Çocuklarda Radikal Fekal Transplant Tedavisi Otizm Ciddiyetini% 47 Azalttı


18-04-2019 |

Çocuklarda Radikal Fekal Transplant Tedavisi Otizm Ciddiyetini% 47 Azalttı

Arizona Eyalet Üniversitesi araştırmacıları , bir doz sağlıklı bağırsak mikroflorası dozunun otizm spektrum bozukluğu ( ASD ) ile ilişkili özellikleri

ÇOCUKLARDA RADİKAL FEKAL TRANSPLANT TEDAVİSİ OTİZİM CİDDİYETİNİ %47 AZALTTI

Radical Fecal Transplant Therapy in Kids Has Reduced Their Autism Severity by 47%

www.sciencealert.com 

Yeni yayımlanan araştırmaya göre , mikrobiyal çevreyi otizm tanısı alan çocukların bağırsaklarına dönüştürmek, durumlarının ciddiyetini önemli ölçüde azaltabilir.

Çocuklarda bir tür dışkı nakli tedavisinin otizm spektrumuna etkileri üzerine yapılan bir araştırma, katılımcıların sadece daha az bağırsak problemi yaşamamış, aynı zamanda işlemden iki yıl sonra otizm semptomlarında devam eden iyileşmeler göstermeye devam ettiğini göstermiştir.

Arizona Eyalet Üniversitesi araştırmacıları , bir doz sağlıklı bağırsak mikroflorası dozunun otizm spektrum bozukluğu ( ASD ) ile ilişkili özelliklerin tedavinin sona ermesinden en az birkaç ay sonra hafifletilmesine veya kaybolmasına neden olduğunu keşfetti .

Ancak potansiyel bir terapi olarak ciddiye alınabilmesi için uzun vadeli iyileştirmeler yapılması gerekiyordu. Yani, başka bir kontrol için asıl gönüllü grubuna geri dönüş yapılması gerekiyordu.

Yeni mikropların yerleştiği ortaya çıktı.

Biyoteknoloji uzmanı Dae , "2017 yılında yayınlanan orijinal raporumuzda, mikrobiyota transfer terapisi (MTT) sonrası yararlı bakterilerle birlikte bağırsak çeşitliliğinde bir artış olduğunu ve iki yıl sonra, çeşitliliğin daha da yüksek olduğunu ve faydalı mikropların varlığının kaldığını belirttik " dedi. -Wook Kang.

Bağırsak otizm gibi nörolojik bir hastalığa yardımcı olan terapiler geliştirmeye başlamak için garip bir yer gibi görünebilir.

Ancak, bozulmuş sosyal ve iletişim becerilerinin, duyusal zorlukların ve azaltılmış çekirdek gücünün ve motor kontrolünün tanımlayıcı özelliklerine ek olarak, ASD'li kişilerin yarısına kadar olan durum bir sürü bağırsak problemi ile gelebilir .

Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.

Çevre mühendisi Rosa Krajmalnik-Brown , "Otizmi olan birçok çocuğun gastrointestinal sorunları var ve bizimki de dahil olmak üzere bazı araştırmalar, bu çocukların da otizmle ilgili semptomların daha kötü olduğunu tespit etti" diyor .

Önceki çalışmalar art arda “kötü” bir mikrobiyal topluluğun daha iyi bir topluluk için yer değiştirmesinin ya da probiyotik ya da antibiyotikkullanmanın olası yararlarına dikkat çekti .

Birçoğu umut verici kısa vadeli etkiler gösterdi; bu, bağırsak temelli tedaviler söz konusu olduğunda keşfedilecek daha fazla şey olduğunu öne sürdü.

Krajmalnik-Brown "Birçok durumda, bu gastrointestinal problemleri tedavi edebildiğiniz zaman davranışları iyileşiyor " diyor .

Araştırmacılar daha uzun vadeli bir sonuç ortaya çıkarmak için büyük silahları çıkardılar. Birkaç mikrobiyal turiste bırakmayı veya bir avuç sorun yaratıcısını öldürmeyi unut - onlar kitlesel bir göç için gittiler.

Araştırmacılar, mikrobiyota transfer tedavisi denilen özelleştirilmiş bir bağırsak mikroflorası nakli işlemi kullanarak araştırmacılar, 7 ila 16 yaşları arasındaki 18 çocuğa yeni mikroorganizmalarla dolu bir göbek verdi.

Gönüllülerin hepsinde hem otizm teşhisi hem de orta ila şiddetli gastrointestinal problemler vardı. Bu grup, ne bağırsak problemleri, ne de ASD tanısı olmayan 20 eşdeğer kontrol denekiyle karşılaştırıldı.

Her ikisi de 10 hafta boyunca tedavi edildi ve daha sonra 8 hafta boyunca takip testi seansları yapıldı.

Kuşkusuz, deney kör değildi, bu yüzden sonuçları nasıl okuduğumuza dikkat etmemiz gerekiyor. Bu gibi durumlarda plasebo etkileri göz ardı edilemez.

Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.

Ancak 'umut verici' olduklarını söylemek, iddia etmek için çok güçlü değil. Çocuklar sadece gastrointestinal semptomlarda yüzde 80'lik bir azalma yaşamamış, aynı zamanda ortak ASD teşhis araçlarıyla test edildiğinde önemli gelişmeler göstermiştir.

İki yıl sonra, bu aynı testler şartların sadece düzeldiğini gösteriyor.

Krajmalnik-Brown , “Ekibin yeni yayını, çalışmanın tedavinin durmasından iki yıl sonra katılımcıların GI semptomlarında bazal seviyeye kıyasla ortalama yüzde 58 azalma olduğunu gösterdiğini gösterdi .

"Buna ek olarak, çoğu katılımcının ebeveynleri çekirdek ASD semptomlarında yavaş ama istikrarlı bir gelişme bildirmiştir."

Standart bir ASD tanı aracı kullanılarak yapılan bir dış değerlendirme , ilk test grubunun yüzde 83'ünün otistik spektrumda şiddetli olarak değerlendirilebileceği sonucuna varmıştır. İki yıl sonra, bu sadece yüzde 17'ye düştü.

Şaşırtıcı bir şekilde, yüzde 44 artık spektrumun ılımlı ucunda olduğu için kesim yapmadı.

Genel olarak, değerlendirici ASD özelliklerinin ciddiyetinin, başlangıç ​​değerlerine göre yüzde 47 oranında azaldığını belirledi.

Neredeyse hiç yan etkisi olmayan bir terapi için ve ASD ile mücadelede birçoğunun mücadelesinde dikkat çekici gelişmeler var, kesinlikle daha fazla araştırma yapmaya dikkat çekecek bir tedavi.

Fekal nakiller biraz kaba gelebilir, ancak bunlara alışmanız da mümkün. Biz gelen, gelecekte çeşitli şeyleri onları kullanılan görmem uğrarsınız Superbug'lar tedavi etmek kazanan spor .

Şimdi nörolojik sağlığımızın sindirim sistemimizle yakından ilişkili olduğunu öğrendiğimize göre, sağlıklı bir bağırsaktan mikrobiyal toplulukları nakletmek beyin hastalıklarının tedavisinde bir sonraki büyük şey olarak görülüyor .

Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.

Bu, mikrofloranın otizme neden olduğunu söylemek değildir. Bu bir var kompleks durum yaşamın erken beynin gelişimini dürtmek genler ve çevresel etkilere çok çeşitli kökleri vardır.

Ancak bu etkilerden birkaçını bile değiştirebilirsek, ihtiyacı olanlara hayatı biraz daha kolaylaştırabiliriz.

https://www.sciencealert.com/autism-severity-cut-in-half-in-kids-who-underwent-radical-faecal-transplant-therapy

Fotoğraflar

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı
Üyelik Gerekli

Yorum yapanları görebilmek ve yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Özel Eğitim Öğretmeni

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.

İş Arayanlar

iş arayan 1300 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Dilek G.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Ayşe N. K.
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Bugün

Emine B. B.
Fizyoterapist

Dün

Kardelen B.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Dün

Sergen B.
Psikolog

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
1 Aylık ÜCRETSİZ DEMO'yu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.