otizm tanısı

otizm tanısı

otizm tanısı

Merhabalar 28 aylık erkek çocuğum var otizm tanısı konuldu.yaklaşık 4 aydır hastane norolog psikaytri geziyoruz tam tanı konulmadı ancak erken teşhis olsun diye özel eğitim verilecek denildi.Antalyada çok kurum gezdik rapor çıkana kadar az da olsa alışması için yazdırdık 3 hafta bir yere gitti ama beğenmedik pek birşey değişmedi 3 hafta boyunca veli de derslere girince pek birşey değişmiyor.Tamamen para için rand haline gelmiş bir sektör.Geleceğimiz olan çocuklara rehberlik edecek işini sevene işinin ehli olan bir hoca bulmak çok zor bulsanızda ödemesini yapmak çok zor.Daha yeni başka özel eğitime başladık umarım bu ,kurum ve hocamız faydalı olur.biz kısa zamanda çocukta depğişimler bekliyoruz her ailede olduğu gibi tabi burada çocuğun alımı da önemli.Çocuğum 2 yaşına kadar sürekli tv ye maruz kaldı ve youtube dan sıralama olarak geçen farklı dillerde videolar izledi.4 aydır tv tablet pc hiç biri yok.şu an ara sıra birşeyler fısıldıyor bazen anne baba dede vs diyor ama kime dediğini bilmiyor sanırım.göz teması çok sık kurmuyor ismiyle seslenince bakmıyor ama söylediklerimizi anlıyor sanırım hadi gidelim dediğimde benden önce kapıya koşuyo.evde nasıl bir eğitim verilmeli bu konuyla ilgili çok araştırmalar yapmaya çalışıyorum ancak elle tutulur gözle görülür yazılara pek ulaşamadım.ayrıca mümkünse  sitelerde otizm ile ilgili videolar  yazılar evde nasıl çalışılacağı nasıl etkinlikler yapılacağı yani kısaca ebeynlere ışık olacak yazılar olursa çok güzel olur.sizden tek ricam bize ışık tutmanız.

06-10-2019
Metin GÜLTEKİN
Personel
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
2 Yanıt

hocam öncelikle ilginize teşekkür ederim.yönlendirirseniz memnun olurum teşekkürler.

28-03-2020
Metin GÜLTEKİN
Personel

Merhabalar Ben BURAK ÇEBİ ÖZEL EĞİTİM UZMANI 

Kurumlara bakarken öncelikle özel eğitim alan mezunu olan kişiler olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederim. Çocuğunuzi çin öncelikle doğal yollarla etkileşim kurarak her yerde çocuğunuzla konuşarak olayları ona betimleyerek anlatmanız çocuğunuza bir şeyler katacaktır. Bunun için  Prof. DR İbrahim DİKEN hocanın doğal yollar öğretim adlı kitapları bulunmaktadır. Bu kitapları okuyarak çocuğunuzun dil gelişimine nasıl katkı sağlayacağınız konusunda size bilgi verecektir. Antalya bölgesinde çalışan bir arkadaşım bulunmakta sizi ona yönlendirebilirim. Gittiğiniz kurumlarda aile eğitimi almanızı; Küçük adımlar programı gibi ya da Portage adlı programlardan faydalanmanızı tavsiye derim. 

07-10-2019
Burak ÇEBİ
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
1 Aylık ÜCRETSİZ DEMO'yu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.