Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

2006 KPSS 1-2 Temmuz'da yapılacak 10.03.2006

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), 1-2 Temmuz 2006 tarihlerinde 81 il merkezi ile Lefkoşa’da gerçekleştirilecek. 2006-KPSS/1 Sınavı’na başvurmak isteyen adaylar, 27 Nisan-10 Mayıs 2006 tarihleri arasında KPSS başvuru merkezlerinden
2 YTL karşılığında sınav kılavuzunu satın alabilecekler. ÖSYM tarafından yapılacak 2006-KPSS/1 sınavında en az lisans mezunu ya da lisans programlarından mezun olabilecek durumda olmak şartı aranacak. Sınav, 1-2 Temmuz 2006 tarihlerinde 2 gün boyunca 4 oturum halinde gerçekleştirilecek. Ortaöğretim ve önlisans mezunları ile bu öğrenim düzeylerinden mezun olacaklar ise 17 Eylül 2006 tarihinde 81 il merkezi, 70 ilçe merkezi ve Lefkoşa’da yapılacak 2006-KPSS/2 Sınavı’na girebilecek.

10-03-2006
Cesur CEYLAN
Sosyal Hizmet Uzmanı
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
33 Yanıt
erden bey çok teşekkür ederim. en yakın zamanda size ulaşmaya çalışırım. görülüyorki tercih yapmamak bir hata.iş yaşamınızda da başarılar diliyorum.
01-05-2006
Hamdi DEMİREL
Sosyal Hizmet Uzmanı

askerdeyken memurluk hakkı kazanıp da başvuruları reddedilen shu veya başka meslek elemanı tanıdığı olan varsa bizim açtığımız davalar emsaldir. ve bu davaları avukat tutmadan kendimiz açtık. sadece dava masrafı 95 ytl. bu konuda bilgi almak isteyenler erdendede@gmail.com dan bana ulaşarak bilgi alabilir.herkese sonsuz saygılar ve sevgiler....
01-05-2006
Erden DEDE
Sosyal Hizmet Uzmanı

fatih bey ilginize teşekkür ederim umarım herkes sizin gibi duyarlı olur. ben zaten şu an askerdeyim ve sınava girip tercih de yapmayı düşünüyorum zaten. eğer bu durumdan dolayı mağdur olacağını düşünen arkadaşlar varsa lütfen bunu kendi meslektaşlarına yığıp sonra asıl sorumlu olan ösym ve milli eğitim gibi kurumları unutmasınlar. herkesi empatik olmaya çağırıyorum. herkese sevgi ve saygılar.
30-04-2006
Hamdi DEMİREL
Sosyal Hizmet Uzmanı

"..askerlik durumu olanlar lütfen tercih yapmasın.. kndisinden sonra gelenlerin önünü kapatıyor... sonucta klavuz belirtiyor herşeyi.. okuma-yazmamız da var... bunu idrak etmemiz lazım.. umarımbi dahaki sefere bu şekil hatalar yapılmaz.." seyhun arkadaşım, ben askerdeyken -01 Nisan 31 Mart- ve KPSS 2004 girmişsem tabiiki tercihimi de yapacağım. Aynı okuldan mezun olduk ben de shu yum. anayasa nın 72, maddesi açıktır " MADDE 72 - Vatan hizmeti, her Türkün hakkı ve ödevidir" ben de bu görevimi yerine getirirken diğer haklarımdan mahrum bırakılamam. KPSS yerleştirmelerinde puanım ve mesleğim bana bir kurumda çalışma hakkı sağlamıştır. Bence vatan görevi buna engel olmamalıdır ve inanıyorum ki engel olmayacaktır ve ben görev yerimde çalışmaya başlayacağım. HAK VE EŞİTLİK kavramlarını benimseyemeyenler bencillik gafletine düşerler...lafım okuma-yazma bilip de atıp tutanlara...saygılar ve sevgilerle..
29-04-2006
Erden DEDE
Sosyal Hizmet Uzmanı

teşekkür ederim:)
28-04-2006
Cesur CEYLAN
Sosyal Hizmet Uzmanı

evet
28-04-2006
Hasan KIR
Sosyal Hizmet Uzmanı

kpss3 puanı bizim için geçerli olan puan türü
28-04-2006
Fatih KOCYİGİT
Sosyal Hizmet Uzmanı

madem öyle bende askere gidiyorum abi ozaman nasılsa mahkeme sonucu atama oluyomuş hem askerlik çıkar aradan, baksanıza klavuzda diyorki: eylüldeki sınav sonuçları (önlisan ve ortaöğretim) açıklandıktan sonra B grubu tercih klavuzu yayımlanacak. Atamalar haliyle 2007 ye sarkacak :) amma sancılı işmiş ya. Birde KPSSP1, KPSSP2, :KPSSP3, :KPSSP4 diye paun türleri var ve hepsinin testlerdeki ağırlıkları farklı ben şimdi en çok hangisine çalışacağım bilmiyorum çünkü klavuz A grubu atamalar için hangi testlerin ne oranda önemli olduğunu belirtmiş ama B grubu için böyle bir açıklama yok, şimdi ben GY testinemi GK testine mi ağırlık vereceğim bunun cevabını bilen var mı? Şu da olabilir bizim kadrolarda bakanlıklar KPSSPİ? kaç puan türüne göre atıyolar? Bilgisi olan biz SHU adaylarını aydınlatırsa sevinirim...
28-04-2006
Cesur CEYLAN
Sosyal Hizmet Uzmanı

ayrıca sayın HAMDİ DEMİREL ,bir takım bu konulardaki bilgisi yoksun insanların anlamsız ve gereksiz yazılarına bakıp askerdeyim diye terch yapmamamazlık yapmayın.. yukarıda belirttiğim nedenlerden dolayı bu senin ve senin gibi diğer bütün askerlerin hakkıdır. daha ayrıntılı bilgi için memurlar.net, adalet.gov.tr, şimdiye kadar alınmış idare mahkeme kararları ve en son örnek olarak yaklaşık iki ay önce shu. gökhan birgin arkadaşımızın kazandığı mahkeme kararını sana örnek gösterebilirim.sana hayırlı teskereler.
28-04-2006
Fatih KOCYİGİT
Sosyal Hizmet Uzmanı

""""ASKERDE OLANLAR TERCİH YAPMASIN , BU HATALAR TEKRAR EDİLMESİN,İNSANLARIN ÖNÜNÜ KESMEYİN NE DEMEK""""... evet bi konuda haklısın bunu insan neresiyle okursa okusun aynı şeyi anlar.. yok öyle salak saçma şeyler yazıp insanlar beni yanlış anladı demek.bırak bu cehaleti.sen danıştayın bu konu hakkındaki kararını biliyormusun .bu oybirliği ile alınmış bir karardır. ve ne der biliyirormusun. sanmıyorum.bakanlıklar memur alımında askerlik şartı arayamaz . işte bu kadar kesin. burada askerde olanların yaptığı başvurular tamamen yasal fakat bakanlıklar bu maddeleri koyarak yasadışı iş yapıyorlar.algılayabildin mi ..ne yazık ki yine sanmıyorum okul yıllarından beri yaptığınız bu provakatorlüğü bırak artık ...yazdıklarındaki hakaret cümlelerinide(nerenle okuyosun) sana yakıştıramadım diyemeyeceğim ama ne yazık ki diyemiyorum
28-04-2006
Fatih KOCYİGİT
Sosyal Hizmet Uzmanı

seyhun haddini bilerek konuşacaksın... eğer kendi yazdıklarına cevap verilmesine tahamülün yoksa yazı yazma...bilmediğin konularda yorum yapma.... seni ilgilendirmeyen konularda ukelalık yapma...senin yazdıkların çok açık anlaşılıyor bende çok iyi anladım merak etme..benim derdim senin gözünden at gözlüğünü çıkarmaktı anlayabildiysen ne mutlu bana ama sanmıyorım...eğer bişey yazacaksan veya bi konu hakkında bi yorum yapacaksan ilk önce yazdığın konuyla ilgili güzel bi araştırma yap ,olayın doğrusunu öğren ya da bilmiyosan sor aydınlatalım . böylece insanlara ne yanlış bilgi verirsin nede onları yanlış yönlendirirsin.
28-04-2006
Fatih KOCYİGİT
Sosyal Hizmet Uzmanı

ya fatih biladerim.. özür dilerim ama nerenden okuyup anlıyorsun yazdıklarımı.. dediğin gibiyse ne güzel işte.. ya o değil paranoyak ettiniz insanı... ben ne diyorum sen ne diyorsun... eger oluyorsa ne güzel işte adına sevindim.. eger olmuyorduysa üzülürdüm.. hems enin için hem de o yere atanamayan başka bir shu için... bunu yazmakta ne gibi bir problem var da bana laf yetiştiriyorsun.. anlamsız ve manasız bir şekilde.. allah için bırakın şu at gözlüğüyle bakma işini.. okul bitirdiniz, koca adamlar oldunuz hala aynı kafa yapıdasınız.. :)
27-04-2006
Seyhun AKAR
Sosyal Hizmet Uzmanı

Bütün psikolog, özel eğitimci,ve diğer uzman sitelerine bakıyorumda,meslektaşlarının maduriyetlerinden bu denli haz duyan, SHU"ları dışında kimseyi göremiyorum..Atananlar atanamayanlar,o atanmış ben niye atanamadım kıskançlığı..Okul dönemindeykende farklı konularda ama aynı tipler tarzlarını hazine gibi korumaya devam ediyorlar..Bana göre bu tür siteler mesleki anlamda bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı,kişilere yarar sağlama amaçlı tartışmaların yapıldığı forumlardır.Ama bizim meslektaşlarımızdan bunu beklemek hayal olsa gerek..Arkadaşlar birbirimizi iğnelemekten vazgeçip huzur ve destek verelim artık birbirimize.
26-04-2006
Emine ÇELEBİ
Sosyal Hizmet Uzmanı

betül hanım eş durumundan gelirsiniz 3 -4 ay içerisinde. simdiden sınavda basarılr.
26-04-2006
Hasan KIR
Sosyal Hizmet Uzmanı

merhabalar arkadaşlar ben 2004 mezunlarından Betül. ben 2005 kpss döneminde yeni evlendiğim için sınava girmemiştim. 2004 de de kendime göre düşük olduğunu sandığım bir puan aldığım için tercih yapmamıştım. bu seneki sınava gireceğim ancak bazı durumlardan dolayı ankara da kalmam gerekiyor. ankara dışı tayinim olursa eş durumundan aday memur iken ankaraya gelebilir miyim? bu konuda bilgisi olanlar varsa ve benimle paylaşırsa sevinirim teşekkürler herkese kolay gelsin. bu arada erden, fatih ve diğer askerlik durumundan memur olamayan arkadaşlara da kolay gelsin inşallah davayı kazanırsınız.
26-04-2006
Betül Yosunkaya (ALTINIŞIK
Sosyal Hizmet Uzmanı

arkadaşlar şu an ben de kpss ye gireceyim ve ankara deniz kuvvetlerinde yedek subayım ve askerliğim de kasımda bitiyor yani bu durumda ben bazı arkadaşların değimiyle tercih yapmamam mı gerekiyor? tabi ki kılavuz kuralları kapsamında tecihimi yapacağim ve bizim gibilerin durumunda olan arkadaşları kendilerine engel gibi gören arkadaşları biraz daha duyarlı ve empatik olmaya çağırıyorum. buradan şunu söylemek istiyorum lütfen sosyal hizmet nuzmanının kuyusunu kazan veya köstekleyen lütfen bir başka sosyal hizmet uzmanı olamsın zaten bir avuç kadar sayımız bile yokken böyle münasebetler bizi daha da böler. birbirimizi lütfen yapıcı ve geliştirici bir şekilde eleştirelim. herkese saygılar.
26-04-2006
Hamdi DEMİREL
Sosyal Hizmet Uzmanı

seyhun askerdeyken tercih yapanlar kimsenin hakkını yemedi merak etme 29 puanla bile giren varken kimse açıkta kalmamıştır sen üzme tatlı canını .. evet klavuz çok açık şükürler olsun okumamız da var ama sağlık bakalığından bir genel müdürle görüştüğümde tercih yapmamazlık yapmayın bu sizin hakkınız mahkemeyle kesin girersiniz dedi... ayrıca klavuzda sağlık bakanlığı askerlik şartı aramıyo iyice oku istersen diğer bakanlıklar(adalet ve çalışma ve sos. güv. bak)bunu özel şart olarak bildirmiş bizde bunlara tercih yapmadık haliyle okuma yazma bildiğimiz için ....bununla birlikte nisanda askere giden arkadaşlar varsa kesin tercih yapsınlar çünkü bu onların en temel hakkı..en son olarakta kazandığım mahkeme sonucunu forum sitesine göndererek ,seyhun gibi arkadaşlarında haddi olmayan yazıları bundan sonra yazmayacağını umarım.çünkü seyhuna gerekli cevabı vermiş olurum sanırım
25-04-2006
Fatih KOCYİGİT
Sosyal Hizmet Uzmanı

belli bir süre memur olmak için başvuru yapamassınız araştırma yaparsanız iyi olur
25-04-2006
Cesur CEYLAN
Sosyal Hizmet Uzmanı

bence bi şey olmaz.. ağrı nireee izmir nireee walla güzel yeri tutturmuşun arkadaşım... git hemen evrakı metrukeni ver.. :)
24-04-2006
Seyhun AKAR
Sosyal Hizmet Uzmanı

peki arkadaşım ben şimdi shçekte ağrıya atandım ama yeri beğenmedim tayinde yaptıramadım tekrar girdim sınava bu sefer izmire shçeke yerleştim ne olur benim durumum
24-04-2006
Ayda KARALI
Sosyal Hizmet Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...