Yaşlı Kadının, Kızına Mektubu ..


18-04-2017 |

Yaşlı Kadının, Kızına Mektubu ..

Hayat, iç içe girmiş zincir halkalar gibidir. Çocuk olarak doğarız ve bizi koruyup kollayan bir ailemiz vardır. Büyürüz, bizim de hayata hazırlayacağımız çocuklarımız olur.

Anne ve babamız yaşlandıkça bakıma muhtaç hale gelirler. Mesela Alzheimer hastası ebeveyni olanlar, anne/babasıyla daha yakın ilgilenmek zorundadır.

Bazense evlatlar, anne/babalarının kendileri için yaptıkları iyilikleri unuturlar.

Sizin de az sonra okuyacağınız mektubu, ilk okuduğumda gözyaşlarıma hakim olamadım.Tıpkı mektubu yazan anne gibi, benim annem de her zaman yanımda oldu.

Mektubu yazan anne, mektubunda kızını nasıl büyüttüğünü, ona nasıl sevgi ve sabır gösterdiğini en ince detaylarıyla betimliyor.

“Canım kızım, ben yaşlanırken lütfen bana sabır göster. Neler çektiğimi çok iyi anla. Konuştuğumuzda bazı şeyleri defalarca tekrar ediyor olabilirim. Yine de bana, “Az önce de aynı şeyi söyledin” deme. Dinle lütfen.

Küçüklüğünü ve uykuya dalmadan önce sana okuduğum masalları hatırla. Yeni teknolojileri öğrenemediğimde, lütfen öğrenmem için sabırla bekle ve beni küçümseme. Hatırlıyor musun canım kızım, sana nasıl yemek yemeyi, saçını taramayı, giyinmeyi ve hayatındaki küçük sorunları çözmeyi nasıl öğrettiğimi?

Ben yaşlanırken lütfen sabırlı ol. Neler çektiğimi anla. Eğer konuştuklarımızı unutuyorsam, hatırlamam için zaman tanı. Yine hatırlayamazsam, lütfen kızma. Benim için en değerli olan şeyin senin yanında olmak olduğunu bil. Yaşlı ve buruşmuş bacaklarım yavaşça hareket ederse, tıpkı sana yürümeyi öğrettiğim gibi bana yürümemde yardımcı ol. O günler geldiğinde, üzülme ve sadece yanımda ol. Hayatımın sınırlı günlerini sevgi dolu şekilde geçirmemi sağla. Bana yaptıkların için gülümsemeyi ve teşekkür etmeyi ihmal etmeyeceğim. Seni her gördüğümde suratımda kocaman bir gülümseme oluşuyor. Hep yanında olduğumu hatırla. Sadece, seni çok sevdiğimi söylemek istiyorum canım kızım.”

Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.

EDÆRİNCİK

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı
Üyelik Gerekli

Yorum yapanları görebilmek ve yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Psikolojik Danışman Ve Rehber Öğretmen

Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 1367 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Sıla A.
Fizyoterapist

Dün

Ömer T.
Psikolojik Danışman Ve Rehber Öğretmen

Dün

Beyza D.
Fizyoterapist

Dün

Tuba A.
Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Öğretmeni

Dün

İdris Y.
Fizyoterapist

Rehabilitasyon.com'daki güncellemeleri ve yenilikleri artık Facebook'dan da takip edebilirsiniz