Engelli Çocukların Hayallerini Gerçeğe Çevirdi


18-09-2017 |

Engelli Çocukların Hayallerini Gerçeğe Çevirdi

Ryan Weimer isimli kişi, tekerlekli sandalyede olan çocuğunun korsan olma isteği karşısında tüm çocukları da kapsayan bir proje üretti. Weimer, dekorlarla ve yapılarla süslediği tekerlekli sandalyeler sayesinde engelli çocukları olmak istedikleri süper kahramanlara çevirdi.

Her şey Ryan Weimer'ın 3 yaşındaki engelli oğlunun Cadılar Bayramı için korsan olmak istemesiyle başladı. Oğlunun isteğini kırmayan Weimer, projeyi genişleterek tüm çocukları kapsayacak bir proje hâline getirdi. Birçok engelli çocuğun isteklerine uygun olarak dekor ve yapılarla birlikte tekerlekli sandalyeleri yeniden düzenleyen Weimer böylece engelli çocukların hayallerini gerçeğe çevirerek onları hep olmak istedikleri süper kahramanlara çevirdi.

İsteklere göre üretiliyor

Proje için internet sitesi de kuran Weimer, site üzerinden yapılan başvuruları değerlendirerek engelli çocukların isteklerine göre tekerlekli sandalye düzenliyor. Şimdiden birçok çocuğa tekerlekli sandalye üreten Weimer'ın projesi bağışlarla destekleniyor.

Kaynak: http://www.sozcu.com.tr

Fotoğraflar

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı
Üyelik Gerekli

Yorum yapanları görebilmek ve yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.

Rehabilitasyon.com'daki güncellemeleri ve yenilikleri artık Facebook'dan da takip edebilirsiniz