Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

fizyoterapistlere sesleniş

arkadaşlar belki bir çogunuz farkında veya değil bilmiyorum ama meslegimiz elimizden gidiyor.bakın özel hastanelerin fizik tedavi bölümlerinde fizyoterapist degil hemşire veya normal lise mezunları çalıştırılıyor.hatta fizik tedavi dal merkezi olan yerlerinde bir çogunda durum aynı.bunun için ne yapıyorsunuz?ben hergün saglık bakanlıgının sitesinden şikayet gönderiyorum.sizlerde bol bol gönderin adamların ilgisini biraz olsun buraya çekelim.ben osmaniyedeyim devlet hastanesinde bir tane fizyoterapisti var ve gelen hastalara yetişemedigi için mecburen randevularını 6-8 ay geri atıyor.saglık bakanlıgına  hastanelere fizyoterapist alınsın diye devamlı mailler atuyorum sizlerde bunları yapın.yeri geldiginde fizyoterapist kimligi ile yeri geldiginde normal bir vatandaş gibi devamlı bu istek ve şikayetlerinizi bildirin.fizik tedavi bölümünde hemşire çalıştıran yerleri sahibi kim olursa olsun şikayet edin fizyoterapist dahi olsa.meslegimizi düşünmeyen adam benide düşünmez.dernegimize bildirin gerekli başvuruları onlarda yapsın.gerçi dernek sadece ismen drnek ben aktif bir rolünü göremiyorum ama yinede bildirmekte fayda var...
15-02-2006
Belirtilmemiş
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
ayla hanım size gelince evet ben herşeye karamsar bakıyorum ama birazda gelecegini düşünmesi lazım insanın.sizin benimle ne gibi bir alıp veremediginiz var bilmiyorum ama sonuç olarak fizyoterapistsiniz daha aşırıya kaçmak ve canınızı sıkmak istemiyorum.bırakalım artık bu muhabbetleri ve sunguralp öztürk ve fuat sürmeli arkadaşlarımıza fikir beyan edelim artık bu gidişe dur diyelim.bütün meslektaşlarımdan destek ve fikirlerini bekliyorum.
17-04-2006
Belirtilmemiş

ilk etapta herkesin ortak karariyla bir sehir ve bir tarih belirleyelim. organizasyonu ustlenecek kisi veya kisiler belirleyelim. ve daha sonra bulusalim. sitede yazip cizip pasif kalmak yerine aktif olmayi secelim.acil eylem plani yapip harekete gecelim. unutmayin bugun isiniz var ama bu gidisle yarinimiz pekte ic acici gorunmuyo.durumun ciddiyetinden haberdar edelim tum ftr ogrencilerini. bu toplantiya ftr ogrencileride davet edilmeli.cunku onlar gelecek kaygisi cekmekteler. evet fikirleri bekliyoruzz .ARKADAŞLAR BU SUNGURALP BEYİN FİZYOTERAPİST ARKADAŞLARA ÖNEMLİ MESAJI.lütfen dikkate alın.
17-04-2006
Belirtilmemiş

FİZYOTERAPİST ARKADAŞLARIM KOCAELİ KARAMÜRSELDE BULUNMAKTA OLAN ÖZEL AİLEM REHABİLİTASYON MERKEZİNE KESİNLİKLE ÇALIŞMAYA GİTMEYİN,İGRENÇ BİR YER;EMEGİNİZİN KARŞILGINI ALAMIYORSUNUZ MAAŞINIZI ÖDEMİYOLAR,BANA YAPTIKLARI GİBİ BİR AYLIK MAAŞIM HALA İÇERDE HARAM ZIKKIM OLSUN ONLARA.BİR FZT OLARAK SİZİ UYARIYORUM.
14-04-2006
Hafize KASAP
Fizyoterapist

Haklısınız sizde hasan bey gibi her konuda fikri olan hep eleştirici formun içeriğini bir anda değiştirip kendine yönelten olumsuzluklar insanısınız.Siz hasan beyle beraber bir site kurun karşılıklı tartışın
14-04-2006
Ayla UZUNN
Fizyoterapist

arkadaşlar tamam ben olaylara farklı yorumlar yapıyorum ve birçok kişiden tepki alıyorum ama hiç bir neden yokken ayla hanım veya ayla hanım gibi birçok insan gereksiz yere millete sataşıyor ama onlara kimse tepki göstermiyor.bende bunu anlamıyorum.
14-04-2006
Harunnnn TASCIIIIIIIII
Fizyoterapist

ayla hanım sizi tanımıyorum ve daha önce hiç yazınızı okumadım galiba siz yenisiniz veya uzun süredir bu siteye girmiyorsunuz.her konuda fikrim var çünkü ben insanım fikir yürütebiliyorum.biliyorsunuz insanları hayvanlardan ayıran en önemli özellik fikirdir.neye niçin muhalif olmuşum ben anlamadım.fizyoterapistlerin haklarını savunmak muhaliflikse evet ben bay muhalefetim bundanda benim bir şikayetim yok8gelen tepkilerden).siz gerçekten fizyoterapistmisiniz belli degil.
13-04-2006
Belirtilmemiş

her forumda sen her konuda fikrin var hep mualifsin artık bırakta forumu sensiz yapalım yada sen kendi siteni kur orada devam et mualefete
12-04-2006
Ayla UZUNN
Fizyoterapist

syn. Fzt. Hasan GEZER sözlerinize katılıyorum; bize "tuttuğunu koparan" bir dernek lazım.. kişilerle değil Meslek Hakları ile ilgilenen..... iyi çalışmalar..
12-04-2006
Nurettin ALHAN
Fizyoterapist

sayın öznur küçükoglu dediginiz şeyleri yani tepkileri göstermeye çalışıyoruz veya daha başka nasıl tepki gösterebiliriz diye buraya yazıyoruz ama maalesef öyle insanlar bu siteye giriyor ki konu ile alakası yok olan insanlar olayı paraya çekiyorlar.meslek grubuna bakıyorsun egitim programcısı bedeb egitimci falan.bizim fizyoterapist arkadaşlarda onlarla bir olup onlara laf yetiştirecem diye açılan konuyu saptırıyorlar.evet sizin dediginiz gibi fizik tedavi merkezinde fizyoterapistin olmadıgı veya varsa yanında çok fazla sayıda lise mezunu arkadaşın çalıştıgı yer sadece 9 eylül üni. degil hemen her yerde var.zaten dikkat ettiyseniz kpss son atamalarında fiz.ted. hastanelerine 5 fizyoterapist alınıyorsa aynı yere 25-30 tane hemşire aldılar.tamam hemşirede gerekiyor ama kendi işini yapmak suretiyle.bizim dernek maalesf bunları görmüyor yada görüyor bişey yapmıyor(belkide yapamıyor).bizim herseyden önce adam akıllı çalışan tuttugunu koparan dernege ihtiyacımz var.o zaman sorunlar çözülr
12-04-2006
Belirtilmemiş

hatta acı olan bi gerçek daha bu tarz merkezlerde fizyoterapist çalıştırma zorunluluğu dahil yok!üzücü bi gerçekten daha bahsediym ki bu da 9 eylül üniversitesi tıp fakültesinin karşıyaka polikliniğinde fizik tedavi departmanında fizyoterapist yok.herhangi liselerden(herhangi diyorum sağlık meslek lisesi bile değil)mezun elemanlar çalıştırılıyor. işte aldığımız eğitim, yaptığımız iş hiçe sayılırken bizim kavga etmek yerine beraber hareket ederek bu ve bunlar gibi saçmasapan durumlara dur dememiz gerek!!!!
11-04-2006
Öznur KÜÇÜKOĞLU
Fizyoterapist

merabalar bende 2001 9eylül mezunu fizyoterapistim ve hala derneğe üye değilim.çünkü ciddi atılımlar olduğuna inanmıyor ve kimsenin birlikte davranmadığını düşünerek hasan beye katılıyorum.nedense aldığımız ücretler konusunda anlamsız spekülasyonlar yapılıyor.neyi paylaşamıyoruzki.ben çalıştığım kurumlarda fizyoterapistten çok daha fazla ücret alan ya da eşdeğer ücret alan özel eğitim uzmanları ve okul öncesi öğretmenleri de gördüm ki eminim içinizde de bilen vardır.yazıkki ne kadar iş alanımız fazla gibi görünsede sanıldığı gibi çok imkanlarımız yok.iyi ücret aldığımız(ki biçok özel eğitimde aldığımız eğitimin ve yaptığımız işin karşılığı değil) tek çalışma alanımız özel eğitim merkezleri, dolayısıyla fiziksel engelliler grubu.ve yazıkki değişmeyen, ki yaklaşık 60 yıldır değişmemiş,mevzuat dolayısıyla fizyoterapistlerin fizik tedavi merkezi ve fizik tedavi dal merkezi tarzı biyer açmak ve buralara ortak olmak gibi bi şansı yasalar gereği yok.
11-04-2006
Öznur KÜÇÜKOĞLU
Fizyoterapist

Hasan kardeş yazdıklarımın seninle alakası yok. Benim bu sitede tek antipati duyduğum kişi olan harun taşlı için söylenmiş sözlerdi bunlar. Sizlerin yazdıklarınıa saygım sonsuzdur. Sizlerede iyi çalışmalar
10-04-2006
Tuncay AKPINAR
Fizyoterapist

tuncay bey sende denesen iyi olur demekle kimeseslendiniz ben pek anlamadım.size iyi çalışmalar.saygılarımla...
10-04-2006
Belirtilmemiş

Ben de uzun zamandır siteyi takip ediyorum ve tüm yazıları okuyorum.Benim de canımı sıkan çok yazılar oluyor ama herkesin fikrine saygı duyduğum için cevapsız kalmayı daha doğru buluyorum.Sende denesen çok iyi olur.
07-04-2006
Tuncay AKPINAR
Fizyoterapist

Sakın bu hain sen olmayasın kıl harun.Senin fzt. olduğuna inanmıyorum.Çünkü mesleğe saygın yok bir defa.İşin gücün milletin yazdıklarına sırf kıllık olsun diye bir şeyler yazmak.
05-04-2006
Tuncay AKPINAR
Fizyoterapist

merhabalar mustafa bey.sizin isminizi yeni görüyorum bu sitede ama daha bu sayfaya yeni girmenize ragmen hemen anlam1s1n1z baz1 arkadaslar1n bu sitede sorun ve konulara sadece yaz1 yazmak icin yorum yapt1klar1n1.sizi kutluyorum bunu daha ilk giriste anlad1g1n1z icin.sayg1lar1mla....
02-04-2006
Belirtilmemiş

yazılan cevapları birileri önce okusa iyi olur bence. her abuk subuk mesajı buradan okuyoruz. adam konu açmış fizyotrapitere sesleniş diye bazıları afedersiniz içine etmiş. çok mu meraklısınız bizim mesleki sorunlarımıza. biraz kendi işinize bakın
01-04-2006
Mustafa COBAN
Fizyoterapist

evet sayın arkadaşlarım artık fizyoterapistlere sesleniş konusu pek ilginizi çekmez oldu galiba.arkadaşlar lütfen yeni açılan konulara görüş belirtirken konunun ne oldugunu ve hangi amaçla açılmış olduguna dikkat edelim ve galeyana gelmeyin.saygılarımla.
16-03-2006
Belirtilmemiş

dediklerinizde size katılıyorum.meslektaşınız aynı zamanda hemşerinizden selamlar
14-03-2006
Özgür OFLAZOĞLU
Fizyoterapist

sizce özel bi hastanede çalışan fzt elektro hastası min ve maximım ne kadar olmalıdır?yardımcı veya yardımcısız.fzt 1 günde en fazla kaç tane rehabilitasyon hastası alabilir?

bence bağımsız çalışmak hakkını kazanmak primer amaç olmamalı en önemlisi diplomanın kıymetli olması sağlanması gerekir.

ssk anlaşmalı yerler için fzt standardı belirleneceği duyumu aldım.1 diplomayla en fazla kaç hasta alınır.neticede bizim menfaatimize uygun.

örneğin emekli sandığı anlaşmalı bi yer hiç yapmadığı kas testini göstererek şişirme fatura yapıyo.göster fzt diplomasını bakıyosun ki yok maalesef.

 

 

06-03-2006
Cem KASIMOĞLU
Fizyoterapist

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Kullanıcı Görüşleri...
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.