Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

4+1 zedeler

muğladan yazıyorum ve diğer illerdeki uygulamayı merak ediyor öğrenmek istiyorum.4+1 genelgesi ilk olarak temmuz yında elimize geçti ama bilgilendirma tarzı bir yazıydı. acilen tamamlanmasına yönelik ilk yazıyı 22 eylül de aldık ve bu yazıdada herhangi bir cezai işlemden söz edilmiyordu. kasım itibarı ile ödeneği durdurdular ve tamamlamayan kurumlara ödeme yapmadılar. ben kasımdan beri düzenli alıyorum ama öncesi ile ilgili muğla ssk araştırma yapıyordu. ödenen paraları geri alacaklarını söylüyorlardı. ilk tebliğ tarihi önemlidir dioyrlardı. inanmamıştık. yani bu tamamen sos.hizm.in yanılgısı ve ihmali olduğu halde kabak bize patladı. ödenen ücretler geri alınıyormuş.bilginiz var mı...benzer olaylar yaşanan iller var mı? yardımcı olup bilgi verirseniz sevinirim. iyi çalışmalar.
04-04-2005
Belirtilmemiş
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
6 Yanıt
EVET. AVUKATIN DA BANA SÖYLEDİĞİ BU SAYIN İZÇEM YETKİLİSİ. AMA MUĞLADA BU AY ALACAKLARINI ÖDEMİYORLAR KURUMLARIN.DAHA ÖNCEKİ ÖDEMELERE MAHSUBEN.YALNIZ ÖNEMLİ KONUYU ATLIYORLAR. BİZ SADECE VELİLERİN SSK ÜCRETLERİNİ ONLAR ADINA ALAN ARACILARIZ. BİZİM ALACAĞIMIZ VELİLERİN HESABINDAN KESİLEMEZ. AMA İŞTE SORUN DA ŞU Kİ BUNU KABUL ETMİYORLAR. YANİ İLLAKİ DAVA YOLU GÖRÜNÜYOR. SELAMLAR. TEŞEKKÜRLER.
15-04-2005
Belirtilmemiş

o danıştay kararı başka bir konu için,sizin sorununuzu çözmez.geri ödeme konusunda yapabileceğiniz tek şey şu olabilir.ödemezsiniz,zaten ödenek size ödenmiyor, yasal olarak veliler alıyor ödemeyi,onlardan geri alsınlar.Unutmayalım ssk ödeneklerine icra konamaz.

 

15-04-2005
Belirtilmemiş

haziranda ankaradan çikan yaziya göre kurumlar yaziyi aldiktan sonra 1 ay içinde zorunlu personeli tamamlamalilarmis biz agustos 2004 için geri ödeme belirlendi. elemanýmýz olmadigi için eylül 2004 odemesini alamadik.karardan faks alabbilirmiyiz. izmit geri ödeme için faizini hesaplayarak ankaradan gelecek ödeme emrini bekliyor. tel:02622293159
14-04-2005
Belirtilmemiş

eğer bu kararı ulaştırabilirseniz çok sevinirim. ankaradaydım avukatlık bürolarını talan ettim..ssk nın geri ödeme almasının mümkün olmadığı çok net ortada. ama yasal dayanak bulamıyorum..teşekkür ederim.
11-04-2005
Belirtilmemiş

cp li çocuklara okullarımızda eğitim vermemizin illegal olmayan bir boyutu söz konusu mu? bugun sosyal hizmetler il müdürlüğü cp li çocuklarımızı listemizden çıkartmış, buna hakkı var mı? yeni yönetmelikte bunula ilgili bir bilgi yok, bizlerden rapor fotokopisi istenmesi ne kadar yasal ve ne kadar doğru, bu sorun sadece emekli sandığını ve ssk' yı ilgilendirmez mi?
06-04-2005
Belirtilmemiş

Sizin konunuzla ilgili alınmış bir danıştay kararı var. Karar şu an yanımda değil ama isterseniz size fax ile gönderebilirim işnize yarar mı onu da bilmiyorum ama.
05-04-2005
Belirtilmemiş

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 635 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Melike N. D.
Uzman Öğretici

Dün

İrem E.
Eğitim Koordinatörü

3 gün önce

Fatma Z. Y.
Psikolog

Dün

Dilya M. J.
Dil ve Konuşma Terapisti

3 gün önce

Melissa A.
Sosyal Bilgiler Öğretmeni

İş mi Arıyorsunuz?

Başka bir şehire taşınmayı düşünüyor, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...