İyikide sınıf öğretmeniyim.Sözüm Psikolog ve PDR cilere..

İyikide sınıf öğretmeniyim.Sözüm Psikolog ve PDR cilere..

İyikide sınıf öğretmeniyim.Sözüm Psikolog ve PDR cilere..

1- Merhaba arkadaşlar.ben özel eğitim sartifikalı sınıf öğretmeniyim.Özel özel eğitim okulunda özel alt sınıfta görev yapmaktayım.15 ayım doldu bu meslekte.15 aydan buyana şunu anladım.nedense branşlar arasında bir rekabet bir çekememezlik var.hayretler içersinde izliyorum.PDR sinden tutun Psikolog,okul öncesi öğretmenliği,zih.eng.öğretmenliği......vs.anlamadığım nokta şu.her konuda laf dolanıyor sınıf öğretmenlerine geliyor.her lafın sonunda "işte ne olcak sınıf öğretmeni"diye bir küçümseme.Ücretlerinde bile "sınıf öğretmeni nede olsa,bizim gibi bizlerden fazla maaş alacak hali yok ya.." ki bunu pdr ciler ve psikologlar çok yapıyor ne yazıkki..kendilerini ne zannediyorlar anlamıyorum.bakın bu web sayfasında bile anket yapmışlar."Sınıf öğretmenlerinin sertifika alarak özel eğitim için faydalı olacağını düşünüyormusunuz?"diye..yine başrolde sınıf öğretmeni..ben şunu anladım,bizim bu özel eğitim alanında çalışmamızı çekemiyorlar.
01-06-2007
Şahan Banu YAKALI
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
60 Yanıt
Milli eğitim, milli devletin eğitim politikasıdır. Sınıf öğretmenlerinin çalışma alanları ile ilgili bütün resmi ve özel kurumlar, MEB'nın ilke ve hedefleri doğrultusunda çalışırlar. Milli eğitim, insanları köreltmez, aydınlatır. Kendini geliştirmek isteyenlerin yolunu hiçbir engel kapatamaz. Başarılar...
28-07-2007
Belirtilmemiş

sayın yakalı inanın bu durumu bende kabul edemiyorum.bence bu iş eğitimle ne kadar ilgiliyse bi okadarda istek sabır sevgi vs...şeylerle ilgili.ben bir sınıf öğretmeni adayıyım.sizin yolunuzdan gitmeyi planlıyorum.bu konudada başarılı olcağıma inanıyorum.kendimide imkanlarım doğrultusunda geliştirmeye bakıyorum.sizinle iletişime girebilirsem çok sevinirim.anca sizin düşüncenizdeki bi öğretmenim yardım edebilir.forumları okuyunca cnm çok sıkıldı insnlar birbirlerinden faydalanmak yerine nie böle düşmanca davranıolar anlamıyorum.etikete bakıolar sadece.ANLAMIYORUM....
27-07-2007
Şükran TAŞCI
Sınıf Öğretmeni

merhaba engellilere verilecek eğitim çalışması bireyselleştirilmiş eğitim programı çerçevesince yürütülür. bep hazırlama da bir ekip işidir. ben bi zamanlar sitede beple ilgili bir makale hazırlamıştım. ama bir çok meslek arkadaşımız okumadı bile. bepin ekip çalışması olduğundan ve engellilere ekip çalıması çerçevesince eğitim vermenin gerekliliğini bilinmediğinden bu dediğiniz sorun gündeme geliyor. her kes alanına göre yardımcı olmaya çalışmadığından maalesef insanların birbirini yemesi yatıyor. her kes branşına gre yardımcı olmaya çalışmalı. her kesin branşına göre yapılabilecekler var bunları bırakıp diğerlerinin işine burun sokmaya başlanınca da bu tartışmaların başlanmasına zemin hazırlanıyor.
22-07-2007
Abdullah DEMİR
Özel Eğitim Uzmanı

şaşıyorum.bu ne düz mantık inanamıyorum.psikolog değil de mektep medrese görmemiş bi vatandaş
15-07-2007
Aysel GÜNAL
Sınıf Öğretmeni

bu durum bir erkeke sertifikayla nasıl kadın olacağının öğretilmesi gibi birşey; hala erkesiniz ; karakterinizle çelişmeyin. 2 haftayla kadın olunmuyorsa iki haftaylada özel eğitimci olunmuyorr...... sınıf öğretmenleri sözümm
08-07-2007
Hüsnü Sidar ÇİFTÇİ
Psikolog

Nedir bu çekemediğiniz anlamıyorum. Demekki sayınız yeterli değil ki bizlere sertifika vererek bu açığı kapatmaya çalışıyorlar.Sınıf öğretmenlerinin bunun için uygun olduğu düşünmüşler ve böyle bir hak tanınmış.Bunun üzerine her konuyu sizin hakkınız yoka getirip polemik yaratmaktan bıkmadınız gitti.Mesleğinize saygılı olun ve burda birbirinize çamur atmak yerine bilgilerinizi paylaşın sorunlarımıza birlikte çözüm bulmaya çalışalım... Yok hala tartışmaya devam edecek varsa söylüyorum.Bu tartışmaya devam edenlerim mesleki olgunluklarından şüphe ederim.Daha kendisini eğitememiş kişinin verdiği eğitim öğretimden şüphe duyarım. Teşekür ederim...
08-07-2007
Alper KARAKAYA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Emrah hocam bizler yani sınıf öğretmenleri meb de özel eğitim sınıf öğretmeni olarak atanmıyoruz ki. bu aldığımız sertifika sadece rehabilitasyon merkezlerinde geçerli. rehabilitasyon merkezlerinde ise sınıf öğretmenlerinin konumu farklı özel eğitim öğretmenlerinin konumu farklı. maaşları da tabiki. neredeyse 2-3 katı. tabi ki bende çok kızıyorum alanı olmayan bir bölüme atamaların olmasına. yeni mezunum geçen sene mezun oldum. zamanda fen edebiyat fakültesinden mezun olan işletme-iktisat, ziraat mühendisi hangi bölüm varsa sınıf öğretmeni olarak atamışlar. şu anda biz açıkta bekliyoruz mecburen özel de çalışıyoruz.
06-07-2007
Şule DEMİRCAN
Sınıf Öğretmeni

sınıf öğretmenleri sertifika almış olsalar bile alan değiştirip devlete atanamıyorlar önce sınıf öğretmeni olarak atanmaları gerekiyor sonra alana geçebiliyorlar tabi yeterli puanı alabilirlerse...bu sınıf öğret için 85 özel eğitimci için ise 50 biliyorum.. niye kavga ediliyor ANLAMIYORUM
30-06-2007
Aysel GÜNAL
Sınıf Öğretmeni

bence sizin yerinize atamalarda sertifikalı öğretmenler atanıyorsa kesinlikle dava açmalısınız.en azından kadroya yerleştirilseler bile sertifikalı öğretmenlerden daha fazla puan falan istemeleri gerekir.bence böyle bir dava açsanız kazanırsınız ve bu adaletsizliği düzeltirsiniz.bi derneğiniz falan yokmu sizin neden bu konuyla ilgilenmiyorlar.
30-06-2007
Gulay ACAR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

sayın hikmet bey herşeyi özetlediniz teşekkürler...
30-06-2007
Alper KAYA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

birde arkadaşlar sizden ricam birbirimizin alanı ile meşgul olacağımıza alanımızın hakkını vermeye çalışalım. bu meslekteki elemana bu işi nasıl yapamayacağını anlatabilirim yerine ona nasıl yardımcı olabilirim diye düşünmek daha iyi değilmi. ayrıca bunları düşünmek yerine yarın öğrencilerime ne verebilirim diye düşünüp özverili olmak daha iyi değilmi arkadaşlar.
28-06-2007
Alper KAYA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

arkadaşlar herkese şöyle diyorum. bir eğitimci isek birbirimizin kalbini kırmayalım.ben de bir sınıf öğretmeniyim. zamanında bizim kadromuza ziraat mühendisini bile yerleştirdiler. ama bakıyorum onlar bize on çekecek derece de iyiler. bende diyorum ki ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz
28-06-2007
Alper KAYA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

şula hocam kendinizi bizim yerimize koyun aynı şey sizin başınıza gelmiş olsa düşünün siz sınava giriyosunuz ama 200 mezundan sadece 5 tane alınıyor ve siz kadro alamıyorsunuz çok küçük puan farkıyla ve özelde çalışmak zorunda kalıyorsunuz işte bu sertifikalı sınıf öğretmenlerinin sayesinde oluyor kadrolar dolu görünüyor ve atama yapılamıyor.hocam sizin aklınız alıyor mu bizim 4 yılda öğrendiklerimizi sizlerin 1 haftada öğrenebileceğine düşünün biraz lütfen !!!
25-06-2007
Emrah AKKAYA
İşitme Engelliler Öğretmeni

merhaba. bende zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği sertifikası almış bir sınıf öğretmeniyim. burada yani sınıf öğretmenliği başlığı altında okuduğum yazılarda eğitimcilere hiç yakışmıcak tartışmalar okuyorum. Tabiki özel eğitim bir ekip işidir. biz de özel eğitim öğretmenleri kadar bilgili diiliz bu konuda. sertifika konusuna gelince keşke meb de ya da özelde çalışan bütün sınıf öğretmenlerine kurslarla özel eğitim bilgisi verilse diye düşünüyorum. çünkü okullardada kaynaştırma öğrencileri var ve özel eğitim hakkında hiç bir bilgisi olmayan öğretmenlerimiz zorlanıyor bu konuda. birde (lafım burda yazan özel eğitim öğretmenlerime diil genel olarak) bu sertifika olayına neden bu kadar karşısınız hiç anlam veremiyorum. özel eğitim alanında bilgi edinmek mi kötü olan. bilgiyi mi kıskanıyoruz... tabi ben kursa gittim özel eğitim uzmanıyım filan demiyorum kesinlikle... sadece bu alanda artık bilgi sahibiyim.
24-06-2007
Şule DEMİRCAN
Sınıf Öğretmeni

vallahi bilemiyorum.bildiğim bişey var o da zihinsel engelliler öğretmenliğinin çok kolay atandığı.puanlarının düşük olduğu.tabi şuan puanları yükseldimi?en son kaçla atadı bilmiyorum.ama bu bi gerçek zih.eng. öğretmenlerin sınıf öğretmenlerine göre atanması daha kolay.tabi 18 kadro verilmişse ozaman puanı çok yüksektir diye tahmin ediyorum.benim hafızamanda bi ara bayağı bi düşüktü zannedersem.48 felandı. ben alanyada ikamet ediyorum.
02-06-2007
Şahan Banu YAKALI
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

MEB BAKANLIĞI GECEN SENE AĞUSTOS ATAMASINDA BİZE SADECE 18 KADRO AÇTI. GERİSİNİ HİZMETİÇİ EĞİTİM PROGRAMI ALAN SINIF ÖĞRETMENLERİNE BIRAKTI.BİZ BU BU SAÇMALIĞA DUR DENSİN İSTİYORUZ. GECEN 600 ÖZEL EĞİTM ÖĞRETMENİ MEZUN OLDU. BU HAKSIZLIK DEĞİL Mİ? HANGİ İLDE İKAMET EDİYORSUNUZ. SİZİ BİR OÇEME YÖNLENDİREBİLİRİM?
02-06-2007
Sümeyra AKÇE
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

yolunuz açık bilgileriniz daim olsun ne denebilirki..
02-06-2007
Merve KIRŞEHİRLİ
Özel Eğitim Uzmanı

inan o kadar isterdimki gezmeyi...
02-06-2007
Şahan Banu YAKALI
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

arkadaşım madem sınıf öğretmenleri zihinsel engelliler öğretmenleri ile kıyaslanamaz ve onlar özel eğitimciler kadar iyi olamaz,peki sorarım size şuanda ilköğretim okullarında bile özel alt sınıflar mevcut.bunlarada sertifikayı alan sınıf öğretmenlerimiz giriyor.madem biz bu işi yapamıyacağız o zaman bırakın özel alt sınıf filan açmasınlar.ve bırakın bizlere sertifika felan vermesinler.ki ben özel eğitimciyim demiyorum.ben zihinsel engelliler sınıf öğretmeniyim diyorum.kabul ediyorum.sizlerle aynı değiliz.ama şuna inanıyorum insan kendini yetiştirdikten sonra özel eğitimcilere bile bin basarız.zaten ben demiştim ki sözüm psikologlara,pdr cilere diye.ben zihinsel engelliler öğretmenliğini kardeş bölüm diye nitelendiririm herzaman.ona görede haddimi de bilmesini bilirim.sorum olduğu zaman çekinmeden soru sorarım,danışırım özel eğitimcilere.bu çalıştığım süre 15 ay bana çok şey öğretti.ki işimdede başarılı olduğuma inanıyorum.tabi hala öğreneceğim çok şey var.
02-06-2007
Şahan Banu YAKALI
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

SAYIN YAKALI ÖNCELİKLE SİZE ŞU SORUYU SORMAK İSTİYORUM NEDEN SERTİFİKA ALDINIZ? VE ŞUANDA ÖZEL OKULDA ÖZEL ALT SINIFINDA EĞİTİM VERİYORSUNUZ? KPSS Yİ KAZANAMADIĞINIZDAN MI? EĞER SINIF ÖĞRETMENLERİ ÖZEL EĞİTİMDE HİZMET VERMEYE YETERLİ İSELER NEDEN ÖZEL EĞİTİM BÖLÜMLERİ AÇILDI.LÜTFEN HERKES KENDİ MESLEĞİNDE UZMANLAŞSIN.ÇOCUKLARA GERÇEKTEN BİRŞEYLER ÖĞRETEBİLİYORSANIZ HELAL OLSUN.SİZE TAVSİYEM OÇEM'LERİ BİR GEZİN VE ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENİNİ GÖRÜN. TABİ OÇEM',İN NE OLDUĞUNU BİLİYORSANIZ?
02-06-2007
Sümeyra AKÇE
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
 • Bir yıl ücretsiz teknik destek
İş Arayanlar

iş arayan 1740 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Aybike S.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Handenur Ş.
Uzman Öğretici

Dün

Sedanur Ö.
Psikolog

Dün

Seda Y.
Uzman Öğretici

Bugün

Buse T.
Odyolog

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Rehabilitasyon.com Facebook'da...

İş ilanlarını ve diğer güncellemeleri Facebook'dan takip etmek için sayfamızı beğenin:

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
1 Aylık ÜCRETSİZ DEMO'yu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
 • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.