Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

657 mi Rehabilitasyon mu?

Herkese selamlar.Arkadaşlar belki aramızda benim durumumu yaşamış birileri vardır,ben SHCEK'te 657 tabi bir psikologum ve ekonomik/kurumsal nedenlerle istifa edip özel bir reh.mer'nde çalışmayı düşünüyorum.Çok cazip bir teklif geldi ve o gün bugündür huzursuzum,bu konuda tavsiyesi olan varsa..Lütfen..rica etsem..allah aşkına..
30-04-2007
Birkan ALP
Psikolog
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
10 Yanıt
bir dönem uzun uzun ve huzursuzca yaşadığım bu gel-git'i, belki de memur çocuğu olmanın verdiği bir arayış neticesinde,657 kazandı.bu süreçte, benden görüşlerini esirgemeyen tüm dostlara teşekkür eder, azıcık aşım kaygısız başım der, selam eylerim. Birkan ALP (SHCEK gaziantep)
21-05-2007
Birkan ALP
Psikolog

merhabalar ben 2 sene özel eğitim merkezinde görev yaptım. ayrılma aşamasında sorumlu müdür olarak çalışıyordum. o dönemde kpss ye girdim ve hiç düşünmeden istifa edip 657 ye tabi memur olarak görevime başladım. maddi kazancım o zaman için yarı yarıya düşmüştü ama rahatlık açısından memur olmak çok güzeldi. hele bir de özel eğitimde sürekli rant kavgası ve iş ile yöneticiler arasında gitgellerin getirdiği stres faktörü ele alınırsa şuan çok huzurluyum. ama bir şey varki bu huzur asla o zamanlardaki mutluluğu vermiyor. o da yaptığınız en ufak bir çabanın karşılığını almak ve her gün evinize birşeyler yapabilmiş olmanın ve mesleğinizi yapmanın huzurunla geri dönmeniz. Keşke memur olarak çalışırken de aynı tadı alabilsek.
21-05-2007
Aze YESİL
Psikolog

Selam ben 15 yıldır özel eğitime hizmet veren biri olarak özel eğitim de yaşanan sorunları ve durumun iyi bir gözlemcisi olduğumu düşünüyorum . 657 Nin tartışmaya açık yönleri çok ancak özel sektör de rant kavgası öyle şeylere sahne oluyor ki zaten çok zor durumda olan insanların emeklerinin boşa geçmesi beni düşündürüyor.Devlet sektöründe olup kendini geliştirerek çevrene yardımcı olunması taraftarıyım.
21-05-2007
Nevin ÇİFTÇİ
Eğitim Uzmanı

SHCEK'e geçmeyi düşündüğünüz arkadaşınız şu an hangi kurumda ve hangi pozisyonda çalışıyor bilemiyorum vo dolyısıyla bu konuda bir kıyaslama şansım yok, ama,SHCEK'i kısaca tanıtmak gerekirse ya da onu birşeye benzetmek gerekirse herhalde en çok TRT'ye benziyordur.yani anladığınız üzere Siyasal İktidarın tam bir oyuncağı durumunda.Evet kutsal ve onurlu bir iş yapıyorsunuz SHCEK'te ama, o kadar liyakatten uzak ve siyasi kadrolaşma ile başa gelen (özellikle İl Müdürlükleri) insanlar var ki (çoğu da imam hatip kökenli),ister istemez kendinizi ciddi bir siyasi atmosfer içerisinde görüyorsunuz.buna rağmen, Sağlık Bakanlığında da çalışmış birisi olarak, çalışma ortamı ve mesleki saygınlık açısından SHCEK'in daha iyi olduğunu düşünüyorum.Ekonomik olarak MEB'den farklı değil,yatılı kuruluşlarda nöbet var,ve en önemlisi SHCEK'te aydın ve onurlu meslek elemanlarına ihtiyaç var.kolay gelsin.
03-05-2007
Birkan ALP
Psikolog

diyar beye katılıyorum bende 5 yıldır özel eğitimde çalışıyorum ve artık devlete özellikle sağlık bakanlığına geçmek istiyorum.çünkü maalesef özel eğitimde özel eğitim uzmanı gibi çalışmamaız isteniyor,alanımızın gereklerini tam olarak yerine getiremiyoruz ve kendimizi geliştirme şansımız çok az.atamaları bekliyorum,1 dakika daha özel eğitimde durmak itemiyorum,benim seviyemde olmayan patronlarla,bir türlü derdimizi anlatamadığımız velilerle uğraşmak bir yere kadar.özel eğitimde çalışmak isteyen iyi düşünsün(bir kaç tane iyi model kurum var ama okadar azki..)
03-05-2007
Volkan DEDE
Psikolog

birkan bey ben 657 de çalışıp asaleti aldıktan sonra istifa ettim. bir süre özelde çalıştıktan sonra yeniden 657 ye tabi oldum. ilk yerden istifa edip yeniden 657 ye dönme amacım yaptığım işle ilgili olarak kendimi gerçekleştirebileceğim uygun yeri bulmamdı. rehabilitasyonlarda bunun gerçekleşeceğini düşünmüyorum. gerçi ilden ile farklar var ama rehabilitasyonlar ayrı bi problem. psikolog olmamıza rağmen bize genelde özel eğitimci rolü biçilmesi en büyük sorun. özel olsun kamu olsun her yerde en önemlisi çalışma koşulları, senin işine gösterilen önem ve kimsenin senin yapacağın işle ilgili ahkam kesmemesi. ekonomi çok büyük sorun değilse en önemlisi iş yerindeki huzur.
03-05-2007
Diyar OĞUZSOY
Psikolog

birkan bey shcek"de olduğunuzu yazmışsınız ve ayrılmak istediğinizi,bi arkadaşım shcek e geçmeyi düşünüyor ama pek bilgi sahibi değiliz çalışma ortamından ve ekonomik boyutundan.sorduğunuz soruyla ilgili bende rehabilitasyondan 657"ye geçtim şimdi yaptığım iş biraz daha rahat ama aldığım ücret eskisine göre %40 daha az,kendi fikrim rehabilitasyonların sonunu iyi görmüyorum çünkü devlet mutlaka yeni düzenlemeler yapacak ülke çapında özel eğitimi giden aylık ödemeler gerçekten çok fazla,yinede iyi bi araştırma yap shcek le ilgili bilgi verirsen sevinirim.iyi çalışmalar
03-05-2007
Ali DEMİR
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Ben rahabilitasyon merkezinde çalışıyorum ve memnunum şuan rehabilitasyon merkezlerinde rehber öğretmen ve psikolog sıkıntısı yaşanıyor mezunlar devlete kolay atandıkları için bu sıkıntı aşlamıyor rehabilitasyonmerkezlerindeki çocuklarında psikologlara ihtiyacı var işin farklı boyutlarınıda düşünmek gerekiyorbence
03-05-2007
Ezgi KABA
Sosyolog

bende adalet bakanlığında çalışıyorum. senin yaşadığın durumu az çok anlıyorum. ben yeni memur olduğum için istifa edemiyorum. asaletim onandıktan sonra bir dakiki bile durmayacam. devlet dairesinde hakkatten pek kale alınmıyoruz. ne yaparsak yapalım en ufak bir taktir bile yok. mine hanıma katılıyorum özel sektörde yoruluyoruz ama yinede karşılığını az çok alıyoruz. biz onların şartlarına değil onlar bizim şartlamızı kabul ediyorlar yani her yönden avantaj. bende bekliyorum en kısa zamanda bende basacam istafa dilekçesini
03-05-2007
Bekir YAVUZ
Psikolog

Ben de mesleğe 657'ye tabi olarak başladım...5 yıl sonra istifa ettim ve hiç pişman olmadım... Devlet memurluğunun tabi ki kendi içinde avantajları var ama ne uzuyorsunuz ne kısalıyorsunuz...Çalıştığınız hep havada kalabiliyor...Mesai arkadaşlarınızın bir kısmı yan gelip yatarken sizin hazırladıklarınıza imza atabiliyor ve işi beraber yaptık olabiliyor...5 yıl öncesine geri dönüp düşündüğümde diyorum ki iyi ki istifa etmişim...Yoruluyorsunuz ama karşılığını da alabiliyorsunuz...Belli bir süre sonra da aranan meslek elemanı haline geliyorsunuz...Bu aşamadan sonra kurumlan size şart sunamıyor, siz şartlarınızı sunuyorsunuz...Sözün kısası istifa ettim, pişman değilim:)))Bi daha olsun gene ederim...:)))
03-05-2007
Mine AKTAŞ
Psikolog

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 584 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Kadir K.
Psikolog

Dün

Şeyma O.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Sümeyye Ç.
Sosyal Hizmetler

Dün

Aleyna Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Bugün

Ezgi N. S.
Çocuk Gelişimcisi

İş mi Arıyorsunuz?

İşinizden memnun değil, daha iyi bir iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.