otizm tanısı

otizm tanısı

otizm tanısı

Merhabalar 28 aylık erkek çocuğum var otizm tanısı konuldu.yaklaşık 4 aydır hastane norolog psikaytri geziyoruz tam tanı konulmadı ancak erken teşhis olsun diye özel eğitim verilecek denildi.Antalyada çok kurum gezdik rapor çıkana kadar az da olsa alışması için yazdırdık 3 hafta bir yere gitti ama beğenmedik pek birşey değişmedi 3 hafta boyunca veli de derslere girince pek birşey değişmiyor.Tamamen para için rand haline gelmiş bir sektör.Geleceğimiz olan çocuklara rehberlik edecek işini sevene işinin ehli olan bir hoca bulmak çok zor bulsanızda ödemesini yapmak çok zor.Daha yeni başka özel eğitime başladık umarım bu ,kurum ve hocamız faydalı olur.biz kısa zamanda çocukta depğişimler bekliyoruz her ailede olduğu gibi tabi burada çocuğun alımı da önemli.Çocuğum 2 yaşına kadar sürekli tv ye maruz kaldı ve youtube dan sıralama olarak geçen farklı dillerde videolar izledi.4 aydır tv tablet pc hiç biri yok.şu an ara sıra birşeyler fısıldıyor bazen anne baba dede vs diyor ama kime dediğini bilmiyor sanırım.göz teması çok sık kurmuyor ismiyle seslenince bakmıyor ama söylediklerimizi anlıyor sanırım hadi gidelim dediğimde benden önce kapıya koşuyo.evde nasıl bir eğitim verilmeli bu konuyla ilgili çok araştırmalar yapmaya çalışıyorum ancak elle tutulur gözle görülür yazılara pek ulaşamadım.ayrıca mümkünse  sitelerde otizm ile ilgili videolar  yazılar evde nasıl çalışılacağı nasıl etkinlikler yapılacağı yani kısaca ebeynlere ışık olacak yazılar olursa çok güzel olur.sizden tek ricam bize ışık tutmanız.

06-10-2019
Metin GÜLTEKİN
Personel
Öğrencilere verilen eğitimleri(terapileri) MEBBİS"e otomatik aktarın.
1 Yanıt

Merhabalar Ben BURAK ÇEBİ ÖZEL EĞİTİM UZMANI 

Kurumlara bakarken öncelikle özel eğitim alan mezunu olan kişiler olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederim. Çocuğunuzi çin öncelikle doğal yollarla etkileşim kurarak her yerde çocuğunuzla konuşarak olayları ona betimleyerek anlatmanız çocuğunuza bir şeyler katacaktır. Bunun için  Prof. DR İbrahim DİKEN hocanın doğal yollar öğretim adlı kitapları bulunmaktadır. Bu kitapları okuyarak çocuğunuzun dil gelişimine nasıl katkı sağlayacağınız konusunda size bilgi verecektir. Antalya bölgesinde çalışan bir arkadaşım bulunmakta sizi ona yönlendirebilirim. Gittiğiniz kurumlarda aile eğitimi almanızı; Küçük adımlar programı gibi ya da Portage adlı programlardan faydalanmanızı tavsiye derim. 

07-10-2019
Burak ÇEBİ
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.

Rehabilitasyon.com Facebook'da...

İş ilanlarını ve diğer güncellemeleri Facebook'dan takip etmek için sayfamızı beğenin:

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir TAMAMEN ÜCRETSİZ otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin tüm ihtiyacı olan yazılımlar RemSis.net sayfası üzerinden TAMAMEN ÜCRETSİZ olarak kullanabilirsiniz.
TAMAMEN ÜCRETSİZ, hemen üye ol, kullanmaya başla.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • 7/24 Heryerden Erişim
  • Masaüstü, Tablet ve Mobil Uyumlu
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF, BEP ve diğer formların kolayca üretimi
  • Servis Programı
  • Ön Muhasebe ve Futura İşlemleri
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.