Otizm


05-10-2019 |

Otizm

Birçok insanda görülebilen Yaygın Gelişimsel Bozukluklar (Otizm) nedir ?

Otizm, başlangıç, evreler ve çeşitleri. 

Birçok insanda görülebilen Yaygın Gelişimsel Bozukluklar (Otizm); Yaygın gelişimsel bozukluklar (Otizm) sosyalleşme ve iletişim gibi çoklu temel fonksiyonların gelişmesiyle oluşan, çeşitli sorunları barındıran ve beş temel bozukluğu içeren psikiyatrik tanılardır. Bu tanılar arasında yer alan bozuklukların en yaygın olanı ve en çok bilineni ise otizmdir. Diğerleri ise Rett Sendromu, Dezintegratif Bozukluk, Asperger Sendromu ve Atipik Otizm olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bozukluklar oluşurken üç dönemi kapsar. İlk dönemlerde sosyal etkileşimde bozulma, sonrasında dil gelişimi ve iletişimde bozulma daha da ilerlediğinde sınırlı ilgi alanı ve davranışların olacağı dönemler şeklindedir. Çocuklarınızda konuşmanın gelişmemesi, ismi ile hitap edildiğinde tepki vermemesi, bazı zamanlarda göz kontağı kurmama, oyuncakları haricindeki eşyalarla ve aktivitelerle takıntılı uğraşma durumu, oyuncaklarıyla ilgilenmeme gibi sosyal davranışları göstermeme durumu gözlemleniyorsa otizm başlangıcı olabilir. Doktorunuzun bu teşhisi koyması ile birlikte tedavi almaya başlamanız gerekir ve bu tedavilerin en önemli ayağı ise eğitimdir. Sabır gerektiren bir dönem sizi bekler. Çözülemeyecek bir sorun olmayan Yaygın Gelişim (Otizm) tedavisi için eğitim almaya maddi gücünüz el vermiyor olabilir. Bu duruma istinaden kurumumuzda yapılacak olan eğitimlerimiz ise devlet tarafından desteklenmektir. Sizlerin sağlığı için çıkılmış bu yolda eğitimlerden ücret alınmaması ile birlikte ulaşım imkânları da sağlanmakta ve ücretsiz olarak hizmetinize sunulmaktayız. Kurumumuzda MEB onaylı Yaygın Gelişim Bozukluğu Destek Eğitim Programları uygulanmaktadır. Bu program otizm spektrum bozukluğu ve asperger sendromu gibi farklı gelişimsel bozukluklar için kullanılır. Kurumumuz buna ek olarak destekleyici, bireysel ek programlar ve hizmetler de sunmaktadır. Yaygın Gelişimsel Bozukluk Destek Eğitim Programlarından yararlanabilecek Gruplar; Otizm Asperger Sendromu Rett Sendromu Çocukluğun Dezintegratif Bozukluğu Başka türlü Adlandırılamayan Yaygın Gelişimsel Bozukluk

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı
Üyelik Gerekli

Yorum yapanları görebilmek ve yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Remsis yayında! Tamamen Ücretsiz!
Remsis tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan web tabanlı bir otomasyondur. MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ olarak kullanmaya başlayın
 • 7/24 Heryerden Erişim
 • Tüm Cihazlarızla Uyumlu
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF, BEP ve diğer formlar
 • Servis Programı
 • Ön Muhasebe ve Faturalar
İş Arayanlar

iş arayan 1254 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Neslihan B.
Psikolog

Bugün

Kübra F.
Psikolog

Bugün

Vecdi K.
Özel Eğitim Öğretmeni

Bugün

Esma B.
Çocuk Gelişimcisi

Bugün

Zeynep P.
Psikolog

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir TAMAMEN ÜCRETSİZ otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin tüm ihtiyacı olan yazılımlar RemSis.net sayfası üzerinden TAMAMEN ÜCRETSİZ olarak kullanabilirsiniz.
TAMAMEN ÜCRETSİZ, hemen üye ol, kullanmaya başla.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • 7/24 Heryerden Erişim
 • Masaüstü, Tablet ve Mobil Uyumlu
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF, BEP ve diğer formların kolayca üretimi
 • Servis Programı
 • Ön Muhasebe ve Futura İşlemleri
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.