Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Maaaşı

Konuyu Cevapla + Yeni Konu Aç
/ 6
[ 02-07-2011 ] Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Maaaşı

Merhaba arkadaşlar acaba zihinsel engelli öğretmenleri ne kadar maaş alıyor. Milli eitimde ve özelde . Lütfen cevap yazın. Şimdiden Allah razı olsun.

[ 05-07-2011 ] ücret
Sevgili kardeşim;
Devlette işe giriş 9/1 kademeden oluyor ve ilk maaşınız 1.493 Tl. Tabii ki ek ders ücreti dahil değil.
Özelde bu rakam ücret dahil 1.800 dolayında (net) Ama kurumlar daha yukarılara çıkabiliyorlar. Bence rakama değil,bu ödemenin sürekli ve zamanında ödenirliği ile kurumun işlevselliği ve güvenirliğine dikkat edin
[ 05-07-2011 ] özel kurumlar
özel kurumlarda 3bin tlnin altında kimse çalışmaz devlette de ek ders ücretleri diğer branşlara göre yüksektir %25 yıpranma payı alırlar yani tatil olmayan ful çalışılan aylarda 1500 civarı maaş+680 ekders alırlar
[ 14-07-2011 ]
Ben full ek ders alıyorum ama daha 680 hiç görmedim.Haftalık 15 saat ek ders alıyoruz, saati yaklaşık 9.144 liradan hesaplanıyor %25 zamlı hali bu.
[ 14-07-2011 ] BUDUR..
Ben Gülsen KOCA hanımefendiye gerçek rakamları yazdığımda bana ''belli ki kurum sahibisiniz'' cevabı vermişti. Rakamları bilmek için kurum sahibi olmak gerekmiyor,çalışanlar da biliyor. Okul öncesi branşında biri bunları da öğrenmeli ve gerçek cevabı arayanları yanıltmamalı.(tabii ki özel eğitimde çalışıyorsa) İletiniz için teşekkürler.
[ 27-07-2011 ] maaşlarımız
Biz ilkbahar çiçekleri,

Tanrının kanatsız melekleri

Varlığımız size cennet sebebi,

Bize sevgi verenin boşa gitmez emeği.Sevgimiz yalındır bizim,hile,yalan bilmeyiz

Saçımız okşanınca hemen geçer öfkemiz.

Birimiz mongol,birimiz otistik,birimiz kreten,

Böyle olmayı ne onlar istedi,ne de ben.Spastik olabiliriz,asperger,ya da spina bifida.

Aicardi,alexandır,krow the cat,sayarım onlarca daha.

Hepimiz farklıyız ama var ortak bir yönümüz.

Size bağlı geçiyor,iyi kötü ömrümüz.Bize fırsat verince neler neler yaparız.

Siz öğretirseniz eğer,biz öğrenmeye varız.

Kendimize bakarız,size yardım ederiz.

Sizden sonra kalsak ta kimseye yük olmayız.Ellerimiz semaya dua için uzanır.

Engeli olanlara hizmet eden kazanır.

Allah dualarımızı geri çevirmez mutlak

Bize yürek açanlar, yüzünüz hep olsun ak.
NERMİNAKKAN
Bu çocuklar için çalıştığımızı unutmadan,hakettiğimizi alarak ama abrtmadan maaşları gerçekten bilmek isteyenlere söylemek istediğim ŞUDUR.aSGARİ 1600 TL,AZAMİ 2500 TL.
[ 28-07-2011 ] Teşekkürler
Özellikle alan dışında biri alanda çalışmak isteyen yeni bir arkadaşa doğru rakam teleffuz etmediği için girdim devreye.Evet,sizin yazdığınız rakamlar ve olgular doğru.Zaten Bakanlıkta bunu bildiği için denetim yöntemlerini sürekli yeniliyor ve artırıyor.Ama spekülatif rakamlara aldanıp-ağzı yanan öğretmenlerin feryadı da dayanılır gibi değil.Çocuklarda zarar görüyor,öğretmenlerde
[ 28-07-2011 ] maaş
ben 5 yıldır bu alanda çalışıyorum maaş ne kadar olduğu değil bulunduğunuz il içerisinde pisyasanın ortalamasında olması ve en önemlisi ki maaş 500 aşağı olsun hiç önemli değil kurumun dürüst ve güvenilir olması maaşı ortalama olarak zamanında yatırması yeterli. 3000 tl de hak değil bence zaten o parayı veren kişi günü birlik düşünmüştür sürekli olmaz.
[ 29-08-2011 ]
Ben Fatma Genç.Özel rahabilitasyon merkezine ,özel eğitim öğretmeni olarak çalışmak istediğimi anlattım.Bana sordukları ilk soru :özel eğitim sertifikan var mı? oldu.Cevabım sertifikam yok;fakat sürekli seminer aldığımı ve lisans mezunu olduğumu söyledim.Ayrıca özel eğitimde üç yıllık deneyimli olduğumu dile getirdim.Bu göervimden önce de normal sınıf öğretmenliğinde görev yaptığımı anlattım.Bu durumda asgari ücret ile çalışabileceğim söylendi.Bu durumda devlet okullarında çalışmayı tercih ettim.İstanbulda MEB tarafından sertifika programı açılırsa çok iyi olacaktır.Bu sertifika programına sadece sınıf öğretmenleri değil,diğer lisans mezunlarıda katılabilmeli.Böylece bu çocuklarımız daha uzman öğretmenlerden eğitim alma şansına kavuşmuş olacaklardır.Tabii ki öncelik özel eğitim mezunlarının,onlar bizim başımızın tacıdır.Onların yeterli olmadığı durumlarda bizim gibi lisans mezunlarından faydalanılabilr.Umarım bu gerçekleşir.Görüşlerinizi bekliyorum.Teşekkürler..
[ 30-08-2011 ]
yüzde 25 fazla alma durumu sadece ekderste var. bunun dışında maaşta diğer öğretmenlerden farklı bir kuruş almıyoruz. hiç boşuna mebde fazla kazanırız diye umutlanmayın. özelde de iyi para alırsnız belki ama hem 6 gün çalışırsınız hemde tam gün. iliğinize kadar gücünüzü emeğinizi sömürürler.
ben meb deyim 3 yıldır 1 dedim mi işim biter 5 gün çalışırım. yaz tatil 15 tatil vs. ekdersin tam yattığı aylar 2000 civarı para geçiyor elime. arada özel eğitim semineri veriyorum ordan da 200-300 bişiler geliyor. bence her haliyle daha cazip özelden. başım dinç daha faydalı oluyorum öğrencilerime de.
[ 08-09-2011 ] nermin hanım
Nermin hanım siz özel eğitimi bırakıp, bir edebiyat dergisiyle meşgul olmalısınız. Ayrıca kimin nerde ne kazanacağını sizin tayin etmeye çalışmanızda enteresan. Ben özel eğitim bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Şunu da belirteyim ben milli eğitimde çalışmayı düşünüyorum. Özel eğitim öğretmeninin hak ettiği ücreti 1600 lira olarak belirten biri ancak bir sahtekar özel eğitim kurumu sahibi olabilir, bunu bir öğretmen olarak duymak çok utandırıcı.Önlisans mezunu bir polis memuru bile 2250 lira maaşla başlıyor bu ülkede, ki yalan değil polis memurları önlisans eğitimi alıyor şu an sadece. Bizim alacağımız ücret şu olsun demiyorum ama, lisans mezunu olacağımızı düşünürsek en az bir polis memurundan fazlasını hak ettiğimizi sanıyorum. Saygılarımla.
[ 25-09-2011 ]
ben bu ay ilkkez maaş aldım:) ne kadar aldım önemli değil ama şuan cebimde 100 tl kalmadı. :) bir hocamın dediği gibi öğretmenlik zengin etmez. iyi ötü geçinirsin sanırım böyle:) saygılar
[ 27-10-2011 ] maaş
bulunduğum küçük bir il ve 1800 tl düzenli maaş alıyorum.istanbuldan 3000 tl teklif aldım ama bu bana güvenilir gelmedi.Kendi memleketindeki 1800, dışarıda yapacağım ek masrafları hesaba katarak daha iyidir diye düşünüyorum.
[ 31-10-2011 ] şahsa özel
Merhaba,Öncelikle kurum sahibi değilim,hele hele dolandırıcı hiç değilim.Ayrıca alt limiti yazarken yaklaşık bir rakam belirtmekle birlikte bu maaşı ben de dahil sertifikalı arkadaşlarım için ve part time çalışanlar için küçük bir örneklem OLSUN İSTEDİM sadece.Özel eğitimi bırakmama gelince, 26 yıldır yurt dışı eğitim dahil özel eğitimin her kademesinde çalışmış biri olarak maksadı aşan sözlerinizi çocukluğunuza veriyorum.Ayrıca bazı şiir ve edebiyat sitelerinde de şiirlerim yayınlanıyor.Yani özel eğitimi bırakmadan da edebiyatla ilgilenebilirmişim değil mi?Umarım Ülkem sınırları içinde dolandırıcı bir kurum sahibiyle karşılaşmadan emeğinizin karşılığını alı,yüreğinizi vererek çalışsınız.Başarılar dilerim.Sanırım Gazİ'DE ÖĞRENCİSİNİZ.
[ 03-03-2012 ]
öncelikle zihin engelliler öğretmeni ham maaşında diğer öğretmenlerle ile aynı konuma sahiptir . fark sadece ek ders ücretinin % 25 fazla olmasıdır. yani normal eğitim veren bir öğretmenin ek ders ücreti ders başına 7.8 TL iken özel eğitim öğretmeninin ek ders ücreti 9.77 TL' dir. Ek dersi full alır şöyle anlatayım . bir hafta içinde 18 derse giren bir zihin engelliler öğretmeni o 18 ders ile maaşını karşılar o 18 dersten sonra girdiği her ders ek ders konumuna sahiptir. bir hafta da 30 ders verdiği için geriye kalan 12 ders ek ders olarak sayılır . her 10 derse de 1 ek ders bonus verilir . 30 saat derse girdiği için 3' te bonus alır . bu tüm öğretmenler için geçerli. yani 12 + 3 = 15 ek derse sahiptir. 9.77 de özel eğitim öğretmeni ek ders fiyatı. bir ayda 4 hafta olduğu için 4 * 15 = 60 . bu 60 aylık girdiği ders sayısı . 60 * 9.77 = 586 lira ek ders alır . örneğin normal bir sınıf öğretmeni 60 * 7.8 = 468 lira ek ders alır . 2012 ocak' ta yapılan zam ile yeni başlayan bir öğretmen 1636 ham maaş alır. 1636 + 586 = 2222 TL maaş alır bir zihin engelliler öğretmenleri . branş öğretmenleri girecek ders bulamadığı için ek dersini çok alamaz hatta maaşını karşılayacak derse bile giremez o yönden zihin engelliler öğretmenlerinin sıkıntısı yok . ek ders zorunlu olarak full verilmiştir . çünkü tek bir sınıf ile bir gün boyunca muhattap olunuyor . derse girmeme gibi bir durumu olamaz .
/ 6