İlkevin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

İlkevin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
İlkevin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Kullanıcı Görüşleri...
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Kurumsal

İLK EVİN ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucu ailenin engelli çocuğu ile ilgili karşılaştığı sıkıntılardan ve eksiklerden yola çıkarak bu sorunlara çözüm bulmak amacıyla kurulmuştur.

Kurucu aile ülkemizde engellilere yönelik hizmet veren tüm kurum ve kuruluşları inceleyip yurt dışındaki kurum ve kuruluşların imkânlarını araştırmıştır. Eğitim alanında engellilerin yurtdışında rahatlıkla ulaşabileceği imkânların çoğunu İlk Evin ülkemizin kısıtlı koşullarında kendi bünyesinde bulundurmayı hedeflemiştir:

- Şehir gürültüsü ve trafiğinden uzakta konumlanan

- Sakin, huzurlu ve yeşil bir çevrede bulunan

- Engelli bireyin bina içerisindeki hareket özgürlüğünü ve eşitliğini gözeterek

- Engelli rampası bulunan hidroterapi havuzu ve bahçe olanaklarını içeren

- Binasında ferah, geniş koridorları ve eğitim ortamlarını barındıran

- Seansların uzman eğitim kadrosu tarafından sağlanan

- Eğitim kalitesine azami yatırım yapan yönetim mantığını ilke olarak sahiplenen

Bu doğrultuda 1200 öğrenci kapasiteli İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 2009 yılında kapılarını eğitim ve öğretime açmıştır.

Kurumumuz 4000 m² alan üzerinde son deprem yönetmeliklerine uygun olarak inşa edilmiş olup toplam 3750 m² kapalı alan ile 5 kattan oluşmaktadır. Teknik altyapı tüm ihtiyaçlar öngürülerek hazırlanmış, jenanatör, engelli kullanımına uygun asansör sistemi, çift yangın merdiveni ve acil çıkış kapıları, dinlenme terasları, sinema salonu gibi ayrıntılar ile yapı tamamlanmıştır.

İlk Evin bünyesinde bulundurduğu bireysel eğitim odaları, grup eğitimi odaları, fizik tedavi salonları, oyun ve etkinlik odası, rehberlik servisi, aile danışmanlığı birimi, el sanatları atölyesi, eğitim amaçlı tam donanımlı kapalı engelli yüzme havuzu, duyu bütünleme odası, 100 m² kapalı spor salonu, 160 kişilik tiyatro ve konferans salonu, kütüphane, internet erişim odası, revir, veli bekleme salonu, bebek bakım odası ve açık oyun alanıyla özel eğitim ve rehabilitasyon sektöründe Türkiye'de özgün olarak projelenmiş ilk özel eğitim ve rehabilitasyon merkezidir.

Kurumumuzda tüm destek eğitim programları mevcuttur:

- Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı

- Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı

- Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı

- Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı

- Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programı

- İşitme Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı

- Görme Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı

Ayrıca hidroterapi, ergoterapi, duyu bütünleme, uzay terapisi, sportif faaliyetler, sanatsal faaliyetler, müzik eğitimi, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, aile eğitimi ve danışmanlığı, gelişimsel değerlendirme testleri, yoğunlaştırılmış yarım gün ve tam gün programları alanlarında da tamamlayıcı eğitim programlarımız mevcuttur.

Özel Eğitim Uzmanı, Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni, Okul Öncesi Öğretmeni, Çocuk Sağlığı ve Gelişimi Uzmanı, Fizyoterapist, İşitme Engelliler Öğretmeni, Görme Engelliler Öğretmeni, Dil ve Konuşma Terapisti, Odyolog, Uzman Psikolog, Aile Danışmanı, Hidroterapist, Ergoterapist, Beden Eğitimi Öğretmeni, Müzik Öğretmeni, İş ve Uğraş Terapisti ve Usta Öğreticilerin bulunduğu yaklaşık 40 uzman ve alanında tecrübeli meslek profesyonelinden oluşan ekibimiz tarafından destek eğitim programları ve tamamlayıcı eğitim programlarımız laikiyle sunulmaktadır.

Kurumumuzda bulunan tüm eğitim üniteleri, standartlar üstü geniş kullanım ve yaşam koşullarına uygun olarak çocukların rahat hareket edebileceği, ferah boyutlarda ve özel eğitime uygun renklerde tasarlanmıştır. Yapı malzemelerinde tamamen anti alerjik boya ve döşeme ürünleri kullanılmıştır.

Hidroterapi (suyla tedavi) çalışmalarının uygulandığı tam donanımlı kapalı yüzme havuzuna öğrenciler özel tekerlekli sandalye ile eğimli rampadan inerek rahatça girebilmektedir. Havuzun suyunun sıcaklığı yaz ve kış aylarındaki hava koşullarına göre otomatik ayarlanmaktadır. Hidroterapi öncesi ve sonrası öğrenci ve velilerin rahatlıkla hazırlıklarını yapabilmeleri için konforlu ve hijyenik bir ortam hazırlanmıştır.

Binanın her katında uluslararası standartlarda tam donanımlı engelli tuvaletleri ve aksesuarları yer almaktadır. Temizlik konusunda da azami derece hijyen kurallarına uyulmaktadır.

Binanın en üst katında, velilerin her an konfor ve huzur içerisinde çocuklarını bekleyecekleri teknolojik altyapısı kurulmuş 100 kişi kapasiteli açık teraslı kafeterya yer almaktadır. Aynı katta ayrıca hijyen koşulları dikkate alınarak tasarlanmış personel yemekhanesinde her gün yemek servisi yapılmaktadır.

Güvenliğin 7/24 kamera sistemi ve özel güvenlik personeli ile sağlandığı İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, tam donanımlı merkezi yangın söndürme sistemi ve yangın teçhizatıyla birlikte sedye asansörü, ilk yardım ünitesi ve jeneratör kullanımı ile tam bir akıllı bina olarak planlanmıştır.

Her ay farklı gösterimlerin olduğu sinemamız tüm veli ve öğrencilerimize ücretsizdir. Önemli günlerde ise öğrencilerimiz tarafından gösteriler sergilenip farklı kutlamaları konferans salonunda yapmaktayız. Alan mezunu el sanatları öğretmeninin koordinasyonunda faaliyet gösteren bir el sanatları atölyemiz bulunmaktadır. El sanatları atölyemiz çocuklarımızın üretimleriyle sergiler düzenlemektedir.

Kurumumuz bünyesinde, alanında uzman eğitim kadromuzun düzenlediği tüm engelli ailelerine ve eğitimcilere açık, engel gruplarıyla ilgili bilgilendirme seminerleri verilmektedir. Ayrıca farklı il ve ilçelerin kurum ve kuruluşlarında engelliler alanında görev alan eğitim ve sağlık uzmanları da kurumumuzda velilerimize ve personelimize seminerler sunmaktadır.

Dereağzı Mah. Korukent Cad. No:10 Gürpınar-Beylikdüzü/ İSTANBUL

0212 880 92 92 (pbx)

05073989424 - 25 - 26 - 27

0212 880 99 05

info@ilkevin.com.tr

www.facebook.com/ilkevin.com.tr

www.twitter.com/ozelilkevin

www.instagram.com/ilkevinrehabilitasyon

www.google.com/+ilkevin

www.youtube.com/ilkevin

Kurumdan Görünümler Tümü