Yüreği Kocaman Kardeşimiz Ciwan


05-01-2018 |

Yüreği Kocaman Kardeşimiz Ciwan

Ciwan Kardeşimiz, kocaman kalbiyle var olmayı başarabilmiş büyük dilimin içindedir.

Bugünkü makalemde Yaşı küçük ama Yüreği büyük, dirayetli, sevgi ve umut dolu kardeşimiz Ciwan'ımızın duygu yüklü hikayesini kaleme alacağım. 

-Şimdi kulak verin diyeceklerime olur mu? "Hiç beklemediğim bir anda karşıma çıkan başlarda çok üzüldüğüm ama sonra minnet duyduğum kanserle savaşmaya devam ediyorum. Tek başıma mı savaşıyorum dersiniz? HAYIR. Bu savaşa girdiysem bunu sevdiklerim için,güzel kalpleri benim için çarpan,ellerini açıp duasında adım geçen herkesi mutlu etmek için girdim. Sevilmenin ne derece güzel olduğunu hatırladım sayelerinde. İnanır mısınız bilmem ama beni güçlü bulan insanlardan aldım bu gücü. Ailemden, arkadaşlarımdan, kemoterapiden dolayı dökülen saçlarımı kesen berber abiden aldım. Her gün şükretmeyi öğrendim, derdi veren Allah'ın güçte verdiğini gördüm. Küçükken iğne olmamak için okuldan kaçan ben, nelere gülüp geçmeye başladım. 

Etrafımda sevdiklerim olmasına rağmen, beni şımartmalarına rağmen, yatağıma geçtiğimde sosyal medyada gezdiğimde boğazım düğümleniyor. Hayal ettiklerimi, yaşayan insanları gördükçe "ah be" diyorum. O an keşkeler, belkiler ve hayallerin içinde boğuluyorum. Sonra ya bir bardak soğuk su içiyorum ya da kocaman derin bir iç çekiyorum. 

Bakmayın böyle yazdığıma,okuması kolay olabilir ama böyle yaşaması inanın kolay değil. Biliyorum ilk kanser olan genç ben değilim, ama keşke son olsam. Keşke bu hastalık son bulsa, keşke hiçbir insanoğlu yaşamasa.

Bunları sizi üzmek için yazmıyorum ya da durumdan şikayet etmek içinde yazmıyorum. Değiştiğimi, artık umursamayıp ne kadar güçlü olduğumu ve herşeye rağmen güzel şeylerin olduğunu paylaşmak istedim sadece. 

Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
Sizin için en büyük dileğim şu ki inşallah yaşamazsınız ve anlamazsınız. Sadece ne kadar zor olabileceğini hayal edin, hayal edin ki şükür edebilin. Her sabah uyandığınızda ne kadar çok sevildiğinizi ve sevdiklerinizi hatırlatın kendinize. Gülün, gülecek ve şükredecek sebepler yaratın. Ne demiş Mine Sota; Ne haliniz varsa gülün... Içinizdeki gücü keşfetmek için yaşadıklarımı yaşamak zorunda değilsiniz, kalbinize dokunun ve gülümseyin işte güç orda. Ve daha çok gülümseyin.. Kanseri hiçbir zaman sevmedim, ama bana kendi içimdeki gücü gösterdiği için ve şükretmenin ne kadar önemli olduğunu gösterdiği için ona minnettarım. 

Neyse diyeceğim şu ki, siz sadece şükredin. Herşey o kadar aslında. Sizi seviyorum

YİNE İÇİMİ ACITAN, TÜYLERİMİ ÜRPERTEN BİR YAZISINI PAYLAŞMAK İSTİYORUM.

Tibet dilinde bir söz vardır; ‘Acılar, güç almak için kullanılmalıdır’ denilir. Hangi zorluk olursa olsun, tecrübe ne kadar acı verici olursa olsun, asıl felaket umudu kaybetmektir. O yüzden en karanlık günlerde bile umut bulur, aydınlık günleri düşünürüm ve peşinden giderim. Sizde öyle yapın! 

Fotoğrafta olduğu gibi yüzümde ki o ufacık ışık benim acılarımdan güç alıp yoluma gülümseyerek devam etmemi sağlayan koca bir umut aslında. Sizde hayatınızda karşınıza çıkan ufak da olsa ışığın peşinden gidin. Çünkü oralar hep umutla dolu. Ben karanlıkta oturup beklemek yerine ışığın ve umudun peşinden gittiğim için şuan bunları yazabiliyorum size,hadi sizde peşimden gelin ve hep beraber ışığı yakalayalım. Bir de gülümsemeyi unutmayın.

Nurlar içinde uyu. Rabbim,Mekanını Cennet-ül Baki, Efendimiz(s.a.v) komşu eylesin Ciwan kardeşimizi.

Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.

Hayatındaki mücadelesinde hiçbir zaman Sabrı, şükrü eksik etmeyen Kardeşim Seni Çok Seviyoruz, Seni Unutmayacağız..

Gökte asılı duran ve yörüngesinden hiç sapmayan güneş, ay ve yıldızları seyre daldığında, toprağa atılan bir tohumun oluşum ve yok olma sürecine tanık olduğunda, mevsimlerin insan hayatındaki türlü imtihanları anlatan iyi bir hatip olduğunun idrakine vardığında insan, sabrı ve şükrü sayesinde kendisine takdim edilen vakti tam anlamıyla yaşamış kabul ediliyor. Vakit tamam olup kum saatinde tek bir kum taneciği kalmadığında, Rabbine kavuşan insanın dünyada iken ahiret yurduna gönderdiği sabır ve şükür yükleri artık onun için birer hediye, kaçınılmaz son ve mutluluk olarak kendisine sunuluyor.

“Bu sonuç ise Adn cennetleridir. Anne, Baba, Kardeşler, Eşlerden ve Çocuklardan iyi olanlarla beraber oraya girerler. Melekler de her bir kapıdan yanlarına girerler ve şöyle derler; ‘Sabretmenize karşılık selam sizlere. Dünya yurdunun sonucu olan cennet ne güzeldir.” (Rad, 13/23, 24.)

Mevlam İnşAllah Ciwan kardeşimize,hepimize "Adn Cennetlerine" girmemizi nasip etsin.

Psikolojik Danışman Ve Rehber Öğretmen

EDÆRİNCİK

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı
Üyelik Gerekli

Yorum yapanları görebilmek ve yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Psikolojik Danışman Ve Rehber Öğretmen

İş Arayanlar

iş arayan 1967 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Simge Ç.
Psikolojik Danışman

Bugün

Hanife S. A.
Sosyal Hizmet Uzmanı

Bugün

İdil Y.
Fizyoterapist

Bugün

Seda T.
Fizyoterapist

Bugün

Gülendam D. B.
Fizik Tedavi Teknikerliği

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
 • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Rehabilitasyon.com'daki güncellemeleri ve yenilikleri artık Facebook'dan da takip edebilirsiniz
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
1 Aylık ÜCRETSİZ DEMO'yu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
 • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.