen. sertifika alınca uzman mı olunuyormuş? nasıl bir sıfatlamadır bu yaa?
29-03-2009
Tuba İLHAN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

özel eğitimcileri eleştirenlerin özel eğitimci olmaması beni cok güldürüyor.herkezin yapabılecegi bir meselek deil.helede eğitimini almadan asla..
13-12-2008
Necla KILIÇELLİ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

GERÇEKTEN İYİ BİR MİZAHCI (!) VE PROVAKOTÖRSÜNÜZ. SİZİ TEBRİK EDİYORUM.
28-11-2008
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

ÖNCELİKLE HEĞİNİZİN YAZDIKLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM VE YAZDIKLARINIZA SAYGI DUYUYORUM.BURDA AÇTIĞIM KONUMDA HALEN ISRARLIYIM.BURDA BENİM ASIL DEMEK İSTEDİĞİM UĞRAŞ BEYLE ÖRTÜŞMEKTEDİR.ALANDA GERÇEKTEN ÇOK YALNIZIZ ÖZELLİKLE SERTİFİKALI ENGELLİ UZMANI OLARAK TÜRKİYEDE 158 TANEYİZ.BUNUN İÇİN BU PROGRAMI SONUNA KADAR DESSTEKLİYORUM VE TÜM OKUL ÖNCESİ,ÇOCUK GELİŞİMCİ,SINIF ÖĞRETMENİ ARKADAŞLARI BU SERTİFİKAYLA ÖZEL EĞİTİMCİ OLMAYA DAVET EDİYORUM SAYGILARIMLA..
28-11-2008
Abdullah Lütfullah SEYFULLAH
Sertifikalı Engelli Uzmanı

ABDULLAH BEYİN AÇTIĞI ONUYA Bİ DE SİZİN YAZDIKLARINA BAKTIM VE TUTARLILIK GÖREMEDİM ABDULLAH BEY DEMİŞ KARPUZ SİZ KAVUNDAN BAHSETMİŞSİNİZ.BENCE SERTİFİKA PROGRAMI DOĞRU AÇILMALI.ALANDA AÇIK FAZLA VE BİZ ÖZEL EĞİTİMCİLER OLARAK BU AÇIĞI KAPATAMIYORUZ.BU YENİ SERTİFİKA PROGRAMIYLA OKUL ÖNCESİ,ÇOCUK GELİŞİMİ VE TEKRAR SINIF ÖĞRETMENİ ARKADAŞLAR ALANA DAHİL OLACAKLAR VE 4 AYLIK Bİ KURS DEĞİL GAZİ ÜNİNİN HOCALARININ VERECEĞİ VE YAKLAŞIK 2 YIL SÜREN BİR PROGRAMLA.BU ALANA ÖZEL EĞİTİMCİ KAZANDIRAMAYACAK AMA KALİTELİ SERTİFİKALI KAVRAMINI GETİRECEK BENCE BU SAYADE DİĞER SERTİFİKALI ARKADAŞLARIN ZORLANDIĞI KADAR BU ARKADAŞLAR ZORLANMAYACAK VE ÇOCUKLAR KAZANACAK..
28-11-2008
Uğraş KALIN
Özel Eğitim Uzmanı

inanamıyorum yaaa bu kadar çok kendinizi yada engelli bireyleri düşünüyorsaydınız başka bölümlerde okumayıp bu bölümü seçseydiniz.eminim o zamanlar ben bu bölümü yapamam uğraşamam demişsinizdir yada puanlarınız yetmemiştir. şimdi ????? bence önce herkes bi kendini eleştirsinde sonra özel eğitimcileri eleştirsin. gerçekten üzüldüm:((
28-11-2008
Zuhal ARSLAN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

cümlemin sonundaki ünlem sizin için bi şey ifade etmemiş belli ki.insanların bu alanı seçmesi için belirttiğiniz 8 maddeden çok daha etkileyici ve geçerli nedenleri var.(herkes için deil tabii ki).şu parantez içinde belirttiğimi siz de cümlenizin sonuna ekleseydiniz bu konuşmaya gerek kalmayabilirdi.
28-11-2008
Hande HAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Eğitimde teori ile pratik (uygulama) arasında dünya kadar fark var. Masa başında ahkam kesmak kolay. Sevgi ve saygılarımla
26-11-2008
Şenol KÜÇÜKYILDIZ
Özel Eğitim Öğretmeni

Yanlış anlamışsınız..Ben orda kendi düşüncelerimi belirtmiştim zaten.Ben bu alana sonradan dahil olanların neden seçtiklerini açıkladım.Yalansa yalan diyin.Ben 4 yıllık alan mezunuyum üstüne akademisyenim (adını vermem doğru olmaz) bir üniversitenin özel eğitim bölümünde.Öss tercihlerimde bu alanı seçtiğimde sıraladığım maddelerin hiç birinden haberdar değildim.İnce zekanızın ürünü mesajlarınızı düşünerek yazmanızı öneriyor ve yazımı baştan okumanızı tavsiye ediyorum.Sizler içindi o yazı çünkü..Saygılarımla..
26-11-2008
Özel EĞİTİMCİ
Özel Eğitim Uzmanı

"özel eğitimci" rumuzlu arkadaş neden özel eğitimi seçtiğinin maddelerini sırayla yazmış zaten!!!
26-11-2008
Hande HAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

BURADA LAF KALABALIĞI YAPMAYIN. ÖNCE EĞİTİMCİ OLUN. öZEL EĞİTİME GÖNÜL VERMİŞ HER ÖĞRETMEN AZMETTİKTEN SONRA MUHAKKAK BU İŞİ BAŞARIR. SİZ 4 (DÖÖÖRT) YIL OKUDUNUZ DA NE OLDU HEMEN ÖZEL EĞİTİMCİ Mİ OLDUNUZ SANIYORSUNUZ.BU KONUDA HANGİ ARKADAŞIMIZA NE KADAR YARDIM ETTİNİZ. BU İŞE YILLARINI VERENLERİN BİLE BİLMEDİKLERİ O KADAR ÇOK ŞEY VARKİ ŞAŞARSINIZ. öZEL EĞİTİMCİLİK YÜREK İSTER ,TECRÜBE İSTER, ÖZVERİ İSTER, SABIR İSTER. KONUYU AÇAN ARKADAŞIM! SEN YAZDILKARININ BİRÇOĞU KULAKTAN DOLMA. UYGULAMADA SÖYLEDİKLERİNİN ÇOK AZI DOĞRU. BU İŞİ DEVLET OKULLARINDA YAPANLARIN ÇOĞUNLUĞU BU İŞİN HAKKUNI VEREREK YAPMAYA ÇALIŞIYOR. SEVGİ VE SAYGILARIMLA..
25-11-2008
Şenol KÜÇÜKYILDIZ
Özel Eğitim Öğretmeni

arkadaşlar sertifika bildiğim kadarıyla 4 ayda değil 4 dönemde verilecek ki bu da 2 yıla denk düşüyor ilgili arkadaşlara duyurulur:)
25-11-2008
Serap KASNAKLI
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

gidip mesleğinizi yapamadığınız için özel eğitimcilik oynuyorsunuz. 4 aylık eğitimle bu iş öğrenilmez kandırmayın kendinizi. yazık bnm öğrencilerime ne diyeyim
20-11-2008
Nihal EKİZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Arkadaşlar, zihinsel engelliler sertifika programına kpss şartmı? bu sertifikayı alıp özelde çalışabilirmiyim...kpss puanım yeterli değil çünki...
20-11-2008
Mevlüde DİKİLİTAŞ
Okul Öncesi Öğretmeni

olurmu yaa diger ogretmenler acıkta kalmayacakkk özel eğitim kazanacak..Aslında bunu slogan yapıp önümüzdeki yerel secimlerde kullanmak lazım.. Yasasin özel eğitim kazanacak..:))) Devlette yeni kadro açıldı galiba.. S.E.U diye.. vay vya vayyy.. Vah canım Türkiyem..
20-11-2008
Birol DAVUN
Eğitimci

SERTİFİKALI ENGELLİ UZAMNI NE DEMEK ? ÇOK MERAK ETTİM GERCEKTEN YENİ BİR SIFAT FALAN MI ?
20-11-2008
Kara DENİZ
Özel Eğitim Öğretmeni

özel eğitimci olmak için nedenler:) 1-ek ders ücreti diğer branşlara nazaran %25 fazladır.<BR>2-İlköğretim okulunda kaynaştırma öğrencileriyle çalışan Özel eğitim öğretmenlerine okulda nöbet yazılmaz.<BR>3-Genelde eğitim uygulama okullarında bir sınıfta ortalama 3öğretmen (çocuk sayısı maksimum 8),ilköğretim okullarında kaynaştırma sınıflarında 2 öğretmen (çocuk sayısı maksimum 10-15) vardır.<BR>4-İlköğretim okullarında özel eğitim sınıfı öğretmenleri diğer öğretmenlerin hazırladığı etkinlik,kulup vs den her zaman muaf tutulur..<BR>5-Müfettişler geldiğinde özel eğitim sınıfları ayrıntılı teftiş edilmez çünkü genel eğitim müfettişleri gelir ve özel eğitimin programı esnek olduğu için neden bu böyle diye hesap sormazlar..<BR>6-Çocuklar öğrenemediği zaman suç her zaman çocuklarda olur çünkü onlar zaten geridir,kimse size neden öğretmedin diye hesap sormaz,rahatsınızdır.(şahsi fikrim değil )<BR>7-Sınıflarda birden fazla öğretmen olduğu için hastalık,yüksek lisans,keyfi izin vs lerde her zaman rahatlardır,idare sorun çıkartmaz..<BR>8-Bir Öğretmenin üstüne haftada 30 saat ders gözükür bu yüzden branş öğretmenleri gibi,okulda öğretmen fazla olduğunda ek ders ücretleri düşmez her zaman tam yatar..<BR>dahada bir çok avantaj sayılabilir..Şimdi soruyorum neden herkes özel eğitimci olmak istiyor bu 8 madde düşünüldüğü için mi yoksa engelli çocukları eğitime aşkıyla yanıp tutuştukları için mi..Tamam 3 yıllık kurs gerekli donanıma sahip öğretmeni yetiştirebilir belki ama bu 3 yıl sadece temel eğitim kısmıdır.Gerçek bir özel eğitimci olmak için 10 yılda yetmez 20 yılda.Çünkü her çocuk özeldir ve her çocuk size farklı birşey öğretir.Şimdi lütfen kimse kimseyi eğitim aşkı,engelli çocuk sevgisi diye kandırmasın..Bu yazdığım 8 maddeden haberdar olmadan daha lise sıralarında bu branşı isteyerek yazan ve 4 yıl eğitimini alan,materyal yapmaktan elleri aşınan öğretmenlerimize ise sonsuz saygılarımı sunuyorum..
20-11-2008
Özel EĞİTİMCİ
Özel Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 574 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Hüseyin M. Ü.
Odyometrist

Bugün

Buse Ö.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Bugün

İrem Ş.
Eğitim Programcısı

Dün

Gökhan G.
Psikolog

Bugün

Merve E.
Psikolog

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.