Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

MEB Öğrencileri

Son zamanlarda bazı rehabilitasyon merkezleri haberlerinde meb öğrencilerinin rehabilitasyon merkezine devam edemeyeceği yönünde.MEB de böyle bir kanun maddesi olmamasına rağmen bu uygulamanın nasıl gerçekleşeceği hepimizi kaygılandırmaktadır.Açıkcası MEB kendine bağlı Özel eğitim okullarında yapamadığını sosyal hizmetlere bağlı olan kurumların geçişinde yapmaya çalışıyor.
28-12-2005
Belirtilmemiş
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
2 Yanıt

SHÇEK genel müdürlüğü toplu geçiş için çalışma yaptıklarını söylüyor. biraz daha beklemekte yarar var çünkü bu kadar merkez yeni bina bulamayabilir. Buda kurumların kapanması demek.

 

28-12-2005
Belirtilmemiş

Evet son zamanlarda MEB'ebağlı özel eğitim okullarına giden öğrencilerin rehabilitasyon merkezlerine alınmayacağı konusu bir hayli gündemi meşgul etti. Bugün görüyoruzki resmi gazetede yayınlanan kararla özel özel eğitim kurslarının 13. Maddesinin (e) bendininkaldırıldığını görüyoruz.Buradan şu anlam çıkıyor. Bütün özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin bu tür özel eğitim okullarına gitseler bile özel rehabilitasyon merkezlerine de gidebilecekleri konusunda yol açılmış oluyor. Ayrıca SHÇEK'e bağlı krumların MEB'e geçme sürecininde ne olacağı tartışmalara açık 31-12-2007 ye kadar diyor ama bu sürecin dahada hızlanacağı kesin. Standartlar yönetmeliğine uyulması gerektiğide artık kesinleşmiş oldu. Ne tür sıkıntıların çekileceği önümüzdeki günlerde dahada belirginleşecek SHÇEK'e bağlı bütün kurumlara  kolay gelsin. 
28-12-2005
Belirtilmemiş

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...