özel eğitim sertifika programı

özel eğitim sertifika programı

özel eğitim sertifika programı

iyi günler yakın zamanlarda sertifika programı açılacak mı?

24-07-2017
Serkan YILMAZ
Sınıf Öğretmeni
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
14 Yanıt

Merhaba.Ben lisede Çocuk gelişim/özel eğitim dalı okudum.Şuanda üniversitede Sosyal hizmetler okuyorum özel eğitim sertifikası alabiliyor muyum?

16-09-2017
Bahar KORKMAZ
Çocuk Gelişimi Ve Eğitimcisi

Hande Hocam Merhabalar,
Sınıf Öğretmenlerine yönelik bir kurs.
http://ookgm.meb.gov.tr/www/duyurular/kategori/2/2/
Paylaştığım link bakabilirsiniz.

24-08-2017
Eda ERİNCİK
Psikolojik Danışman Ve Rehber Öğretmen

Psikoloji mezunuyum. Aynı zamanda rehberlik ve psikolojik danışmanlık pedagojik formasyona sahibim . Bu sertifika programından yararlanabiliyor muyum ?
22-08-2017
Hande TÜMSA
Psikolog Ve Rehberlik Ve Psikolojik Danışman

Rica ederim Ebru Hocam,sizlere yardımım dokunuyorsa ne mutlu.Keşke daha fazla yardımcı olabilsem.Amacım dogru,net bilgiler dahilinde hocalarıma yardımcı olmak.Emin olunuz ki net bilgiler alır isem Forumda paylaşacağım. Ama sizde belirttiğim sayfayı takip ediniz.Kolaylıklar diliyorum. Sevgi ve sağlıcakla kalın

22-08-2017
Eda ERİNCİK
Psikolojik Danışman Ve Rehber Öğretmen

Eda hocam size ne kadar teşekkür etsem azdır çok teşekkür ediyorum ilginizden dolayı. Sevgi ve sağlıcakla kalın.
22-08-2017
Ebru GÜVEN
Sosyolog

Serkan Hocam Merhabalar, Özel Eğitim Sertifika Programı hakkında ne yazık ki bilgim yok.Fakat Özel Eğitim Kursu dönem dönem açılıyor diye biliyorum. Belirttiğim üzre www.ookgm.gov.tr adresinde"Duyurular"kısmından takip edebilirsiniz.Ayrıca Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünü arayarak sağlıklı bilgiler alabilirsiniz.
20-08-2017
Eda ERİNCİK
Psikolojik Danışman Ve Rehber Öğretmen

Yorumlar

Özel eğitim kurumları genel müdürlüğü telefonlari asla cevap vermiyor

Canan ŞEN   -   25-09-2017

Teşekkürler hocam.. Özel eğitim sertifika kurs programı da gerçekleştirilmeyecek mi?
19-08-2017
Serkan YILMAZ
Sınıf Öğretmeni

Ebru Hocam tekrar merhabalar rica ederim.Ankara Bakanlıkta Rehberlik Kursu eğitimini aldığım hocalarıma siz değerli Rehber Öğretmen adayları ve değerli arkadaşlarım adına Rehberlik Kursu  ile ilgili herhangi bir çalışma var mı? diye sordum.Bana vermiş oldukları bilgi şu yönde.2017'ye yönelik kurslar tamamen durduruldu.Peki ne zaman açılacağı hakkında bilgi verir misiniz? diye sordum. Şuan herhangi bir çalışma söz konusu değil fakat adaylar wwww.ookgm.gov.tr adresinden"Duyurular"kısmından takip edebilirler bilgisini aldım.

19-08-2017
Eda ERİNCİK
Psikolojik Danışman Ve Rehber Öğretmen

Eda hocam bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Bahsetmiş olduğunuz rehberlik kursunu makalenizden okudum ancak kurs hakkın da bu yıl açılmayacak gibi haberler var ama sizce doğruluk derecesi var mıdır?

19-08-2017
Ebru GÜVEN
Sosyolog

Serkan Hocam bu sertifika programı sizleri yani "Sınıf Öğretmenlerini"kapsıyor. Bu nedenle Özel Rehabilitasyon Merkezleri'nde ihtiyaç dahilinde çalışabilirsiniz.Yarı zamanlı veya tam zamanlı çalışma koşulu ise tamamen kurum müdürünün insiyatifine bağlıdır.

18-08-2017
Eda ERİNCİK
Psikolojik Danışman Ve Rehber Öğretmen

Hocam özel rehabilitasyon merkezlerinde sertifikalı olarak yarı zamanlı çalısabiliyor muyuz?
17-08-2017
Serkan YILMAZ
Sınıf Öğretmeni

Serkan Hocam Merhabalar,  www.ookgm.gov.tr adresinden "Duyurular" kısmından takip ederek yada Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünü arayarak Kursun ne zaman açılacağı tarihi hakkında sağlıklı bilgi alabilirsiniz.Ebru Hocam Merhabalar, Bahsetmiş olduğunuz sertifika programı, sanırım Meb'in Sınıf Öğretmenlerine hak tanıdığı 240 saatlik Özel Egitim Sertifika Programı. Bu sertifikayı biz Sosyologlar 80 saatlik şeklinde alabiliyoruz. Yani 240 saat alamıyoruz.Size avantaj değil de dezavantaj olur.Nedeni ise 80 saatlik kurs ile malessef Özel eğitim kurumları'nda görevlendirme yeterli olmuyor.Tavsiyem 224 saatlik Rehberlik Kursunu alabilirsiniz. Bu kursu detaylı bir şekilde daha önce makalelerimde paylaştım. Dilerseniz oradan bakabilirsiniz. Hepinize kolaylıklar dilerim..

01-08-2017
Eda ERİNCİK
Psikolojik Danışman Ve Rehber Öğretmen

merhaba sosyoloji mezunuyum ayrıca pedagojik formasyon belgem de var, özel eğitim yardımcı öğretmenlik sertifikası almak istiyorum kurs başvurularını nereden takip etmeliyim ? kurs ne zaman açılacak? kurs hakkında sağlıklı bilgiyi nereden alabilirim ? bu konu hakkında yardımcı olabilecek hocalarımdan yardım bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim.
31-07-2017
Ebru GÜVEN
Sosyolog

Eylül, ekim gibi açılır diyorlar ama net birşey yok.
25-07-2017
Umut YAŞAR
Üstün Zekalılar Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Kullanıcı Görüşleri...

Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Rehabilitasyon.com'daki güncellemeleri ve yenilikleri artık Facebook'dan da takip edebilirsiniz