Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

ANKARA ÜNİVERSİTESİ ÖZEL EĞİTİM BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ..

Eee tüm üniversiteler konu açmış.Bende bizde açalım dedim:)Ankara Üniveristesi özel eğitim bölümü öğrencileri veya mezun akadaşlar bizde bu forumdan iletişime geçelim,birbirimizle bilgi alışverişinde bulunalım.:)
02-06-2007
Merve KIRŞEHİRLİ
Özel Eğitim Uzmanı
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
SLM ARKADAŞLAR BENDE ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ ZİHİN ENGELLİLER ÖĞRETMENLİĞİ 3.SINIF ÖĞRENCİSİYİM
17-07-2007
Esra ÇIKI
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

teşekkür ederim yazdıklarınız için.okullar açıldıgında öğretmenlerime danışmayı düşünüyorum bana yardımcı olurlar mı bilmiyorum ama deneyeceğim.umarım bir kurum bulurum çünkü benim sıkıntım bu noktada başlıyor ben bu bölüme ilişkin hiç bir şey bilmiyorum kimseyi tanımıyorum ama dediğim gibi araştırmaya devam ediyorum!önerileriniz için tekrar teşekkür ederim.iyi çalışmlar!
16-07-2007
Esra ŞAHİNER
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

merhaba ben de öğrenciyken gönüllü olarak kurumda çalıştım. bunun için hocalarımızdan referans almıştık. referanslar biraz işe yarıyor. esra böyle bir yolu da deneyebilirsin.. yani hocaların ağzından kuruma yazılmış bir yazı da etkili olur. en azından kurum senin nerden geldiğini ve ne amaçla çalışmak istediğini kesin olarak görmüş olur..hem tek bir kurum kabul etmeyince bütün kurumlar kabul etmez diye düşünme.. çalacak daha çok kapın var ve emin ol biri mutlaka açar.. sana bir önerim de normal gelişim gösteren küçük çocuları da gözle.. eğer yakınlarında böyle çocuklar varsa onları değerlendirme yap.. bu senin öğrendiklerini de tekrar etmeni sağlar.. kolay gelsin..
16-07-2007
Sineras DENİZ
Özel Eğitim Öğretmeni

Bunun için geç kalmışta olabilirsin,ben son sınıfa geçmeme rağmen Ankara'da kurumlar öğrenci çalıştırmaya pek sıcak bakmadılar fakat benim durumum farklıydı.Yani ben derslere girmek istiyordum.Hiç bir kurum 2 ay için çalışan kabul etmez heleki diploması yoksa.Fakat sen hiç bir ücret talep etmez sadece gönüllü olarak gözlem yapmak istediğini söylersen zannederim kabul ederler.Okulda tabiki görüşürüz.Bu sene gerçi haftanın çoğu günleri satajda olacağım ama okulada geleceğiz tabiki.Bu yaz olamasa bile bi dahaki yaz mutlaka başvur bir kuruma.İşleyişi,kurumun nasıl yürüdüğünü,nasıl eğitim verildiğini gör.İlerde iş hayatına başlarkende çok faydası olur.İşlerin nasıl yürüdüğünü görürsen iyi ve kötüyü ayırt etmen daha kolay olur.Başarılar Esracım..Sevgiler..
14-07-2007
Merve KIRŞEHİRLİ
Özel Eğitim Uzmanı

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.sizinle okuldada görüşmek isterim.yarından itibaren özel eğitim kurumlarıyla görüşmeye başlıyacağım umarım kabul edilirim.tekrar teşekkür ederim.iyi çalışmalar.
14-07-2007
Esra ŞAHİNER
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Merhaba Esracım,bende son sınıfa geçtim bu yıl ve aynı bölümdeyiz seninle.Bu bölümü isteyerek seçme ve faydalı olmayı istemen çok güzel.Şunu unutmaki bu bölümdekilerin hepsi meslek lisesi çıkışlı değil.Yani senin özel eğitime gereksinim duyan öğrencilerle henüz karşılaşmamış olman çok normal.Sana tavsiyem yaz tatillerinde gönüllü olarak özel rehabilitasyon merkezleriyle görüşüp gözlem yapmak isteğini talep et(ama Ankarada ama bulunduğun şehirde).Emin ol ki bu sana çok şey kazandırırve onlarda bunu kabul eder.Teorik bilgin önemli,derslerin çok çok iyi olsa bile bu uygulamada bocalamayacağın anlamına gelmez.Bol bol alanla ilgili kitap makale oku.Hocalarımız bunu söylüyor bu sıkıcı gibi geliyor ama çok faydası oluyor emin ol.Hadi Sağlıcakla kal..
14-07-2007
Merve KIRŞEHİRLİ
Özel Eğitim Uzmanı

ben de ankara ünv okuyorum ama ben daha yeniyim:)2 sınıfım artık.bu bölümü isteyerek seçtim şuan inin derslerimde çok iyi; ama düz lise mezunu oldugum için özel egt gerksinimi olan kimseyle tanışma fırsatım,staj olanagım olmadı ve bu yüzden hala acabalarım var.şuan her şey teoride ve yapabilirmişim gibi geliyor ama pratikte neyle karşılaşırım bilemiyorum.umarım o insanlara faydam dokunur zararım değil.
14-07-2007
Esra ŞAHİNER
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

emre bırak okulu... bu kadar okuma sana yeter...
09-07-2007
Muhammed Yasin EFE
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

merhabalar.ben ankara üniversitesi öğrencisi değilim ama marmara üniversitesi özel eğitim bölümü zihin engelliler öğretmenliği öğrencisiyim.burdan selam vermek için yazıyorum. zihin engelliler öğretmeni ismail karataş
06-07-2007
İsmail KARATAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

mrb canım bencede çok iyi yapmışsın.Buarada emreye olan yorumunu okudum ben son cümlendeki bu işe ilk gönül veren hocalar kısmına katılmıyorum özel eğitimi geliştiren ve bu işe ilk gönül veren hocalar çok eskiden okulumuzdayken şu an başka üniversitelerde yer alıyor.Bizde parmakla sayılacak kadar bile yok malesef.Emre,senin okulu bırakma meselene gelince okulu bırakacak olsaydım ben bırakırdım.Yeni sistem ve hocaların tutumu en çok beni yıpratmştr heralde.Ama bence kimsenin umrunda olmayacaktır okulu bırakman senin aksi tutumda bulunup daha çok çabalaman gerekiyor.Çözümü hocalarda arayacaksan bırakman eniyisi olur ama bu gideceğin heryerde aynı olacaktır.Bence kendine dönüp senin neler yaptığını sorgula bu senin daha iyi karar vermeni sağlar.Ben öyle yaptım ve hala devam ediyorum
06-07-2007
Belirtilmemiş

Dediklerinizde haklısınız Ayşe Hanım,tabii bu iletişime geçme mezun olan kişiyede bağlıdır bence ve okul döneminde hocalarla tutulan sıcak ilişkilere..Mail adresinizi aldım.Gerçi bu sene haftanın 3-4 günü ben okul dışında olacağım ama olabildiğince etkinlikleri size bildiririm ve bu sayfadan arkadaşlarla duyurmaya çalışırız.Sağlıcakla kalın..
05-07-2007
Merve KIRŞEHİRLİ
Özel Eğitim Uzmanı

Bende ankara üniversitesi mezunuyum. ben de mezun olduktan sonra üniversiteyle bütün ilişkinin kesilmesinden dolayı üzgünüm .özellikle öğretim görevlileriyle hiç iletişim kuramıyoruz. her şey mezun olmakla bitmeyip yeni başlıyor. karşılaştığımız bazı problemlerle ilgili danışmak yardım almak istiyorum ama bu konuda açık bir kapı bulamıyorum. Bülbin hoca`nın katıldığı bazı seminerleri ve çalışmalarını başkalarından duyuyorum genellikle de zamanını çoktan geçirmiş oluyorum. arkadaşlar seminer veya etkinliklerden haberi olanlar diğerlerine bildirsin. ayşe talçın
03-07-2007
Ayse YALCIN
Özel Eğitim Öğretmeni

Ben henüz son sınıfa geçmiş öğrenciyim Ayşe hanım ama son bu yıl son sınıfta olan arkadaşlarımızın iş arama sürecinde bizde bilgi alışverişinde bulunduk.Bu sebeple fiyatlar hakkında az çok fikrim var.Ankarada özel eğitimci çok olduğu için kurumlar maksimum 2 milyara çıkıyor.Yoksa genel olarak 1.500-1.800 arası. Ama bu sizin tecrübenizlede doğru orantılı.Ne kadar güzelki 4 yıllık tecrübeniz var.Umarım birazda olsa yardımcı olabilmişimdir.Saplıcakla kalın..
02-07-2007
Merve KIRŞEHİRLİ
Özel Eğitim Uzmanı

ankarada ozel bır egıtım merkezinde çalışıyorum.4 yıldır çalışıyorum.küçük adımlar ve pecs sertifikam var.ankaradaki ücretlerden haberiniz var mı?
02-07-2007
Ayse YALCIN
Özel Eğitim Öğretmeni

merhaba,ankara üniversitesi son EBFlilerdenim.özel eğitim bölümünün 2000 yılındaki ilk mezunlarından biriyim.hocalarımıza laf etmeyin.evet,teorik ağırlıklı eğitim alıyor olabilirsiniz ama hayat boyu içinizden atamayacağınız bir karakterle mezun oluyorsunuz.idealist ve araştırmacı,yeniliklere açıklığı öğrenmiş olarak ayrılıyorsunuz.inanın diğer üniversitelerin benzer bölümlerinden mezun olanlar bizim kadar olmuyor.gerçi idealist olarak yetişince de gerçek yaşamda daha fazla hayal kırıklığına uğruyorsunuz.ama içinizdeki meslek aşkı kolay kolay sönmediğinden,o ateşi yeniden yakabiliyorsunuz.fakültede geçirdiğiniz her anın değerini bilin.bülbin hn.,gönül akçamete hn.,gönül kobal,sema kaner,tevhide hn,pınar hn,funda hn ve bütün hocalarıma teşekkür ediyorum.halen ne zaman başım sıkışsa bana yardımcı olmaya çalışıyorlar.arkadaşlar Ankara Üniversiteli Eğitim Bilimleri Fakülteli olmak bir ayrıcalık,özel eğitimci olmak bir mutluluk.elinizdeki hazinelerin değerini bilin.
28-06-2007
Dilek ÖZCAN
Özel Eğitim Öğretmeni

Ben de AÜ EBF mezunuyum. Halen çalışıyorum. Emekliliğe 4 yıl var :) Burayı tesadüf keşfettim. Sizlere girişimci olmayı öneriyorum. benim gibi emekliliğin yaklaşmasını beklemeyin. Özel eğitim kursu ya da okulu açmak için çalışmalarım var. Özel eğitim ve zihinsel engelliler öğretmenine ihtiyacımız var. Arzu edenler arcamadan@hotmail.com amesajlarını bekliyor, sizlere başarılar diliyorum. Emreye not: hesabını iyi yap, hedefi düşün,kararını sonra ver...
12-06-2007
Ali ARCA
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

hocalarn tutumu derken neyi kastettiğini bilmiyorum ama iki senedir beni olumsuz etkilicek herhangi bir tavırla karşılaşmadım.bilmiorum belkide seni bireysel tutumları rahatsız edio ama emin ol yardım için kapılarını çaldığında geri çevirmicek olanlr var aralarında.biçoğu alanında isim yapmış insanlar ve kendini gerçekten geliştrmek istiosan bence bunu bi şans olarak gör.biraz daa düşün.karar vermekte acele etme.
12-06-2007
Tuğba Gonca YAVUZ
Özel Eğitim Öğretmeni

Emre her üniversitede hatta her bölümde tutumundan rahatsız olacağın hocalar mutlaka olacaktır. Ama tutumlarından ne kadar rahatsız olursak olalım gerçekten birçoğu çok tecrübeli ve kaliteli hocalar. Bu kadar iyi ve gelişmeye açık bir bölüm bulmuşken bence bırakmayı düşünme. Kimbilir belki birgün o tutumundan rahatsız olduğun hocaların yerinde sen oturursun;) Birazcık sabret.
12-06-2007
Esra ARIN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Okulu bırakmanda bu bölümü isteyerek seçmemiş olmanda bir etmen.Yaşın kaç bilmiyorum ama Türkiye şartları gün geçtikçe zorlaşıyor..Bana kalırsa manevi ve maddi doyumu olan bu alanı bırakmak için tekrar düşün derim,acele etme.Yanlıızz gerçekten yapamayacağını düşünüyorsan o çocuklara ilerde faydadan çok zararın olur..Okulu ama 4 ama 5 yılda illaki bitirirsin.Sağlıcakla kal..
11-06-2007
Merve KIRŞEHİRLİ
Özel Eğitim Uzmanı

emre kaçıncı sınıfsın? ve ne gibi olumsuz etkiler bunlar daha açık bilgi verirsen belki yardımcı olabiliriz.. Ama şunu belirtmeliyimki Ankara Üniversitesi özel eğitimim bölümü iyi eğitim vermesine rağmen teorik bilgiye daha ağırlık veriyor,biraz daha pratik yapma (uygulama) şansımız olsa bazı şeyler havada kalmıcak belki.Bu seni olumsuz etkiliyor olabilir fakat bunun nedeninide hemen söyleyeyim bildiğin gibi biz eğitim bilimleri fakültesiyiz,kurulduğu ilk yıllarda akademisyen yetiştirmeye yönelik eğitim veriliyordu daha sonra öğretmen,eğitmen yetiştirmeye yönelindi.Bunun etkileride hala var.Hocaların breysel tutumlarıysa seni rahatsız eden unutmaki her okuld bu mevcut.Yinede Türkiye'de özel eğitimi geliştiren bu işe ilk gönül veren hocalarla çalıştığımız için şanslıyız.
11-06-2007
Merve KIRŞEHİRLİ
Özel Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 815 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

2 gün önce

Sude A.
Sosyolog

Bugün

Kapgan S. K.
Okul Müdürü

2 gün önce

Rabia C.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

2 gün önce

Özge K.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

2 gün önce

Pınar B.
Uzman Öğretici

İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

EÇOP'ta MEBBİS Yıl Sonu Değerlendirme İşlemlerini (RAM Evrakları Gönderim) Hızlıca Yapın!