Merdiven Asansörleri Hakkında Sık Sorulan Sorular


30-10-2017 |

Merdiven Asansörleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Merdiven asansörlerini araştıran herkes birçok soru soracaktır. En önemli soruları ise güvenlik ile ilgili olacaktır.

Merdiven Asansörleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

Merdiven asansörlerini araştıran herkes birçok soru soracaktır. En önemli soruları ise güvenlik ile ilgili olacaktır.

Merdiven asansörleri güvenli mi?

Evet, üreticinin tavsiyelerine ve kullanım kurallarına uyduğunuz sürece, merdiven asansörleri çok güvenlidir. Ancak merdiven asansörünü, LiftArt gibi konusunda uzman ve mümessil bir firmadan veya yetkili bayileri gibi eğitimli montajcı kullanan deneyimli bir şirketten satın aldığınızdan emin olun.

 

Merdiven asansörleri duvara mı, merdiven basamaklarına mı monte edilir?

Çoğu merdiven asansörleri, duvardan ziyade merdiven basamağına monte edilir. Bu kurulumun bazı avantajları vardır. Birincisi, duvarınızın dekorunu bozmaz. İkincisi, bu kurulum yeni bir eve taşınırsanız merdiven asansörü oraya taşımanızı sağlar. Ayrıca en sağlam nokta basamaklardır yani zemindir.

 

Merdiven asansörünü yerleştirmek için basamak genişliği en az ne olmalıdır?

Çoğu merdiven asansörünün montajı için 68 cm genişliğinde olması gerekir. Eğer 68 cm den daha az ve duvara tutturulmuş bir küpeşte varsa, büyük ihtimalle çıkarılması gerekecektir. Merdiven asansörünün kendisi, katlandığında yaklaşık 40 cm bir alanı kaplayacaktır ve ailenin diğer üyeleri merdivenleri kolaylıkla kullanabileceklerdir; yeterli yer kalacaktır. Ancak 68 cm den daha dar merdivenler için farklı modeller de mevcuttur ve 55 cm’e kadar uygulanabilecek merdiven asansörlerimiz de mevcuttur.

 

Bir merdiven asansörü dönüşlü, spiralli veya kavisli merdivenle kullanılabilir mi?

Kavisli merdivenler gibi karmaşık merdivenler, asansör sisteminin özel olarak imal edilmesini gerektirebilir. Neredeyse her merdiven konfigürasyonu, basamakları, şekli, eğrileri, spiralleri ve birden fazla sahanlıklar da dahil olmak üzere farklıdır. Merdiven asansörlerimiz her tip ve model merdivenler döşenebilir.

Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.

 

Merdiven asansörü nasıl çalışır?

Bir ray sistemi doğrudan merdiven basamağına tutturulmuştur. Sandalye koltuk, ana motor ünitesi ve aküsü bu ray üzerinde hareket eder; böylece sandalyeyi yukarı ve aşağı doğru hareket ettirir.

 

Merdiven asansörünü kendim kurabilir miyim?

Merdiven asansörlerinin üreticilerinin çoğu garantiyi geçerli kılmak için profesyonel kurulum isterler. Buna ek olarak, asansörün uygun şekilde monte edilmemesi ve sandalyeden düşen bir kişinin bulunması sorumluluğu kendinizin kurmasına değmez. LiftArt’taki profesyonel montajcıların uzun yıllara dayanan deneyimleri vardır, yapıların durumlarını anlar ve tam olarak ne yaptıklarını bilir.

 

Elektrik kesintisi olursa merdiven asansörünü kullanabilir miyiz?

Birçok merdiven asansörü, asansörü çalıştırmak için bir akü kullanır. Akü sürekli olarak şarj cihazı ile şarj edilmektedir. Eğer elektrik kesilirse, batarya asansörün 10-20-30 tur kadar çalışmasına izin verecektir. Bu asansörünüzün modeline, yeniliğine, seyir mesafesine göre değişkenlik gösterebilir.

 

Devler merdiven asansörleri için ödeme yapar mı, destek olur mu?

2017 yılı itibarı ile Türkiye Hükümeti bazı engelli ürünlerine tam veya kısmi ödeme yapsa da, merdiven asansörleri bu kapsamda değildir. Bu nedenle merdiven asansörü için ödeme yapmayacaklardır. Asansörün bedeli müşteri tarafından karşılanmalıdır.

 

Merdiven asansörü fiyatları Nedir?

Merdiven asansörü fiyatlarını bu adreste bulabilirsiniz: https://liftart.com.tr/merdiven-asansoru-fiyati/ veya https://liftart.com.tr/asansorler/merdiven-asansoru-fiyatlari/

 

Makale Konusu: merdiven asansörleri hakkında

Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.

 

https://liftart.com.tr

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı
Üyelik Gerekli

Yorum yapanları görebilmek ve yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Kullanıcı Görüşleri...

Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.

Rehabilitasyon.com'daki güncellemeleri ve yenilikleri artık Facebook'dan da takip edebilirsiniz
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
1 Aylık ÜCRETSİZ DEMO'yu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.