Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

fizyoterapistlere sesleniş

arkadaşlar belki bir çogunuz farkında veya değil bilmiyorum ama meslegimiz elimizden gidiyor.bakın özel hastanelerin fizik tedavi bölümlerinde fizyoterapist degil hemşire veya normal lise mezunları çalıştırılıyor.hatta fizik tedavi dal merkezi olan yerlerinde bir çogunda durum aynı.bunun için ne yapıyorsunuz?ben hergün saglık bakanlıgının sitesinden şikayet gönderiyorum.sizlerde bol bol gönderin adamların ilgisini biraz olsun buraya çekelim.ben osmaniyedeyim devlet hastanesinde bir tane fizyoterapisti var ve gelen hastalara yetişemedigi için mecburen randevularını 6-8 ay geri atıyor.saglık bakanlıgına  hastanelere fizyoterapist alınsın diye devamlı mailler atuyorum sizlerde bunları yapın.yeri geldiginde fizyoterapist kimligi ile yeri geldiginde normal bir vatandaş gibi devamlı bu istek ve şikayetlerinizi bildirin.fizik tedavi bölümünde hemşire çalıştıran yerleri sahibi kim olursa olsun şikayet edin fizyoterapist dahi olsa.meslegimizi düşünmeyen adam benide düşünmez.dernegimize bildirin gerekli başvuruları onlarda yapsın.gerçi dernek sadece ismen drnek ben aktif bir rolünü göremiyorum ama yinede bildirmekte fayda var...
15-02-2006
Belirtilmemiş
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
yine mi dernek konusu ya.artık yeter ama bu kadar dernek konuşulması arkadaşlar dernegi herkes kurar önemli olan oda kurulması.bir eczacılar odası,tabib odası hatta fırıncılar odası var ama maalesef fizyoterapistlerin sadece dernegi var.kanatlı hayvanlar dernegi,güvercin severler dernegi v.s.gereksiz binlerce dernek var bizimkide aynısı işte.
28-06-2006
Harun TAŞLI
Fizyoterapist

öncelikle herkese selamlar.bu dernek takıntısını ben çözebilmiş degilim,dernekten beklentiler?dernegin yaptıkları?aslında pek cakışmıyorlar.bizler haklarımızı savunmak ve bunu da bizim adımıza dernegimizin yapmasını istiyoruz.dernek topladıgı üyelik aidatlarıyla fiziatristlerin açtıgı ve amacı meslegimizi kısıtlamak olan davalara avukat parası yetiştiremiyor.dernegin güce ihtiyacı var.ve malesef ki bu güç su an için para gibi gözüküyor.parası olan denek haksızlıklar karsısında dava açabilir,meslek adına gerekli tanıtımı yapabilir...parası olmayan dernek ise (bkz.bizim dernegimiz) sesini kendi üyelerine bile duyuramaz...SAYGILAR
27-06-2006
Derya KAYA
Fizyoterapist

bu sayfayada şöyle bir göz attım ve konu nereden başlamış nerelere gelmiş.nasıl oluyor ben anlamıyorum.konuyu buralara getiren arkadaşlara soruyorum bunu yaparken zorlanmıyormusunuz.
07-06-2006
Murat SOYKA
Fizyoterapist

okurken uzuldum walla bir oğrenci olarak, birbirine satasmalar, begenmemeler, madii çıkarlar, sizler sozde bizim abilerimiz, ablalarımız olacak tecrübe kazanmamıza yardım edeceksiniz, sizler fizyoterapistliği güzel yerlere getireceksiniz??? lutfen daha orne olacak daha bilimsel tartısmalar yapında bu siteyi takip edenler bilgilensin.. atlarla tedavi konusuna gelince bence gayet fayladı özelliklede spastisite için. ilgilenen arkadaslar için http://hippoterapi.8m.com/fayda.htm okuyabilirler... herkese iyi gunler
24-05-2006
Fizyoterapistligi BİTİRDİNİZ
Fizyoterapist

aslında hasan bey siz benim diğer yazdıklarımıda tam anlamıyla 0kusanız inanın bana birçok konuda hak verirsiniz.siz satın alma memurlugu konusunda ciddimisiniz gerçektende atanan fizyoterapistlerin karşılaştıgı durum buysa vay halimize...........
04-05-2006
Harunnnn TASCIIIIIIIII
Fizyoterapist

harun bey birçok fikrinize ve görüşünüze katılmıyorum ama bu konudaki düşüncelerinize katılıyorum.gerçektende dogru düşünüyorsunuz bu konuda.türkiyede hala meslek olarak bilinmeyen yani yasa olarak tanınmayan meslek elemanlarının bu şartlarda bu gibi farklı terapi yöntemlerinden konuşması biraz garip.kpss sonucu ile atanan fizyoterapist arkadaşlara gittigi hastanelerin yönetimi tarafından siz ne iş yaparsınız neyle ugraşırsınız diye soran hatta yerleştirildigi hastanenin satın alma bölümüne yerleştirilenler var siz ne dersiniz.artık bırakın hippo terapiyi satın alma memuru ne iş yapar onu ögrenin.
03-05-2006
Belirtilmemiş

sizler ne dersiniz.hippo terapi falan konuşuluyor.maaşalah arkadaşlar bütün sorunları halletti şimdi sırada atlar ve yunus balıkları var.evet yunus balıkların ve midilli atları eğitimlerini amerikada tamamlamış ve şimdi spastik çocukların tedavisi için türkiyeyegelmişler.vatana millete hayırlı olsun.bırakın artık bu saçmalıklarıda adanada dernek kuruluyormuş isterseniz bir ilgilenin ha ne dersiniz.atları sonra düşünürüz.
02-05-2006
Harunnnn TASCIIIIIIIII
Fizyoterapist

sizler ne dersiniz.hippo terapi falan konuşuluyor.maaşalah arkadaşlar bütün sorunları halletti şimdi sırada atlar ve yunus balıkları var.evet yunus balıkların ve midilli atları eğitimlerini amerikada tamamlamış ve şimdi spastik çocukların tedavisi için türkiyeyegelmişler.vatana millete hayırlı olsun.bırakın artık bu saçmalıklarıda adanada dernek kuruluyormuş isterseniz bir ilgilenin ha ne dersiniz.atları sonra düşünürüz.
02-05-2006
Harunnnn TASCIIIIIIIII
Fizyoterapist

şu şartlar ve yasalar geregi doktorlar fizyoterapistlerin amiri ve fizyoterapistler bu durumdan kurtulmak için ne yapıyor.adamlar dernek kuralım diyor ama kimseden ses seda çıkmıyor.sonra buraya çıkıp hippo terapi bilmem ney,doktor fizyoterapistin amirimi.diye sorular soruyor.fizik tedavi doktorları bütün haklarımızı aldılar siz artık hippo terapi diye ata biner başka yere gidersiniz.siz jokeymisiniz fizyoterapistmi.
02-05-2006
Harunnnn TASCIIIIIIIII
Fizyoterapist

evet sunguralp beye katılıyorum.bende sizin tespitlerinizi çok yaşadım belki abartmak gibi olacak ama küçük şehirlerdeki birçok fizitedavi doktoru bile fizyoterapist ne iş yapar diye sordugu oluyor.geçin çocuk doktorunu ortopedisti veya nörologu.dernek vardı da neden fizyoterapistin ne iş yaptıgını en azından bazı kesimlere tanıtmadı.bu işi yapsa bize yeterdi.adanadaki arkadaşlarla yüz yüze görüşmek için gidecegim sunguralp bey.sonra gereken neyse yapmaya çalışalım.gelen gelir gelmeyenin canı sagolsun.
01-05-2006
Belirtilmemiş

fizyoterapist 4 yıllık lisans mezunu olmasına karsın saglık bakanlıgında 2 yıllık tekniker statusunda. saglık bakanlıgına baglı hastanelerde calısan eczacilar ne kadar doner sermayeden pay alıyor biliyormusunuz.arastırın ve carpıklıgı gorun.ikiside dort yıl okumus ama sanki fizyoterapist uvey evlatmıs gibi lise mezunu hemsirelere denk gorulup onlarla ayni doner payına tabi tutuluyo.burda sorun para degil.asıl sorun meslek layık oldugu yerde degil.tum dunya fizyoterapistlerinin calısma sartlarıyla bizimkisi cok ters. fizyoterapist in nasıl bir egitim aldıgını saglık camiasının icinde olanlar bile bilmiyo.tanınma ihtiyacımız var. insan hakkını isterken cesur olmalı sesini alcaltmamalı biz sesimizi alcaltırsak karsıdaki yukseltir sesini bunu unutmamalıyız.. ilk sart cesur olmak..
29-04-2006
Sunguralp OZTURK
Fizyoterapist

ben 5-6 fizyoterapistle yüz yüze görüştüm ama hiç birisi daha neden olmasın demedi hepside ne yapacaksın boşver böyle gelmiş böyle gidiyor diyorlar.daha önce çalıştıgım kurumlardaki diger meslek elemanları fizyoterapistlerin birbirini tuttugunu ve destek çıktıgını söylüyorlardı herkes bu birliktelige imreniyordu ama gördüm ki onlar yanlış görüyormuş.fizyoterapistler arasında çok zıt düşünen ve zıt düşen var.arkadaşlar ne oldu paranın yüzü sıcaktır kelimesi bizim meslek için iyi oturmuş galiba.şuan aldıgımız parada kurumlardaki statümüzde iyi olabilir ama nereye kadar diye düşünen varsa buyursun gelsin.herkese selamlar iyi çalışmalar
24-04-2006
Belirtilmemiş

saygili olmak kaydiyla fzt lerin birbirini elestirmesi faydalidir.tabi iyi niyetli yapici elestirilere acik olmaliyiz. bu harekette herkese yer var.ogrenci,mezun,emekli fark etmez. ben bu meslekten ekmek yedim veya yiyecem diyen,vefa borcunu odemek isteyen herkes katilmali. amacimiz fizyoterapistlik meslegini hakkettigi statuye kavusturmak. buyrun gelin..arkadaslarinizida getirin..
21-04-2006
Sunguralp OZTURK
Fizyoterapist

arkadaşlar her ne kadar benim yazılarımı begenmesenizde bende varım bu yeni dernek işinde.istediginiz yere gün ve saatinde gelmeye hazırım.yeter ki artık daha aktif bir iş yapacagımız dernegimiz olsun.nereye diyorsanız ben varım.herkese selamlar.
21-04-2006
Harunnnn TASCIIIIIIIII
Fizyoterapist

Arkadaşlar elbette herkes birşeyler yapmak istiyor.. ama burada bir anda çözümü yazdıktan sonra neden hemen çözüm bekliyorsunuz ki... bence fikirleri ortaya koyalım.. sonra çözümler arasından en mantıklısını seçelim..... iyi çalışmalar
19-04-2006
Nurettin ALHAN
Fizyoterapist

para dagitacam desem burda en az bin kisi toplanirdi.
19-04-2006
Sunguralp OZTURK
Fizyoterapist

arkadaşlar görülüyor ki ciddi bişeyler yapılmaya çalışıldıgında herkes susmuş.yazık bu fizyoterapistler.gerçekten halimize üzülüyorum.evet sunguralp bey 2 kişide olsa 3 kişide olsa ben varım.belki bişeyler yapabiliriz.bana mail adresi yollarsanız daha ayrıntılı görüşelim.çünkü bu sitede hiç ciddi bişey konuşulmaz.sadece canınız sıkıldıgında girip geyik yapilır.fuat bey sizinde mail adresinizi alabilirmiyim.iyi çalışmalar.
19-04-2006
Belirtilmemiş

bu sebeple bulusalim yuzyuze konusalım diyorum.kimi yeni dernekten yana,kimi mevcut dernekleri desteklemekten yana. biz illaki yeni dernek kuralım demiyoruz,mevcut dernegin suanki yonetiminden pasifliginden sikayetciyiz.oyleki tastan ses cikiyo bizim dernekten tık yok.mail atıp dernek baskanına neden sessiz kaldıklarını soruyoruz.agresif ve hakaret dolu cevap aliıyoruz. ya bıraksın gitsinler,olagan ustu toplantı yapıp devretsinler. yada yeni olusuma gideriz biz. hep tekrarladıgım gibi suanki asıl konu bir pazar gunu bulusmak.bence tarihi tartısalım.uc kısı ben varım diyo fuat bey,hasan bey ve ben.. evet siz nerdesiniz dernekten memnun olmayan arkadaslar yoksa memnun olmayan uc kisimi?:)
18-04-2006
Sunguralp OZTURK
Fizyoterapist

sayın ufuk girgin aslında siteye yazı yazan çok sayıda fizyoterapist ar ama birçogu sadece ortalıgı karıştırmak için yazı yazıyor gerikalanlarıda bişeyler yapmaya çalışıyor.maaş veya şartlar konuşurken hemen herkes fikrini yazıyor ama iş icraata gelince herkes sessiz kalıyor.hadi yüregi olan buyursun.bizler teklifte bulunuyoruz.
18-04-2006
Belirtilmemiş

ben kısa süredir burayı ziyaret ediyorum.dikkatimi çeken bir konuyu paylaşmak istiyorum.bu siteye yazan sadece 10 meslektaşım ya var yada yok bunu sebebi ne olabilir.kimsenin burada yazılanları takmadığını düşünmeye başladım.unutmadan zaten az olan syımızı neden alternatif dernek arayışına giripte iyice bölüyoruz anlamıyorum.CP ve spor fzt leri derneklerinide şiddetle kınıyorum.
17-04-2006
Ufuk GİRGİN
Fizyoterapist

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 566 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Ayşe A.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Dün

Melike K.
Psikolog

Dün

Rabia K.
Psikolog

Dün

Nurhan H.
Engelli Bakıcısı

Bugün

Merve B.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

Kullanıcı Görüşleri...