sosyologların kafaları bulanmış

sosyologların kafaları bulanmış

sosyologların kafaları bulanmış

arkadaşlar sosyologlar yine ortalığı bulandırıyor.memurlar.dan mesleğe sahip çıkalım
22-11-2006
Fatih KOCYİGİT
Sosyal Hizmet Uzmanı
Kurulum, donanım, güncelleme derdi yok, doğrudan kullanımınıza hazır kapsamlı bir otomasyon...
Buarada aynı ciddiyetsiz tavrı;bilmiyorum yanlış anlamışta olabilirim;Doç.Dr.Vehbi Başer'in vermeside ilginçtir.Senin yazdığın yazılardan sonra memurlar.net adresine giren ve yazılanlar hakkında forumu bilgilendiren Başer'in son yazısındaki "sizi muhatap almam gerektiğine kanaat getirirsem" cümlesi yukarıda bahsedilen seviyesizliğin bir başka örneğidir.Malesef ki bu örnekler gerek meslek içinde gerekse mesleklerarasında artık çokça yaşanmaya başladı ve en önemlisi artık bu yapılan saldırılar herkes tarafından da kanıksanır oldu.Tepki göstermek yerine izlemenin popüler olduğu bu mesleki ortamda Sayın Meslektaşım Erden DEDE'ye yapılan seviyesizliği kınıyor ve mail grubunun bu yaşanan olaylara bir açıklama yapacağını umuyorum. Saygılarımla
22-02-2007
Süleyman ÇUKURÇAYIR
Sosyal Hizmet Uzmanı

Öncelikle memurlar.netteki forum sayfalarında yaşanan tartışmalardan meslektaşlarını haberdar ettiğin için teşekkür ederim.Gerek memurlar.net ve gerekse bu sitede mesleki hakları koruman ve düzeyli bir şekilde sosyal hizmet mesleğini savunman takdir edilmesi gereken bir davranıştır.Fakat bu çabalara bırakın başka meslekleri kendi mesleğimizin içindeki bir oluşumdan gelen "kendisi biliyor ne yaptığını" cevabını hayretle karşıladım.Gerçektende mail grubunun tepkisi çok düzeysiz ve çirkincedir.Ayrıca mail grubuyla aranızda ne yaşanırsa yaşansın bu cevabı gerektirecek bir durum sözkonusu olmamalıdır.Bu yüzden konuyla ilgili mail grubundan herhangi bir açıklama yapılırsa burda yayınlamanı rica ediyorum.Böylece meslektaşlarımın sosyologlar tarafından oluşturulan bu çirkinliğe değilde neden sana böyle bir tepki verdiklerini öğrenmiş oluruz.
22-02-2007
Belirtilmemiş

arkadaşlar memurlar netteki alıntı yaptığım yazıyı shu mail grubu yöneticilerine iletmek istedim ve ismim yeterli olduğunu düşünerek mesleğimi yazmadım. bana kim olduğumu ve ne amaçla bu mjı yazdığımı sorduklarında ise açıklama yaptım. buna istinaden bu yazıyı shu derneği ne gönderdiklerini ve gerekirse mahkemeye kadar gidileceğini söyleyen bi mail aldım. memurlar nette ise verdiğim tepkiye karşı özür dileyen sosyologlar oldu. ancak shu mail grubu nedenini hala anlayamadığım bir biçimde mail grubuna girişimi engellemiş. arkadaşım aracılığıyla mail attım verilen cvp ise "kendisi biliyor ne yaptığı" cvbını göndermişler. arkadaşlar sizce ben ne yaptım??? mesleğimizi karalamaya çalışan bir yazıyı grup üyeleri ile paylaşmak istedim ve o forumda da gereken cvbı verdim. peki karşılığında shu mail grubunun tepkisini anlayabildiniz mi?? neyse ben bu durum karşısında en kısa zamanda üye olduğum izmir shu derneği üyeliğimi iptal ettirecem.
22-02-2007
Erden DEDE
Sosyal Hizmet Uzmanı

yorum yapmadan aktardım....
22-02-2007
Erden DEDE
Sosyal Hizmet Uzmanı

bir kez de sizden rica ediyorum: TARAFIMCA GÖNDERİLMEMİŞ VE BİR MESLEK CAMİASINI İNCİTEREK ŞAHSIM HAKKINDA YANLIŞ VE HAKSIZ KANAATLER DOĞURAN BU MAİLİ YAYINDAN KALDIRMANIZI TALEP ETMEK HAKKIMDIR. hukuki haklarımın saklı olduğunu hatırlatır, sosyologların hakettikleri konuma gelmesi için verdiğiniz uğraş konusunda başarılar dilerim. sevgilerimle... doç.dr. vehbi başer
22-02-2007
Erden DEDE
Sosyal Hizmet Uzmanı

şu ana kadar bir cevap alabilmiş değilim. nihayet vakit bulup araştırarak "sosyologlara çağrı" platformuna nasıl girileceğini keşfedip "mezguase" rumuzlu ve benim de eski bir öğrencim olduğunu belirten kişinin "yapıştırdığı" maili okudum. ne bu platforma ne de herhangi bir foruma, yani kamusal olarak izlenen herhangi bir ortama böyle bir mail göndermiş değilim. bu kınamalar dolayısıyla artık üyesi haline gelmek durumunda kaldığım memurlar.net'de, ya da herhangi bir başka platformda, gerekli gördüğüm düşünce ve eleştirilerimi yazmaktan ve yayınlamaktan aciz bir insan olmadığım gibi, bu konuda eski ya da yeni bir öğrencimin biryerlere birşeyler "yapıştırması"na da ihtiyacım yok. ben, çeşitli platformlarda sosyal çalışmacılarla biraraya gelmiş ve görüşlerini paylaşmaktan geri durmamış bir akademisyenim. memurlar.net'in üstelik ACİL RİCA uyarısıyla yazdığım maili dikkate alarak talebimi yerine getirmemiş olması bir yana, cevaplandırmamış dahi olması da, oldukça garibime gitti.
22-02-2007
Erden DEDE
Sosyal Hizmet Uzmanı

memurlar.net'te yayınlanan herhangi bir şeyden haberim yok kamusal bir platformda kimseye hakaret etmedim gecenin bu saatinde, memurlar.net'in son derece kapsamlı sitesinde bir şey arayacak durumda değilim mailiniz beni hem şaşırttı, hem de üzdü buna ilaveten, iletişim linkinde verilen "memurlar@gmail.com" adresine ACİL RİCA başlıklı mailin bir bölümünü aşağıya alıyorum: Sayın memurlar.net İlgilisi, aşağıdaki mailden de anlaşılacağı üzere sitenizde bir mailimin yayınlandığı ve bu yolla bir meslek camiasına hakaret ettiğim iddia edilmektedir. sizden ricam şu adımın geçtiği ve tarafımca gönderilmiş olduğu iddia edilen bu mail ya da mesaj her nerede ise lütfen yayından kaldırınız sonuç hakkında bilgilendirirseniz memnuniyet duyacağım. doç.dr.vehbi başer"""
22-02-2007
Erden DEDE
Sosyal Hizmet Uzmanı

yukarıda memeurlar netten alıntı yaptığım doç.dr sosyal hizmet uzmanlarından gelen tepkiye cvp yazmış bunu sizinle paylaşayım istedim.. http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=80715&page=31 """ sayın "sosyologlara çağrı" forum yöneticisi, sosyal çalışma kökenli kimi kişilerden aldığım kınama mailleri sonucunda, memurlar.net'de bir mailimin yayınlandığı ve bu mail aracılığıyla bir meslek camiasına hakaret ettiğim bildirildi. bunun üzerine zaman zaman gönderilen duyurular nedeniyle göz attığım memurlar.net sitesine girip bir baktım, ama nerede ne yayınlandığını bulmak, memurlar.net'i aktif olarak kullanmayan biri için o kadar kolay değil. böyle olunca, kınayan kişilere şuna benzer bir mail yazdım:...............
22-02-2007
Erden DEDE
Sosyal Hizmet Uzmanı

ankaragüçlü gibi ha bu sosyologlar, sen anya dersin onlar illa konya anlar.. ahh gençlerim ahh.. bir biz kendimizi ifade edemedik ya şu memlekete.. :)
19-02-2007
Seyhun AKAR
Sosyal Hizmet Uzmanı

..bu yazının devamını da mutlaka okuyun derim..zira bu yazıyı yazan balikesir universitesi sos. bol. bsk. doç.dr ...... evet yanlış okumadınız. sos.böl.başkanı??? mezguase rumuzlu kişi alıntı yapmış. uluslararası alanda bu tür bir mesleki tartışma bizim ülkemize mahsustur sanırım.
19-02-2007
Erden DEDE
Sosyal Hizmet Uzmanı

aşağıdaki yazı memurlar netten alıntıdır.tarih 17,02,2007.devamı.. "uzun uzun yazmak isterdim, ama bu bay ve bayan Hizmetciler, sadece kendi babalarinin mulku saydiklari kurumlarina ve kadrolarina sosyologlarin atanmasina karsi durmakla kalmiyor, sosyal calisma olarak bilinen genis hizmet alaninda Turkiye'de ikinci bir kizilay faciasi halinde, kendi okullarindan mezun bir mutlu azinligin hegamonyasi disinda hicbir seyi onemsemiyorlar. zira geleneksel baglarin cozuldugu ve kimsesizlerin ve sosyal hizmet ihtiyaci olanlarin cig gibi buyudugu bir toplumda, sosyal calisma alanindaki hizmetlerin gunumuz standartlarinda yurutulmesi adina da killarini kipirdatmiyorlar. Alanla ilgilenen ya da SHCEK gibi Hizmetcilerin milis teskilati seklinde orgutlenmis bir kamu kurumu ile ilgili gorevler ustlenen ve "Akademi" kokenli olmayan hemen herkesin ittifakla kabul ettigi uzere, ulkemizde sosyal calisma alanindaki fecaat tablosu,bu sozde lisans mezunu "uzmanlar"in cehaletvemeslek taassubunun eseridr.."
19-02-2007
Erden DEDE
Sosyal Hizmet Uzmanı

aşağıdaki yazı memurlar netten alıntıdır.tarih 17,02,2007. "1988 yilinde YoK'un aldigi karara cok sevinmis ve Hacettepe Sosyoloji Bolumu'nden o yillarda mezun olan ogrencilerimizi alinacak sosyal hizmet uzmanligi sinavina girmek uzere tesvik etmistik.Ancak, sonuc hayal kirikligi oldu, zira sinava girmeye kalkan ogrencilerimizin aktardigina gore bu sinavin yapilacagi bina'da, Sosyal Hizmetler Dernegi uyesi olduklarini soyleyen bir takim kisiler mafyatik onlemler alarak "anahtar teslimi kongre" mantigi ile, sinava Sosyal Hizmetciler'den baskalarinin girmesini,kaba kuvvete basvurarak engellemislerdi. bazi ogrencilerimiz dayak yediklerini soylediler.Anlasilan o ki, Sosyal Hizmetciler, sadece yasalar cercevesinde uygar bir orgutlenmenin yetmeyecegini gorerek ayni zamanda, bir milis orgutlenmesi de gosteriyorlar ve dahasi,bir cikar ve baski grubu ve hatta bir cikar cetesi gibi davranmaktan da geri durmuyorlar."
19-02-2007
Erden DEDE
Sosyal Hizmet Uzmanı

arkadaşlar bu konuyu açmak istemezdim ama 17,02,2007 tarihli mezguase rumuzlu kişinin yazdıkları gerçekten çok üzücü. bir kısmını alıntı yaparak aktarıyorum, değerli zamanınızdan çalmak istemem ama bazı sosyolog arkadaşların mesleğimize hakaret etmesine de göz yummak olmaz diyorum. shçek te ve birçok kamu kuruluşunda sosyolog kadrolarının olması tabii ki gerekli ama bu sosyal hizmet mesleğine hakaret etmeyi gerektirmez diye düşünüyorum. http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=80715&page=25
19-02-2007
Erden DEDE
Sosyal Hizmet Uzmanı

Erkin SANCAKLI'ya: Arap ve Türk kültürü arasındaki farktan bahsedilmiyor yazıda bir kez daha okumanızı tavsiye ederim. Güzellik kavramından bahsediliyor,ya iyi okumamışsınız yazıyı ya da anlamak istemiyorsunuz. Neyse cevap beklediğim ismi zaten belirtmiştim, gereksiz bir yazışma oldu,size kolay gelsin.
10-01-2007
Onur UÇAR
Sosyal Hizmet Uzmanı

3. hatam, yetersiz aletlerle, (dil, clavier,) iletisim yapmaya çalismak diger faktorlerle birlikte bu durumu yaratmistir.5.ders 4. hatam internet forumlarin da olan ekonomik rekabet faktorunu suistimal etmemden kaynaklanmistir. Ornek : yazisma adresimi birakmama ragmen çatismanin bir arenada surmesi gibi 6.ders 5. hatam zaman faktorunu ele almayip, karsimdakilerin, oturup, dusunup, oz sorular soracaklari umududur. 7.ders Ornek : yazisma adresime hiç bir soru gelmemesi. Hayat bir okul dur, onemli olan hatalarin tekrarlanmamasidir. Fatalist(kaderci), olmadigim için, size Bol Sans dileyemiyecegim. Surekli kullandigim ve Sosyal Calismayla çok bagli oldunu sandigim iki sozle forum deneyini burada terkedecegim. Tercumesi sizden Hepinize « Bon Courage ». vartank@orange.fr
10-01-2007
Sahag KECECİ
Diğer

Auto-critique turçesini bulamadim ama galiba oz-elestiri demektir. Artik sizde sorar ogrenmeye çalisirsiniz. 1. hatam profesyonelce bir hataydi : fikir almak için (observation) gelmeme ragmen, ilisim araçlarinin kisitli olmasina ragmen, sabirsizlikla harekete geçmem(action – eylem) ; dogal olarak ; yanlis yorumlanan bir cumlenin savasa yol actigini gormeme ragmen ; israr edip, yanitlarima devam etmemden kaynaklanmaktadir. 1.ders 2. hatam Kurallarini bilmedigim bir ortamda fikir tartismasina girmem tartismayi dogal olarak savasmaya itmistir. 2. ders 3. hatam generation (turkçesini bulamadim) farki olmasina ragmen, bu faktoru ele almadan tartismayi baslatmaktir. 3. ders 4. hatam, kultur faktorunu ve buna dayanan tarihi ve guncel politika faktorunu ele almamam dogal olarak karsimdakilerde onyargi yaratmis ve tartisma savasa donusmustur.4.dersOrnek 1: « Turkiyeye has > cevap – seningibi goçmenle… Ornek 2 « irkcilik yapma > cevap- hapishaneye atacak , sevinecek.
10-01-2007
Sahag KECECİ
Diğer

Cesur bey iletisim konusunda dedikleriniz, « kismen dogru ». Yalniz onemli bir noktayi unuttunuz. « Kultur » faktoru(Turk, çin, fransiz kulkturu gibi). Neyse uzatmayalim. cevapliyorum ve bu konuyu kapatiyorum. Arenada Gladyatorluk yapmamak için de konuyu terkediyorum:)). Yazi adresim asagida. (Gerekim baslikli yazima cevap veren kisinin uslubuyla size cevap verecegim). kisi sunu yazmis :« Bizim okulun karşısında… fotokopici var,orda bulursun dostum, ya da Kasım hoca var yardımcı olur sana,Millet atanma yazı evrak derdine düşmüş senin sorduğun şeye bak. » Adam gelmis, milletin gozu onunde IRKCILIK yapiyor, kimse bu konuda birsey soylemiyor sen gelmissin bana iletisimden soz ediyorsun dostum. Adam bogulmak uzere, kafasini kullanip nefes alacagi yerde hala konusmaya devam edip su yutuyor, Cemal kardesim’de adama yuzme ogretecegi yerde gelmis bana niçin ozur diliyorsun diye soruyor? Adamdan ozur filan diledigim yok dostum, ozuru diger okuyanlardan diliyorum.
10-01-2007
Sahag KECECİ
Diğer

İletişimde göz teması, mimik faktörü, ses ve diğer faktörler belirleyicidir. Karşınızdakinin duygularını anlamanıza yardımcı olur. Sanal iletişimde bunlar eksiktir. Dolayısıyla sağlıklı iletişim gerçekleşmiyor. Burda da böyle oluyor hep. Kısaca kıyor musun, eleştiriyor musun, övüyor musun, objektif mi davranıyorsun, şaka mı yapıyorsun pek anlamadım, anlayamadım. Mesela bir yerde Şaban arkadaşımıza (sanıyorum) bağırmış bağırmış yazının en sonunda da özürdilemişsin. Özür kelimesine bolca başvuruyorsun. Bende sorarım madem özürdileyeceksin neden ağır konuşuyorsun? Sonuç olarak anlaşamıyoruz. Tekrar BOL ŞANS...
09-01-2007
Cesur CEYLAN
Sosyal Hizmet Uzmanı

Ufak bir nokltayi aydinlatmak isterim Turkiyenin SH larina dediginizin tersine onyargisiz olarak bakmaktayim. Turkiye SH larini bundan birkaçgun once kesvetmeye basladim. Ve yazilanlari çok ilginç bulmaktayim. Sanirim olayi buyuten sorun "ilginç" lafidir. Sosyolojinin yeriyle SH in yerinin farkli olmasini herkes bilir. Buna ragmen boyle bir tartisma acilmasini ilginç buldum. Bu çeliski bende soru isaretti yaratti ve bu soruyu kelimelerimle "ilginç" sozuyle sorabildim. Amaç yalnizca buydu. Buna ragmen durumun compleksliginin disinda SH de kisisel ekonomik sorunlarin ne kadar onemli oldugunu farkettim. Bu konuda oldugu gibi diger konularda da bu soruna rastlamaktayim. (SHU/ç lerinin etkilendigi isssizlik). Gerekim konusunda mail imi birakmistim, web sorumlusu silmis, ilgilenenler adresime yazabilirler: vartank@orange.fr Saygi ve Tesekkurlerimle
09-01-2007
Sahag KECECİ
Diğer

Kusura bakmayin Cesur Bey , Lafontain in Kaplumbaga ve tavsan masalini alt ust ettiniz:)Tavsan, sayenizde yarisi kazandi. Yavas yazmamin sonucu dolayisiyla benden once cevap verdiginizi çok geç gordum. Olan Oldu Kusura bakmayin:)
09-01-2007
Sahag KECECİ
Diğer

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 1853 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Kübra Ö.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Dün

Aysu Y.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Bugün

Özge P.
Fizyoterapist

Dün

Zeynep K.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Ezgi B.
Psikolog

Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir TAMAMEN ÜCRETSİZ otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin tüm ihtiyacı olan yazılımlar RemSis.net sayfası üzerinden TAMAMEN ÜCRETSİZ olarak kullanabilirsiniz.
TAMAMEN ÜCRETSİZ, hemen üye ol, kullanmaya başla.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • 7/24 Heryerden Erişim
  • Masaüstü, Tablet ve Mobil Uyumlu
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF, BEP ve diğer formların kolayca üretimi
  • Servis Programı
  • Ön Muhasebe ve Futura İşlemleri
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.