Otizmli bir öğrencim var, yardım.

Otizmli bir öğrencim var, yardım.

Otizmli bir öğrencim var, yardım.

Herkese merhaba otizmli bir öğrencim var. Ram raporuna baktım yaygın gelişimsel bozukluk diyor fakat hastalıkla ilgili en ufak bir bilgi yok. Çocuk sürekli ağlıyor, eskiden yapmamasına rağmen bugün sınıfa işedi, oyun oynamak istemiyor çocuğun ilgi alanlarını bulamıyorum lütfen yardım edin.

04-01-2018
Hacı Ömer SARIAYDIN
Belirtilmemiş
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
1 Yanıt

yaygın gelişimsel bozykluk otizim tanısının üst şemsiyedir. çocuk kaç yaşında? bu soru önemli çünkü hangi gelişm döneminde olduğunu kestirmek gerekiyor. gelişim dönemi pekiçtireçlerini kullanabilirsiniz. pekiçtireç türlerini ve hangi dönemde hangi pekiçtireç etkili olduğunu anlarsanız ilk iletişiminiz için ilk adımınız olabilir sizden ne istediini anlayama çalışın. işeme davranışı ciddi derecede tepkiselliktir bu davranış oluştuğuna göre çocuk o ortamda bulunmak istemiyor ortam değiştirin ya da onun özelliklerini çözdükten sonra onu ortama alıştıracak materyal/oyuncaklar ile ilgisini tek merkeze toplayın ilgisini toplaya bilirseniz size karşı daha açık ip ucu verecektir. kolay gelsin iyi geceler

05-01-2018
Tosun PAŞA
Eğitim Uzmanı

Yorumlar

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Çocuk 5 yaşında kreşe de gidiyor. Otizmli çocuklar için ses çıkaran ve ışıklı materyallerin etkili olduğunu biliyorum. Ama malesef olanaklarımız çok kısıtlı. Siz nasıl materyaller önerirsiniz.?

Hacı Ömer SARIAYDIN   -   07-01-2018

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 1330 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Mesut V.
Fizyoterapist

Bugün

Büşra Y.
Psikolog

Bugün

Dilan B.
Sosyolog

Bugün

Elif U.
Sosyolog

Bugün

Fehime H.
Psikolog

Öğrencilere verilen eğitimleri(terapileri) MEBBİS"e otomatik aktarın.

Rehabilitasyon.com'daki güncellemeleri ve yenilikleri artık Facebook'dan da takip edebilirsiniz