Farklı Bir Alanda Yüksek Lisans Yapma

Farklı Bir Alanda Yüksek Lisans Yapma

Farklı Bir Alanda Yüksek Lisans Yapma

Merhaba ben Türkçe Öğretmenliği mezunuyum.  Özel eğitim zihinsel engelliler yüksek lisansı yapmak istiyorum. Sorularım şunlar; birincisi bölümümden dolayı bu alanın yüksek lisansını yapabilir miyim? İkincisi tezli yüksek lisans yapmak istiyorum Anadolu'da ne zaman yüksek lisans başvuruları yapılıyor ve zih. eng bölümünün alım şartları neler? Üçüncüsü yüksek lisans sonrası iş imkanı nasıl olur özel eğitim akademisyen(arastrma görevlisi, okutman vs) alımları ne durumda? Dördüncüsü bölüm açılırsa nasıl başvurmam gerek?

08-05-2019
Ömer DALGIÇ
Belirtilmemiş
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
1 Yanıt

Hocam Ben de alanımda yüksek lisans yapıyorum(okul öncesi). Öncesi özel eğitim düşünüp üniversitelerin lisansüstü ilanlarını araştırmıştım, hatırladığım kadarıyla okul öncesi çocuk gelişimi gibi bölümlere bir yıl alınmayan dersleri almak şartıyla yüksek lisans öğrenimi sağlıyorlar ama Türkçe için sağlamadıklarını biliyorum. Düşündüğünüz istediğiniz bir üniversite varsa aklınızda Web sitesine girip şartlarını okuyabilirsiniz. Akademik olarak açıkta kalacağımız bir bölüm değil, yabancı diliniz iyiyse Türkiye’nin bir çok üniversitesinde açık var, akademik personel olarak mutlaka bir üniversitede başlarsınız. 

7 gün önce
Melek DURGUN
Okul Öncesi Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Kullanıcı Görüşleri...

Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
1 Aylık ÜCRETSİZ DEMO'yu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.