Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

ALT ÖZEL SINIF PLANLARI

MRB BU ENE İLK DEFA ALT ÖZEL SINIFTA ÇALIŞACAĞIM ELİMDE YETERLİ VE DÜZENLİ BİR PLAN YOK. MESLEKTAŞLARIMDAN YARDIM BEKLİYORUM. ALT ÖZEL SINIF YENİ BAKLICAKLAR OKULA 1. SINIF OLUYOR GALİBA YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM:)
08-09-2007
Fatma ÖZKAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
11 Yanıt
Değerli arkadaşlar yazılanları okuduktan sonra benim planları çöpe attım. Uyguladığınız planların nasıl yaptınız ve örneklerini bekliyorum.Teşekkürler.
30-09-2007
Bülent AYTEKİN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

YA TAM BİŞEY YAPILMIYOR BİZ GECEN SENE BİRAZ MÜFRADATA UYDUK GELEN MÜFFTİŞLER BEPE ÖNEM VERİYO
22-09-2007
Sibeliz DAĞLI
Özel Eğitim Öğretmeni

murat hocam 2 tane ikinci sınıf öğrencisi, 2 tane üçüncü sınıf öğrencisi, 2 tane beşinci sınıf öğrencisi, 1 tane sekizinci sınıf, 1 tane altıncı sınıf, 2 tane 7. sınıf öğrencisi var sınıfımda nasıl sadece 4. sınıf planı uygulanabiliyor anlayamadım.
22-09-2007
Zerrin KILINÇ
Özel Eğitim Öğretmeni

Arkadaşlar artık Ünitelendirilmiş yıllık planların özel eğitim de istenmediğini dsüşünüyorum.En azından çalıştığım yerde hiç bir okulda kalmadı herkes BEP planı yapıp uygulamakta.
21-09-2007
Cuma KOCAKAYA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

arkadaşlar çok teferruhatlı yazmış ama alt özel sınıf mantıgı meb. de normal programın seyreltilmiş hali olarak uygulanıyor. bunun idealist kısmını saymayacak olursak 4 sınıf ünitelendirilmiş yıllık planını alıyosun ve uygulamaya başlıyosun 1 tane zümre yapıyosun bu plana uygun ölçü aracı oluşturup bide bep yazıp uygulamaya başlıosun ama sınıf nede olsa 1. yada 2. kademe olarak ayrıldından sınıfında aynı perf. sahip öğrenci olmucaktır burada model olucak 1 çocuk olmassı için dua etmeye başlaman gerekiyor notlarıda çocukların sınıf grubuna göre veriosun... açıkcası çalıştığın okuldaki idareci ve müfettişlerde alanla alakalı bilgisi olmadından gerisi senin ikna kabiliyetine kalıyor...
21-09-2007
Murat TASOVA
Eğitim Uzmanı

3. planlara gelince öncelikle performans kayıt çizelgelerini doldurmanız gerekiyor. ve bunları takiben esnek bir yıllık plan yapmak. ben geçen bunlara ek olarak haftalık planlarla takip ettim. her dersten haftalık hazırladım ve değerlendirme çizelgeleri ekledim. ancak bu yıl sadece ay ay belirtilmiş yıllık ve günlük hazırlayacağım. çok esnek ve basit olacak. Çünkü geçen yıl hiç bir hazırladığım planı kullanamadım. 4. Yani anlayacağınız arkadaşlar nasıl işlevsel ve kolay hale getirirseniz sizin için en iyisi. Tabi birde idarecilerin tutumuna bağlı sizden ayrıntılı diğer öğretmenlerin şu internetten hazır bir şekilde indirdikleri planlardan isteyebiliyorlar. :( malesef o zamanda iş ikna yeteneğinize kalıyor. Yada yapmak zorunda bırakılıyorsunuz. kolay gelsin hepimize
21-09-2007
Zerrin KILINÇ
Özel Eğitim Öğretmeni

bunlara dikkat edelim. 1. öğrenci size gelmeden önce hangi sınıfta ise o sınıftan devam ediyor sadece şubesi değişiyor örneğin öğrenci 2-c sınıfını okuyacaksa bu yıl size geldiğinde sınıfı 2. sınıf şubesi ise okulda olmayan şube diyelim D şubesi yoksa çocuğun sınıfı sınıf listesine ve karnesine 2-D yazılıyor. 2. öğrenci hangi sınıftaysa o sınıfın derslerinden not veriliyor. yani 6. sınıf öğrencisi varsa not defterine, çizelgeye, karneye 6. sınıf dersleri yazılıyor. Ancak sadece ana dersler işleniyor. türkçe, mat, sosyal, resim, müzik vb. ingilizce tarih gibi derslere sadece not veriliyor ve 2 vermek zorundasınız.
21-09-2007
Zerrin KILINÇ
Özel Eğitim Öğretmeni

Not defterinizi mutlaka idareden alın. Yapılan en büyük hata eğitilebilirler programındaki derslerden not vermek. Notlar sadece prosedür unutmayın. Çocuğun akranları okudukları sınıflarda hangi dersleri görüyorsa karnesinde o derslerden not alır.(Görmese de ingilizce, bilgisayar...vb.dahil.) Prototip bi BÖP örneği yok. Alacak olduğunuz performanslara göre kendiniz yazacaksınız. Kolay gelsin.
18-09-2007
Dilek ERDİNÇ
Özel Eğitim Öğretmeni

Öncelikle "Alt Özel" ifadesi için çok mücadele ediyoruz haberiniz olsun:) Çocuklar içinde bir kastlaşma ve aşağılama ifadesidir diyerek ÖZEL EĞİTİM SINIFI ibaresini kullanıyoruz bilginize. Özel Eğitim Sınıfına yeni başlayan çocuk normalde rapor almasaydı kaçıncı sınıfta olacaksa o sınıftan başlıyor. Yani 2. sınıfta yönlendirme alarak size gelen öğrenciyi yine 2. sınıf olarak alacaksınız. Planlarınızda ana kaynağınız yani müfredatınız Eğitilebilirler Programı. Buna da bağlı bulunduğunuz RAM' dan ücretsiz ulaşabilirsiniz. Yıllık plan yerine BEP, günlük plan yerine BÖP uyguluyorsunuz. (Ben bunun için sınıfımda seviye grupları oluşturdum her gruba BÖp hazırlıyorum)
18-09-2007
Dilek ERDİNÇ
Özel Eğitim Öğretmeni

bende yeni başlayacagım , arkadasların isteklerine katılıyorum
17-09-2007
Selim Murat DÖNMEZ
Sınıf Öğretmeni

valla benmde yenı basladım bılgısı olan lutfen benımlede bılgılerı paylassın mail atarsanız sevınırım
11-09-2007
Semih IŞIK
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.

İş Arayanlar

iş arayan 574 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

İbrahim Y. S.
Özel Eğitim Uzmanı

Dün

Musa E.
Okul Müdürü

Bugün

Hüseyin M. Ü.
Odyometrist

Bugün

Buse Ö.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Dün

Furkan A.
Beden Eğitimi Öğretmeni

Kullanıcı Görüşleri...